Резултати от 1 до 11 от общо 11

Пусков ток на FTX50G

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #1

    Пусков ток на FTX50G

    Здравейте,

    Днес бушона, на който е контакта за климатика, пада няколко пъти. Вдигаме го и като тръгне климатика до 1-2 минути пак пада. На този бушон са и хладилник и лаптоп и телевизор, които са нон стоп включени. Бушона е 16 ампера.
    Казаха ми, че може климатика да има висок пусков ток и за това понякога да пада бушона. Така направи и миналата и по-миналата седмица по един път.
    Може ли да е вярно? Ако е така да сменям бушончето с по-голям ампераж.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #2

    Re:Пусков ток на FTX50G

    Това е товаров график на моя FTX 25.Не знам дали е коректно да го наречем пусков ток, но се вижда , че има малко по-голям начален ток , който дори не достига номиналния.Не се вижда много ясно стойността , но е 620W.
    Графика е правен при сравнително топло време-около 10С.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #3

    Re:Пусков ток на FTX50G

    Ами смени го с 25 амперов!
    нормално е при много маймунки на дървото да се чупи клончето!!
    16 ампера са малко според мен за тези консуматори.
    //няма конкретни данни за типа на хладилник, климатик......гадаем си в момента//

  5. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #4

    Re:Пусков ток на FTX50G

    Тези климатици развъртат плавно, и няма как да тръгне с голям пусков ток. Най големият ток е около 11ампера, но това е при настройка 30градуса

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #5

    Re:Пусков ток на FTX50G

    По-скоро пусков ток има хладилника , който е on/off машина и се пуска с удар , но наистина и предпазителя ти е малък . Поне за 25А си !

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    88
    #6

    Re:Пусков ток на FTX50G

    По-скоро си докарай отделен кабел до контакта само за климатика.
    На етикета на 50-ката трябва да си пише какъв предпазител е необходим само за нея. Като добавиш и другите електроуреди трябва сам да си сметнеш какъв предпазител е необходим.
    По принцип се приема че косинус Фи е почти 1 и затова се умножава директно тока по напрежението за да се получи мощността.

    10А по 220V = 2,20 KW
    16А по 220V = 3,52 KW
    20А по 220V = 4,40 KW
    25А по 220V = 5,50 KW
    32А по 220V = 7,04 KW

    Изобщо не му е готино на климатика да му спира тока по няколко пъти на ден. Предвидени са подобни ситуации, но не като ежедневие. Най-добрия вариант е достатъчен като сечение трижилен кабел директно от ел.таблото до самия климатик с отделен предпазител. Ако се наложи да се спира - от предпазителя. Аз като съм си вкъщи при аварии или профилактики като ми спре тока свалям всички предпазители без осветлението и цъквам няколко лампи тук-таме да видя кога ще дойде тока. Изобщо не ми се занимава с ония ако случайно ми пуснат 380V ей така за купона. Не е като да не се е случвало до сега.

    П.п. Полезна информация за диагностика по предпазител със стопяема вложка (Бушон).
    Ако прекъсването на вложката в предпазителя е с малка междина - предпазителя е прекъснал в следствие на дълго време на работа на граничните си стойности. Обикновено това е съпроводено с греене на самия предпазител и дори парене при пипане.
    Ако перекъсването е голямо - почти е изпарена вложката (само крайчетата на вложката са налични) - причината е късо съединение някъде във веригата.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #7

    Re:Пусков ток на FTX50G

    Цитат Първоначално публикувано от barabata
    По-скоро си докарай отделен кабел до контакта само за климатика.
    На етикета на 50-ката трябва да си пише какъв предпазител е необходим само за нея. Като добавиш и другите електроуреди трябва сам да си сметнеш какъв предпазител е необходим.
    По принцип се приема че косинус Фи е почти 1 и затова се умножава директно тока по напрежението за да се получи мощността.

    10А по 220V = 2,20 KW
    16А по 220V = 3,52 KW
    20А по 220V = 4,40 KW
    25А по 220V = 5,50 KW
    32А по 220V = 7,04 KW

    Изобщо не му е готино на климатика да му спира тока по няколко пъти на ден. Предвидени са подобни ситуации, но не като ежедневие. Най-добрия вариант е достатъчен като сечение трижилен кабел директно от ел.таблото до самия климатик с отделен предпазител. Ако се наложи да се спира - от предпазителя. Аз като съм си вкъщи при аварии или профилактики като ми спре тока свалям всички предпазители без осветлението и цъквам няколко лампи тук-таме да видя кога ще дойде тока. Изобщо не ми се занимава с ония ако случайно ми пуснат 380V ей така за купона. Не е като да не се е случвало до сега.

    П.п. Полезна информация за диагностика по предпазител със стопяема вложка (Бушон).
    Ако прекъсването на вложката в предпазителя е с малка междина - предпазителя е прекъснал в следствие на дълго време на работа на граничните си стойности. Обикновено това е съпроводено с греене на самия предпазител и дори парене при пипане.
    Ако перекъсването е голямо - почти е изпарена вложката (само крайчетата на вложката са налични) - причината е късо съединение някъде във веригата.
    Колега, благодаря за изчерпателния отговор, ама съм толкова бос, че направо ще взема обобщения съвет и от другите да сменя бушона.

    Цитат Първоначално публикувано от ya
    Тези климатици развъртат плавно, и няма как да тръгне с голям пусков ток. Най големият ток е около 11ампера, но това е при настройка 30градуса
    Точно на толкова градуси е бил настроен, като е спирал тока вчера и като е тръгвал.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #8

    Re:Пусков ток на FTX50G

    Ти хубаво ще си смениш бушона , но не забравяй ,че бушона пази КАБЕЛА а не климатика и ако е по-голям има опасност от пожар.Първо си виж кабела.Ако е 1,5 мм2 то ще трябва да пускаш нов кабел.2,5мм2 носи 25А, 1,5мм2 - 19А.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    17
    #9

    Re:Пусков ток на FTX50G

    Цитат Първоначално публикувано от iwoto

    Графика е правен при сравнително топло време-около 10С.
    графиката с какво е правена?

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #10

    Re:Пусков ток на FTX50G

    Със свързан към компютър мрежов анализатор и софтуеър към него.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #11

    Re:Пусков ток на FTX50G

    Цитат Първоначално публикувано от iwoto
    Ти хубаво ще си смениш бушона , но не забравяй ,че бушона пази КАБЕЛА а не климатика и ако е по-голям има опасност от пожар.Първо си виж кабела.Ако е 1,5 мм2 то ще трябва да пускаш нов кабел.2,5мм2 носи 25А, 1,5мм2 - 19А.
    Колегата е прав това че изключва не е добре били обяснил по подробно със какво табло си и с какви препазители ако все пак го смениш препоръчвам 20 А не по голям
    п.с Провери си връзките по кутийте да няма нагорели(хлабави) връзки ако няма и си мераклия е хубаво да си припоиш всички връзки до климатика малко или много това помага

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. въпрос за пусков кондендатор
    От Stauffenberg във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 31-10-14, 17:40
  2. Разход на FTX50G
    От ops5 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 65
    Последно: 07-03-11, 19:12
  3. Пусков ток на климатиците? :)
    От Pav20 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 21-01-11, 12:00
  4. Отговори: 6
    Последно: 01-11-10, 19:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе