Резултати от 1 до 14 от общо 14

Кой климатик да избера?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    10
    #1

    Кой климатик да избера?

    Здравейте,

    Кой климатик да избера: Инверторен климатик PANASONIC CS/CU-E9LKE от тук http://www.technopolis.bg/b2c/detail...IC-CS/CU-E9LKE
    или
    Инверторен климатик DAIKIN FTX25/RX25 на цена 1099лв. без монтаж?

    Помещението е спалня, където ще спи и малко дете. 15кв. височината е 2.60. Изложението е югоизточно , тухла с изолация. Идеята е да се ползва само за охлаждане с опция за отопление, ако излиза по евтино. ( Тази зима се отоплявах с конвектор Енсто 1500W , който дори в най-големите студуве поддържаше температура 23градуса, а сметката за тока бе 50лв.)
    Предпочитам да е тих, енергоспестяваш и лесен за поддръжка с оглед на малкото дете ( 9м.)

    Предварително ви благодаря за отговрите.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #2

    Re:Кой климатик да избера?

    Виж внимателно ако е LKE-3 го взимай смело. Сравнен с посочения Дайкин е много по-добър.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    10
    #3

    Re:Кой климатик да избера?

    Ами не завършва с 3. Каква е разликата освен, че този с 3ката работи при по-ниски температури. Неговата цена е 1399лв., но ми е извън бюджета

    А ако трябва да избирам м/у горните два, защо панасоника е по-добър?

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #4

    Re:Кой климатик да избера?

    Това, което си посочил е най-добрия модел на Panasonic 2010 (за нашия пазар) второто е най-слабия на Daikin. Ти прецени. Принципно LKE беше по-скъп, сега чистят скадове за това е на тази цена. Разликата между LKE и LKE-3 е в нагревателя на компресора. Което не е фатално, но е плюс.

  6. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #5

    Re:Кой климатик да избера?

    Заеби ги и двата. Аз бих ти препоръчал това: http://powerclima.com/index.php?page=details&id=168

    В момента Евис са го пуснали на промоция при дилърите си. 1100 без монтаж.

    Едит: Ами как да се обоснова? Висок клас на Хитачи, над него е само SX8. Приличен COP, по-ниска минимална консумация от двата на които си се спрял. Има нещо като плазма, което е + за детето. Топли гарантирано и при -20 градуса. Дефроста му е добър, на 80-90 минути при голяма влажност. От Дайкина имаше много оплаквания, че размразявал на 25 минути. Външното тяло е 36 килограма, което е гаранция за качествено изпълнение. И аз събирам пари за такъв. Ако остане на 1100 ще си сложа в гаража!

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    10
    #6

    Re:Кой климатик да избера?

    Благодаря за отговорите. Понеже не съм експерт, може ли колегата да обоснове последния си пост. Виждам, че ползва два Дайкина и един Хитачи.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #7

    Re:Кой климатик да избера?

    Само да кажа, преди да купиш от там дето си си наумил, прочети малко форума, да няма изненадани после

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    10
    #8

    Re:Кой климатик да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Заеби ги и двата. Аз бих ти препоръчал това: http://powerclima.com/index.php?page=details&id=168

    В момента Евис са го пуснали на промоция при дилърите си. 1100 без монтаж.

    Едит: Ами как да се обоснова? Висок клас на Хитачи, над него е само SX8. Приличен COP, по-ниска минимална консумация от двата на които си се спрял. Има нещо като плазма, което е + за детето. Топли гарантирано и при -20 градуса. Дефроста му е добър, на 80-90 минути при голяма влажност. От Дайкина имаше много оплаквания, че размразявал на 25 минути. Външното тяло е 36 килограма, което е гаранция за качествено изпълнение. И аз събирам пари за такъв. Ако остане на 1100 ще си сложа в гаража!
    Ами ще се мисли ...

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #9

    Re:Кой климатик да избера?

    Хитачи не го познавам, но там трябва да се внимава с частите. Направи си прост експеримент - обади се анонимно по телефона преди да купиш и попитай за цена с срок на доставка на вътрешна турбина или пък двигател за въпросния модел и ако получиш адекватен срок и цена купувай - ако не следва да се замислиш...
    Аз ти препоръчвам
    http://www.climamarket.bg/?p=548

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #10

    Re:Кой климатик да избера?

    Нали има лаф- Моето гардже е най-хубаво. Аз предлагам- Mitsubishi GE 25 VA. Напъни се мъничко с бюджета.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    10
    #11

    Re:Кой климатик да избера?

    Благодаря за съветите на всички. Климатика е закупен и той е Инверторен климатик PANASONIC CS/CU-E9LKE. В момента на промоция в Технополис за 1199лв. с монтажа, който се осъществява от Софийската фирма КОНТАКТ КЛИМА ГРУП ЕООД, които в последствие и ще сервизират климатика за годишните профилактики.
    Специални благодарности на Мега, за отделеното време и предложенията.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #12

    Re:Кой климатик да избера?

    Честито ! Добър избор. Ако и монтажа е добре направен, няма да имаш грижи.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    10
    #13

    Re:Кой климатик да избера?

    Само да уточня, че външното тяло е CU-E9LKE-3, което бе приятна изненада за мен. Явно не са си написали правилно промоцията в Технополис. Взех си отпуск специално за монтажа, за да съблюдавам процеса от близо Още веднъж благодаря за съветите на всички.

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #14

    Re:Кой климатик да избера?

    Ако се се изненадал приятно от "-3", то искам да ти кажа, че всички легитимно внесени климатици Панасоник са "-3". Аз даже не знам дали въобще в Европа са внасяни такива без "-3"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Какъв климатик да избера?
    От Macabre във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 22
    Последно: 21-10-13, 22:00
  2. Какъв климатик да избера
    От vicdj във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 07-10-13, 22:38
  3. Кой климатик да избера
    От kangkang във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 68
    Последно: 16-10-11, 20:07
  4. Помогнете да избера климатик
    От ElinaK във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 19-08-11, 20:00
  5. Помогнете ми да си избера климатик
    От TaMo във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 05-10-06, 22:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе