Резултати от 1 до 9 от общо 9

Да викам ли техниците Дайкин FTX50GV

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Живее в
    Usa
    Мнения
    62
    #1

    Да викам ли техниците Дайкин FTX50GV

    Климатика го имам от ноември и зимата се справи чудесно. Никакви проблеми. Сложен е в стая 35 кв.м.. През коридор правеше 22 градуса в спалнята. Перфектен просто. Но ... дойде лятото. Надеждата ми ,че с него ще охладя апартамента се срина. На 25 градуса си духа направо хладко. Имам в офиса си 18-ка Хаер и на 24-25 градуса изстиваш в стаята. Дайкина и на 18 градуса не духа студено, като Хаера. ..... Та ... да викам ли техниците или така си е климатика .... не че не изстудява ама ... само около него ... друго си мислех аз ...

    Моля за съвет, защото не искам да разкарвам момчетата за няма и нищо ... сезон е ...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2

    Re:Да викам ли техниците Дайкин FTX50GV

    Дай повече подробности, в стаята където е достига ли зададената температура или когато си отворил вратите не може да навакса?

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #3

    Re:Да викам ли техниците Дайкин FTX50GV

    имай предвид,че конвекционалния вади по-студена струя инвертора(поне по мои наблюдения на моите климатици ftyn 35 ftx 71)

  5. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #4

    Re:Да викам ли техниците Дайкин FTX50GV

    Настрой го на 18 градуса и максимална степен на вентилация...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    69
    #5

    Re:Да викам ли техниците Дайкин FTX50GV

    Според мен нямаш нужда от техници. Нормално е ако си му задал 24-25 градуса да духа хладко. Та то толкова е приблизително предполагам температурата в стаята ти. Максимум с 2-3 градуса отгоре да е. Както каза някой тук сложи го на по-ниска температура. Все пак е факт, че инвентора достигайки околната температура намаля мощността си. Аз съм със същия климатик, но го монтирах през месец май. Пускал съм го само два пъти досега и да ти кажа направо може да те преохлади.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #6

    Re:Да викам ли техниците Дайкин FTX50GV

    и при мен е така при 25 зададени е 27 в стаята и не пада , климатика не се напъва да достига градусите духа на 2 степен.
    чакам втори топъл ден за да го тествам като ще задам по-ниска температура.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re:Да викам ли техниците Дайкин FTX50GV

    Настрой клапата да духа максимално надолу и температурата на минимум. Ако в стаята пече слънце охлаждането става доста по-трудно.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #8

    Re:Да викам ли техниците Дайкин FTX50GV

    При мен охлажда дори с градус надолу, ако ми е верен термометъра.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #9

    Re:Да викам ли техниците Дайкин FTX50GV

    Цитат Първоначално публикувано от mmmladenov
    Климатика го имам от ноември и зимата се справи чудесно. Никакви проблеми. Сложен е в стая 35 кв.м.. През коридор правеше 22 градуса в спалнята. Перфектен просто. Но ... дойде лятото. Надеждата ми ,че с него ще охладя апартамента се срина. На 25 градуса си духа направо хладко. Имам в офиса си 18-ка Хаер и на 24-25 градуса изстиваш в стаята. Дайкина и на 18 градуса не духа студено, като Хаера. ..... Та ... да викам ли техниците или така си е климатика .... не че не изстудява ама ... само около него ... друго си мислех аз ...

    Моля за съвет, защото не искам да разкарвам момчетата за няма и нищо ... сезон е ...
    Пускаш климатика в режим "auto" и го настройваш на 25 градуса.След 30 минути работа в ауто го "прехвърляш" в режим на охлаждане/cool и ще държи дори с 1-1.5 градуса по-ниска температура.След тази "процедура" дори и да искаш трудно ще го накараш в режим охлаждане да духа на по-висока температура...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Дали да викам техниците за профилактика ?
    От Enties във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 9
    Последно: 18-03-12, 21:46
  2. ПРЕМЕСТЕНО: Дали да викам техниците за профилактика ?
    От Jackas във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 0
    Последно: 31-01-12, 21:43
  3. Климатици DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV
    От geri_68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-11, 09:41
  4. Дайкин FTX50GV / RX50GV - Русе
    От Arn0ld Tomas във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 26-09-10, 20:35
  5. Мнения за Дайкин FTX50GV / RX50GV
    От Georgi Penchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 11-08-10, 14:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе