Резултати от 1 до 12 от общо 12

Външно тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #1

    Външно тяло

    Забелязвам, че откакто застудя, външното тяло започна да издава странни звуци. Отворих прозореца и се чуват много силни вибрации. Сложих ръка на предната решетка, пластмасова (където е самия вентилатор) и климатика не се чува че работи. Махам ръката и пак яки вибрации. Някой да има сходни симптоми?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #2

    Re:Външно тяло

    Сваля се решетката и в местата на прилягането и към тялото се облепва с уплътнения за прозорци , особено долу , където има 2 закопчалки :

    https://forum.setcombg.com/index.php...43753.364.html

    Но тъй като сега е бая студено най-лесния начин за да не дрънчи решетката е да пъхнеш 2-3 клечки за зъби тук - таме между решетката и тялото...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #3

    Re:Външно тяло

    Понеже конструктурите от дайкин не са си свършили работата и трябва да им я довършваме

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    137
    #4

    Re:Външно тяло

    Ако машината е ФТХС правиш следното.
    Спираш (курника) климатика.
    Сваляш решетката, режеш ленти от изолация за ламинат и подлагаш там където лежи.
    При мен идеотите бяха забравили да сложат една от гайките държаща компресора-монтираш я.
    Ламарините са от капачни за боркани при мен се допираше питата в ламавината, леко я надигнах нагоре.
    След тази ми намеса (курника) климатика се позакроти. Вътре е ок!
    Успех с машината колега.

    Не мога да разбера само защо продавачите знаещи за този проблем продължават да ги препоръчват на хората. Това трябва да се криминализира!

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #5

    Re:Външно тяло

    Цитат Първоначално публикувано от Anubis
    Не мога да разбера само защо продавачите знаещи за този проблем продължават да ги препоръчват на хората. Това трябва да се криминализира!
    Специално тука във форума от доста време насам уредяха, да не кажа почти няма препоръка за какъвто и да е модел на Дайкин.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Re:Външно тяло

    Цитат Първоначално публикувано от Anubis
    Не мога да разбера само защо продавачите знаещи за този проблем продължават да ги препоръчват на хората. Това трябва да се криминализира!
    Затвор, линч и е***не за всички "препоръчители", продавачи, вносители и въобще дайкинисти...

    FTX**JV моделите им з анищо не стават, но все пак това си е мое мнение. Виж GV моделите са друга работа, но с тези цени стигащи току под носа на Нокрията и 13-ка дайсекай 6 ше имат да зимат, още повече че има и хитачи 50-ка за 1500-1600 лв без монтаж...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #7

    Re:Външно тяло

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Специално тука във форума от доста време насам уредяха, да не кажа почти няма препоръка за какъвто и да е модел на Дайкин.
    Ми то форума не е голям критерий не казвам,че не е помогнал на много хора.Ама познавам няколко продавачи и монтажници които с голямо пренебрежение гледат на форума,и нямат време да пишат и да спорят с хората макар,че са големи професионалисти.А иначе освен Тошиба май друго не се препоръчва защо ли... ?

  10. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #8

    Re:Външно тяло

    Тазгодишните външни тела RXS--J са "оправени", в смисъл не тракат. Външното на 35-цата ми го бях хванал веднъж да потраква, но цялото беше във висулки и при определени обороти на компресора. Чукнах го леко и спря. Но откакто му сложих PVC стойки и отдолу по два реда дебела гума като в Германия, не съм го чувал.

    Освен GV серията и подовите ги вдигнаха с 200-300 лева. Сега ако купувам не бих дал 2000 лева за FTX50GV, 1960 за подова 35-ца ще съм на кантар. Но явно хората не мислят така. За миналата година само MMC са продали 20 000 Дайкин-а.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #9

    Re:Външно тяло

    Спрях климатика за около един час и сега като го пуснах, никакви вибрации от външното тяло - странно. Забелязах че в тавата има лед. Възможно ли е леда по някакъв начин да придава вибрации към пластмасовата решетка отпред?

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #10

    Re:Външно тяло

    Цитат Първоначално публикувано от Anubis
    Ако машината е ФТХС правиш следното.
    Спираш (курника) климатика.
    Сваляш решетката, режеш ленти от изолация за ламинат и подлагаш там където лежи.
    При мен идеотите бяха забравили да сложат една от гайките държаща компресора-монтираш я.
    Ламарините са от капачни за боркани при мен се допираше питата в ламавината, леко я надигнах нагоре.
    След тази ми намеса (курника) климатика се позакроти. Вътре е ок!
    Успех с машината колега.

    Не мога да разбера само защо продавачите знаещи за този проблем продължават да ги препоръчват на хората. Това трябва да се криминализира!
    За допирането на питата в долната тава ли говориш? Ако - да как успя да я надигнеш след като е фиксирана с 2 бр. видии за страничната конзола ?

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #11

    Re:Външно тяло

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Освен GV серията и подовите ги вдигнаха с 200-300 лева.
    Подовите си ги върнаха на старите цени
    25-цата е 1430 без монтаж
    35-цата е 1680 без монтаж
    Общо взето с 10 лева са по-скъпи от стенните аналози.

    Виж GV-то "отлетя" ценово.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    137
    #12

    Re:Външно тяло

    Цитат Първоначално публикувано от loszetas
    Спрях климатика за около един час и сега като го пуснах, никакви вибрации от външното тяло - странно. Забелязах че в тавата има лед. Възможно ли е леда по някакъв начин да придава вибрации към пластмасовата решетка отпред?
    Направи това което ти казах. Сам няма да се оправи. Външното тяло е много ялово може един тест да направиш, за да се увериш сам. Хвани го за стойката от страна на компресора и я дръпни леко надолу и ще започне да кълца като ярмомелка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Капещо външно тяло
    От diss във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 6
    Последно: 17-03-14, 21:45
  2. Външно тяло - Бие ток ?
    От PValkov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 35
    Последно: 25-10-13, 11:09
  3. Простир до външно тяло
    От ops5 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 10-01-11, 03:52
  4. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 16:30
  5. Как се сменя външно тяло?
    От me4oka във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 7
    Последно: 17-01-08, 00:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе