Резултати от 1 до 6 от общо 6

Daikin FTXS - размразяване на време .

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #1

    Daikin FTXS - размразяване на време .

    След темата за дефроста на FTX- вете следва да има и такава за професионалния модел- FTXS.
    Наистина е малко по-професионален . По-професионално се държи. Не дефроства на всеки двадесет и няколко си минути под нулата. Това е успокоително...
    От няколко дни наблюдавам моя FTXS25 и се чудя дали е слуайност или не : от три дни ми прави впечаталение , че дефроства към 18 часа, следващото е в 22.00. На следващата вечер 18.20 ...следващото 22.20 . Днес 18.40.....последващото 22.40. Дали е някаква зависимост - незнам. Навън не вали , няма влага , студено е ..-6 да речем .
    Дали има по подразбиране - контролен дефрост на 4 часа ( 240 мин) , не знам или е някаква случайност? Някой забелязва ли такава тенденция ? Един дефрост на 4 часа не е зле, но можеше да няма и такъв ... Д'@ба и Дайкините!
    Не знам какво е в превод на БГ Дайкин , но явно първата буква значи Дефрост ....!!!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #2

    Re:Daikin FTXS - размразяване на време .

    Цитат Първоначално публикувано от dimon
    Един дефрост на 4 часа не е зле, но можеше да няма и такъв ... Д'@ба и Дайкините!
    Айде почва се отначало
    За Дайкин не знам. При фуджитцу има контролен дефрост на 4,5ч. при t. под +2гр. Дано това вкара малко мир в душата ти

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #3

    Re:Daikin FTXS - размразяване на време .



    Наистина душата ми е 240/28=8,57 пъти по-спокойна. Или ако не издребняваме почти съм 9 пъти по-спокоен от преди ! С други думи , ако FTX-a прави средно по 50 дефроста на ден под нулата , FTXS-а прави само по около 5,8 такива.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #4

    Re:Daikin FTXS - размразяване на време .

    Много е странен алгоритъма за дефроста при Дайкините.При миналата виелица със сняг и минусови температури моите 2 подови дайкина се държаха коренно различно. И 2та настроени на 25 градуса , 25 цата вееше яко жега без дефрости в 16 кв. стая , а 35 цата в 25 квадрата девростваше на 50 минути и не можеше да достигне температурата. Целия етаж от 67 квадрата е отворен.Това в изолирана къща с 8 см. стиропор и 5 см вата от вътре с гипскартон.Дефростите на 35 цата ги отдавам на това , че външното е на яко течение за разлика от другото.Днес закачих 35 цата на уред за измерване на енергията и тази вечер в Стара Загора заваля сняг с лек вятър и температура около -4-5 градуса.При зададени от 20 на 24 градуса температура и на 2 та се вдига мощността до 900 вата и след около 20 мин пада на 500 вата и след 4 часа дефрост за около 3-5 мин. и отново вдига мощността този път до 1100 вата и постепенно падна до 600 вата и отново дефрост на 4 часа . Така , че колега може да се окажеш прав за дефростите на 4 часа на RXS външните на Дайкин.

    P.S. И все пак освен дефроста по време има и температури , които се следят от софтуера , като външна и температура на вътрешния топлообменник , които могат да го спрат .Не е нормално веднъж да дефроства цял ден на 50 мин. , при други условия на 4 часа , а при трети (сух въздух и температури под -5 градуса) по 1-2 пъти на ден.Въпроса е как да се излъжат едновременно и външния и вътрешния датчик , като това не влияе на работата.Явно от Дайкин са се презастраховали , да няма обледенени външни

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    51
    #5

    Re:Daikin FTXS - размразяване на време .

    Подов 25ца на он/оф работи дори и при тези темпери в 16кв. стая и прави ненужни дефрости на около 4 , 5 часа.
    Наблюдавах го много внимателно ,дори преди седмица когато застудя правеше и през 30 мин. но не винаги.
    Климатика топли много добре независимо от тези дефрости ,той при мен и без това постоянно спира поради достигане на температурата ,която е 24гр.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #6

    Re:Daikin FTXS - размразяване на време .

    Те външните нa подовите и FTXS май са еднакви.Аз почти съм се отказал да търся логиката на дефроса.Правел е и през 30мин.но когато е имал да гогонва 4-5градуса разлика,после дефросите спират. Както колегата dimon и аз съм го засичал две поредни сутрини точно в 7.30ч. да прави дефрост, след това 6-7часа неще и неще да се дефростне.даже му ударих една метла ,че го затрупа снега,но нему пречи да подържа 23-24гр.Когато дефроса трае 10мин.харчи около 550в.обаче има едни кратки по около 2мин.тогава развърта до 900в.Определено следи няколко параметъра не е само по време.Дайкин да вземат запишат този софтоер на FTX и хората ще са доволни хем ще им е топло хем по- малко ток ще плащат.Един съвет ако може ,не ги дръще на Ауто вентилатор кагато е по-студено.При мен на Ауто харчи повече и не си подържа градусите,иска се добър топлообмен и повече мощност затова съм на 3-та скорост.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin FTXS 42K/RXS42L - 2014 г.
    От krasi1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 09-08-14, 13:10
  2. Мнение за Daikin ftxs 42k/ rxs42k professional 2013
    От tzetzo76 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 22-10-13, 12:43
  3. Daikin FTXS/RXS25J срещу Panasonic CS/CU-E9MKE-3
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 20
    Последно: 03-12-11, 19:27
  4. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  5. DAIKIN FTXS 20 или PANASONIC CS/CU-RE9JKX
    От john3v във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 12-10-10, 21:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе