Резултати от 1 до 10 от общо 10

Избор климатик - FVXS25F или FVXS35F???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    7
    #1

    Избор климатик - FVXS25F или FVXS35F???

    Здравейте,

    В дилема съм кой от двата климатика да избера затова моля за малко съдействие ако някой може да даде мнение по въпроса.
    Става въпрос за помежение 25кв. м., но понеже е с много скосявания (първо подпокривно ниво или както се води там), като кубици е може би малко по малко от 60м3. В една фирма ми казаха, че 25-ицата ще ми върши работа, в друга че по-скоро 35-ица........... За сега ще се ползва само за охлаждане, но все пак никога не се знае, някой ден може и да захвърля газовото котле
    Ще съм благодарен за всякакви мнения.

    Мерси

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #2

    Re:Избор климатик - FVXS25F или FVXS35F???

    Дори за охлаждане заложи на 35-цата. Щом ще махаш котлето, значи ще се отопляваш с него. След това да не се окаже, че ще ти малее по-слабата машина.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #3

    Re:Избор климатик - FVXS25F или FVXS35F???

    сложи 35-цата. 9-ката може да дойде малка за 25м2, скосения може да има и да не са 60м3 но за сметка на това предполагам няма нищо друго отгоре
    ако имаш място подов, трябва да има метър два пред него свободни за да може да обдухва стаята, ако нямаш местенце таванен.
    има голяма тема за подовите разгледай за да знаеш какво да очакваш.
    външните тела са еднакви.
    тва е

    ааа котел - ще го изхвърлиш септември като вдигнат пак газта преди зимата тока дай боже чак догодина и с малко, че има избори и няма да смеят. така че 2 години се готви да се топлиш на ток

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    7
    #4

    Re:Избор климатик - FVXS25F или FVXS35F???

    Отгоре има и друг апартамент, но така или иначе щом вече станаха повече мнения за 35-ца, май натам отиват нещата.......
    Мерси за много бързите отговори.
    А иначе има къде да сложа вътрешното тяло и има свободно място пред него.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #5

    Re:Избор климатик - FVXS25F или FVXS35F???

    гледай да го вакумират като го монтират - без помпа не ги пускай вътре и ако не са я ползвали навън

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #6

    Re:Избор климатик - FVXS25F или FVXS35F???

    Като собственик и на 2та модела ,за това помещение твърдо 35 цата.25 цата ще издъхне под -10 градуса зимата.Ти фирмите не ги слушай какво ти казват, ако те ти гарантират ,че ще те и стоплят с 25цата ,да ти го напишат черно на бяло с подпис и печат.Да няма послее,ама то няма изолация,ама то големи топлозагуби и т. н. И зимата да цъфне тема "Потресен съм от Дайкин FVXS25"
    До колкото се сещам и разликата не беше повече от 200 лева, които ти гарантирам, че ще избиеш с тока още първата зима.

  8.  
     
  9. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #7

    Re:Избор климатик - FVXS25F или FVXS35F???

    Не е добре да сте толкова категорични,без да има достатъчно информация за помещението...айс - дай описание за да може да се предцени по добре,аз примерно съм сложил в къщи 25-ца Дайкин със същото външно тяло като твоето ,но не подово ,а стенно вътрешно тяло в помещение 27 кв. м.- всичко е според зависи....имам стени 55 см плътна тухла и топлоизолация...дали ще се развърти на максимум компресора..как мислите...?

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Re:Избор климатик - FVXS25F или FVXS35F???

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    дали ще се развърти на максимум компресора..как мислите...?
    И то пък един максимум...

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #9

    Re:Избор климатик - FVXS25F или FVXS35F???

    Това подпокривно ниво ако е без изолация на тавана, ще е голям студ. Аз живея в такова, може и 35-цата да не е достатъчна.

  12. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    7
    #10

    Re:Избор климатик - FVXS25F или FVXS35F???

    Изолации ....... има някакви....... но все пак е външен, за сега без почти никакви съседи......... така че вече се спрях на 35-цата, все пак разликата е само 200лв. по-добре да не се рискува.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на климатик DAIKIN FVXS25F / RXS25G подов
    От тафчо във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 09-10-13, 16:12
  2. Проблем с Daikin FVXS35F
    От fbi_1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 19-02-13, 23:45
  3. Монтаж на Daikin FVXS25F
    От Nikolay35 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 30-11-10, 01:13
  4. FVXS35F/RXS35G - става ли за 45 m² ?
    От aruba_man във форум Климатици Daikin
    Отговори: 25
    Последно: 18-08-10, 10:54
  5. FTXS35G VS FVXS35F Кой е по-добрия ???
    От Georgi Penchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-10, 17:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе