Резултати от 1 до 5 от общо 5

Упгрейд на DAIKIN FTX50GV - добавяне на седмичен таймер :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #1

    Lightbulb Упгрейд на DAIKIN FTX50GV - добавяне на седмичен таймер :)

    Здравейте, реших да чипосам моя педал, понеже е голяма машина и лапа много ток.

    Реших би било хубаво да има седмичен таймер както на по-големите и скъпи братчета. Да мога да си нагласям различни температури за различните периоди от деня. Би трябвало да се пести точец въпреки че съм доволен от разхода, който е горе долу киловат на час, предполагам за това съм си взел голяма машина и за да топли много трябва да лапа много.

    Но пуст му и живот трябва и да топлим и да пестим.

    Предполагам няма да се ползва в отоплителният сезон - там да се отстъпва от една достигната температура не е хубаво, но за преходните сезони един програматор би бил добре дошъл и би повишил комфорта.

    И по темата в КАК да добавим седмичен програматор ?
    Палете поялниците Да , ама не.

    Снимка номер 1.
    DSC03174.jpg

    Както вече се досещате : намирате си дистанционно от модел със седмичен таймер, това са подовите и FTXS серията.
    Тук е момента да благодаря на момчето което ми услужи с дистанционно от подов за експеримента.

    Слагате батерйки, настройвате таймера. ГОТОВО!
    Работи както се казва out of the box.

    Всичко е в дистанционното!

    Разбира се някои от функциите не бачкат с моя :

    Няма как да управлявам, хоризонталната клапа.

    Не работи еконо бутона - климатика си пиука че е приел командата, но не намаля консумацията си. Как го тествах това, вързах уред, дадох климатика на макс - нищо. Вдигна 2 киловата и остана там. колкото и да цъках еконо бутона промяна в ампери и киловати нямаше. Имаме ниво на консумация...
    ekono buton.jpg
    То това пише и в упътването, че нищо не прави, така че не съм много сигурен дали не работи или работи както се предполага, в крайна сметка ако искаме от вътрешното тяло само да пиуне може да използваме този бутон

    Бутона за окото го няма, което е кофти защото я ползвам опцията в преходните сезони. Това го реших като си взех дистанционно за FTXS, но още не е тествано дали все пак работи.

    Дистанционното за FTXS от своя страна е по-кофти от това за подовия защото я няма подсветката на дисплея, а това си е гъзарийка. Няма ги два диода и два резистора, е трябва да се мерне дали все пак е само това де, но не ми се занимава. Ако някой иска може да тунира фтхс-а си мога да тествам.

    Най-голямата ми мъка : няма го бутона за хоме лийф. това е основно. дори се чудя има ли смисъл от този седмичен таймер, цялото това настройване, след като в старото ми дистанционно всичко е събрано в един бутон.

    В заключение , ако ползвате хоме лийв функцията и окото на оригиналното дистанционно би трябвало да можете да постигнете същите икономии. +това я има екстрата да се пуска и спира климатика еднократно.
    Ако искате малко повече комфорт, можете да си настроите различни температури, което пък не води до икономии. Защото климатика си изпълнява седмичната или дневна програм без значение дали сте в стаята.

    Трябва да тествам окото заедно със седмичният таймер.

    Дано съм бил полезен поне на някой.

    А да трябва и да си оправя подписа, че вече съм с тунинг

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #2

    Отговор: Упгрейд на DAIKIN FTX50GV - добавяне на седмичен таймер :)

    T.e. искаш да кажеш че с дистанционното от подовия ми мога да управлявам GV-то?

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #3

    Отговор: Упгрейд на DAIKIN FTX50GV - добавяне на седмичен таймер :)

    за да работи седмичният таймер дистанционното трябва да е в обхват.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #4

    Отговор: Упгрейд на DAIKIN FTX50GV - добавяне на седмичен таймер :)

    Интересно, на FTXS седмичния таймер веднъж зададен - работи. Не трябва дистанционното да вижда климатика. Не съм го ползвал скоро този таймер (от миналата година) и не претендирам за 100% вярност на гореизложеното.:rolleyes:

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #5

    Отговор: Упгрейд на DAIKIN FTX50GV - добавяне на седмичен таймер :)

    един два дни тествам различните режими на око-то. с това дистанционно определено не бачка.
    ще трябва да си направя някаква комбинация от двете дистанционни - хем ще си ползвам хоме леава и окото, а с другото ще се пали в различни моменти - сутрин в 5 да вдигне няколко градуса и в 16чеса да почне да поттдържа друга температура.
    малко тъпо се програмира и направо не знам дали ще го ползвам. поне имам резервно дистанционно.

    колкото за това че всичко е в дистанционното - видео.
    интересната част е на 2:40 може да превъртите - аз съм на терасата и не съм го пипал изобщо.

    Този пост е редактиран от estqwerty; 04-02-13 в 18:40.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin FTX50GV-проблем
    От БИГкоко във форум Климатици Daikin
    Отговори: 32
    Последно: 07-02-23, 11:58
  2. Седмичен таймер на климатици митсубиши електрик
    От petkovbg във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 5
    Последно: 06-03-13, 00:33
  3. Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????
    От mga1981 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 81
    Последно: 16-12-12, 03:59
  4. Daikin FTX50GV или FTXN50
    От bonchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 28-12-11, 12:59
  5. Daikin FTX50GV - проблем с отплението
    От newmanGB във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 17-12-10, 21:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе