Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 82

Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #1

    Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Здравейте, ще се опитам кратко и ясно да обясня за какво става въпрос.
    По празниците ни нямаше вкъщи т.е. от 23.12.2011 до 30.12.2011, за това време реших да не спирам климатиците, и ги оставих на 16гр. понеже жилището иначе изстива адски много(в неотопляема стая е към 14-15гр.)

    И тук започва веселбата на 29.12 са влизали крадци вкъщи през балконската врата на дограмата, взели са каквото им трябва и са си тръгнали. Вратата се намира точно срещу климатика на около 4м. от него. Следователно за около 10 часа е стояло отворено точно срещу климатика, и не искам да ви казвам уреда какво показваше след това като консумация (но това е друго)

    Стаята беше изстинала адски много до 10гр.

    Проблема е че преди да заминем точно този климатик при температури като днешните (положителни) и до -4гр тази нощ, през деня ми работеше on-off или според уреда консумацията падаше до 500W.
    Днес цял ден го следя не спря нито за секунда (дори за дефрост) и консумацията му не може да падне под 900W настроен на 22гр. ноща на 20гр.
    От вчера на обяд в 13,00ч. до днес в 13,00ч. е изразходвал точно 23 киловата (при което се разтреперих леко). В жилището вече достигна обичайната температура от преди това. Стените пак се затоплиха както си бяха.

    Питането ми е дали е възможно нещо да се е случило на самия климатик защото предполагам че тези 10 часа отворено са му разказали играта дори на 16гр. зададени. Мисля че за тези вече 6 дни трябваше да е стоплил и да си работи нормално.

    Снощи пробвах да го сложа на 24гр. в стаята беше към 23гр. уреда показа умопомрачаващите 2900W моментен разход и падна до 2000W. Свалих на 23гр. и държеше 1600W.

    Да викам ли техници да го погледнат? Може нещо да му се е случило. на 30 декември като го видях целият беше в лед, вече няма лед по него.

    В момента в който пиша това на вън е 4гр. вътре е сложен на 22гр. и разхода не пада под 900W.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #2

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Изключи го за 40 минути от дистанционото и от контакта- днес-сега например е най-топло и след това го включи отново на 18 градуса. 3 часа след включването замери моментната консумация и виж колко показва.Утре следобяд отново замери моментната консумация и виж дали е нормална.Може да се е "побъркал" софтуера/ датчиците от тази температура.

    Пиши след като направиш първото замерване(днес) каква е моментната консумацията.

    Принципно ако нещо не се размигало няма проблем.Хубаво е да се провери за грешки чрез диагностика с дистанционното управление.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #3

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    ... Аз не можах да схвана следното: Климатика достига зададените градуси, помещението се е затоплило но продължава да консумира много. От това следва и да продължава да духа много топло и да надминава зададените градуси. Тази консумирана енергия трябва да отива някъде, нормално е да влиза в помещението под формата на топлина. Ако имаш климатик с висока консумация, но ниска за тази консумация производителност, значи има проблем и по-добре викай техниците.

    ... При условие, че без отопление температурата ти пада до 15 градуса, само един градус ли ти се откъсна от сърцето да поддържа? След това в такава студена стая как се гонят разликите от 16 до 22 примерно?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #4

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Изключи го за 40 минути от дистанционото и от контакта- днес-сега например е най-топло и след това го включи отново на 18 градуса. 3 часа след включването замери моментната консумация и виж колко показва.Утре следобяд отново замери моментната консумация и виж дали е нормална.Може да се е "побъркал" софтуера/ датчиците от тази температура.

    Пиши след като направиш първото замерване(днес) каква е моментната консумацията.

    Принципно ако нещо не се размигало няма проблем.Хубаво е да се провери за грешки чрез диагностика с дистанционното управление.
    Само не разбрах, след като го включа отново първият път на 18гр. и трябва 3 часа да го държа на 18гр. ли?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1325679120[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... Аз не можах да схвана следното: Климатика достига зададените градуси, помещението се е затоплило но продължава да консумира много. От това следва и да продължава да духа много топло и да надминава зададените градуси. Тази консумирана енергия трябва да отива някъде, нормално е да влиза в помещението под формата на топлина. Ако имаш климатик с висока консумация, но ниска за тази консумация производителност, значи има проблем и по-добре викай техниците.

    ... При условие, че без отопление температурата ти пада до 15 градуса, само един градус ли ти се откъсна от сърцето да поддържа? След това в такава студена стая как се гонят разликите от 16 до 22 примерно?
    Аз разликата вече съм я догонил, не ми е това болката. Проблема е че преди при зададени 23гр. в стаята при отворени врати прави 24,5гр.
    Сега духа без да спира, зададени 23гр. не може да мине 23,2 примерно, и тъкмо почне да повишава малко повече и се изключи за дефрост ако е по-студено на вън (примерно снощи към 22,00 часа беше -1гр.)

    Преди да замина точно имаше дни в които беше доста студено на вън, дори тогава при зададени 23гр. правеше 24,5 вътре. След което или правеше on-off или консумацията му падаше на около 550W,при което се усещаше по хладко да духа, но това при зададени 23гр. които не са никак малко.
    А сега си жъне на 1500W моментен разход и не може да достигне и 23,5гр. и като си сложа ръката си се усеща че почти постоянно духа топло.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #5

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    ... Значи още не е достигнал заданието, имаш студени стени. За да има висок разход, значи има и голямо топлоотдаване вътре. Ако имаш голям разход и от вътрешното духа слабо, тоест не толкова топло, колкото е разхода, значи имаш проблем. Щом не може да мине зададените градуси или има какво да гони, или има проблем. По-вероятно е да има още какво да топли. Защото въздуха се грее лесно, но стените не. Трябват няколко дни...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #6

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... Значи още не е достигнал заданието, имаш студени стени. За да има висок разход, значи има и голямо топлоотдаване вътре. Ако имаш голям разход и от вътрешното духа слабо, тоест не толкова топло, колкото е разхода, значи имаш проблем. Щом не може да мине зададените градуси или има какво да гони, или има проблем. По-вероятно е да има още какво да топли. Защото въздуха се грее лесно, но стените не. Трябват няколко дни...
    Ами минаха вече 6 дни в които даже и нощем се е случвало да го държа на 22гр. както написах преди стените вече си се усещат на пипане топли като преди.

    Вече пуснах климатика на 18гр. и сега работи он-офф. Но дори и на 18гр. консумацията не пада под 900W, а в стаята е 21гр. А пък и вентилатора е на автоматичен режим, и не би ли следвало ако все още затопля стените да държи висока степен на вентилатора?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #7

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Да дръж го на 18 градуса от пускането му до второто замерване.Ако не изключва изобщо(Он-ОФ) може да има проблем.
    18 градуса не са много.Ако ви е студено жертвайте малко пари и пуснете за 24 часа една духалка, конвектор или нещо друго което да работи и топли стаята задно с климатика.
    Като се сгрее стаята/стените няма логика на 18 градуса да не изключва или да има консумация 2000/2600 вата или 1600 вата.Няма логика и да не работи ОН-ОФ на зададени постоянни 18 градуса и вътре постигнати 22 градуса(заедно с друг отоплителен уред).

    Това, че черпи повече ток от преди може да се дължи и на това че времето е доста студено и на стените/помещението и целия апартамент му трябва време да се сгрее.

    Направи така като казвам и ако искате включете в стаята допълнителен отоплителен уред.След второто замерване му задайте 23 градуса и го оставате за 7-8 часа да видите дали ще изключва или не.Ако температурата навън достигне 8 градуса при зададени вътре 23 и затворени врати към коридори/други помещения би трябвало да изключва.

    Според мен е твърде вероятно да не са се сгряли както трябва стените/съседните помещения и това да е причината за тази му работа.От колко време имате този климатик???

    Това ще даде някака първична диагностика която да укаже има или не проблем.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #8

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Да дръж го на 18 градуса от пускането му до второто замерване.Ако не изключва изобщо(Он-ОФ) може да има проблем.
    18 градуса не са много.Ако ви е студено жертвайте малко пари и пуснете за 24 часа една духалка, конвектор или нещо друго което да работи и топли стаята задно с климатика.
    Като се сгрее стаята няма логика на 18 градуса да не изключва или да има консумация 2000/2600 вата или 1600 вата.Ням логика и да не работи ОН-ОФ на зададени постоянни 18 градуса и вътре постигнати 22 градуса(заедно с друг отоплителен уред).

    Това ще даде някака първична диагностика която да укаже има или не проблем.
    Вече пуснах климатика на 18гр. и сега работи он-офф. Но дори и на 18гр. консумацията не пада под 900W, а в стаята е 21гр. А пък и вентилатора е на автоматичен режим, и не би ли следвало ако все още затопля стените да държи висока степен на вентилатора?

    Няма какво друго да включа че да не става студено, а на 18гр. до утре след обяд ще сме леко замръзнали

    Проверих за грешки на дистанционното, няма никакви.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #9

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Да няма подгрев на компресора с реотани, които са се шашнали и да бачкат нонстоп?!!?? , че 10 часа е умрел от студ хайвана зарад тез апаши

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #10

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Цитат Първоначално публикувано от joro_bul
    Да няма подгрев на компресора с реотани, които са се шашнали и да бачкат нонстоп?!!?? , че 10 часа е умрел от студ хайвана зарад тез апаши
    Това няма как да го знам, понеже не му разбирам много от чарколяците които са вътре. Ако някой знае да сподели.

    Намерих една духалка и сега климатика бачка яко он-офф, работи 3 мин. и 5мин. почивка, като разхода докато работи е около 1000W, все още е на 18гр. а духалката бичи и тя и в стаята е 21,5гр.

    P.S. Мога да се закълна че съм виждал това животно да слиза до 450W консумация и да си я държи доста време. Не е ли логично при тези условия сега да не работи толкова он-офф след като може да отдава и по-малко топлина, явно че не работи като инвертор сега. И сега ми прави впечатление че струята не е никак топла ами е съвсем леко, и то на изхода, а като застана на 3м. от него си е студена и пак консумира много.
    Не би ли трябвало ако не е нужно да отдава много топлина да консумира по-малко като инвертор?

    Преместих го на 22гр. работи 5мин. и почна да дефроства без да има грам скреж по тялото. Само за сравнение когато изключих големия направих същото и с подовия, след това подовия го пуснах директно на 24гр. с двете клапи и работи вече повече от час без да е дефроствал.
    Аре някой да ми обясни дали това не е наличие на някакав проблем? Не може да работят в едни и същи условия и подовия да не се сеща да дефроства с часове а тоя след 5мин. работа без да има защо да дефроства.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    69
    #11

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Цитат Първоначално публикувано от mga1981
    Това няма как да го знам, понеже не му разбирам много от чарколяците които са вътре. Ако някой знае да сподели.

    Намерих една духалка и сега климатика бачка яко он-офф, работи 3 мин. и 5мин. почивка, като разхода докато работи е около 1000W, все още е на 18гр. а духалката бичи и тя и в стаята е 21,5гр.

    P.S. Мога да се закълна че съм виждал това животно да слиза до 450W консумация и да си я държи доста време. Не е ли логично при тези условия сега да не работи толкова он-офф след като може да отдава и по-малко топлина, явно че не работи като инвертор сега. И сега ми прави впечатление че струята не е никак топла ами е съвсем леко, и то на изхода, а като застана на 3м. от него си е студена и пак консумира много.
    Не би ли трябвало ако не е нужно да отдава много топлина да консумира по-малко като инвертор?
    Да споделя моя опит със същия климатик. Според мен нямаш проблем защото и при мен работи както ти обясняваш. Ако задам 17,18,20- даже съм правил експерименти със 11 градуса работи в он-офф. И винаги ми дава при този начин на работа консумация от около 800- до 1 кв. Незнам дали когато работи в он-офф работи като инвентор. Когато влезе в режим и започне да работи постоянно - но това става като задам малко по-висока температура - да кажем 22-23-24 започва да достига консумацията от 500 вата за която ти говориш. Така че по-скоро нямаш проблем според мен. И консумацията ти и в двата случая ако се замислиш или проследиш по уреда е една и съща. Дали ще работи на 1 кв в он-офф или 500 в нон стоп - като удариш чертата 12 кв на ден не ти мърдат и при двата случая.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #12

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Цитат Първоначално публикувано от digunan
    Да споделя моя опит със същия климатик. Според мен нямаш проблем защото и при мен работи както ти обясняваш. Ако задам 17,18,20- даже съм правил експерименти със 11 градуса работи в он-офф. И винаги ми дава при този начин на работа консумация от около 800- до 1 кв. Незнам дали когато работи в он-офф работи като инвентор. Когато влезе в режим - но това става като задам малко по-висока температура - да кажем 22-23-24 започва да достига консумацията от 500 вата за която ти говориш. Така че по-скоро нямаш проблем според мен. И консумацията ти и в двата случая ако се замислиш или проследиш по уреда е една и съща. Дали ще работи на 1 кв в он-офф или 500 в нон стоп - като удариш чертата 12 кв на ден не ти мърдат и при двата случая.
    Човече мерси за мнението, но ако си прочел по-нагоре, проблема е че и при зададени 23гр. вече 6-и ден не съм виждал да слиза под 900W. А преди този случай е слизал и на 450 при зададени 23гр.

    А тези 12 киловата мога само да ги сънувам. Най-малко ми е горил 12 киловата когато на вън беше денем 10гр. а нощем не е падало под нулата.

    По цял ден съм си вкъщи както и преди случката, климатика денем си го оставям на 22гр. и си свиркам защото бях забелязал че само сутрин се товари повечко докато догони зададеното и след това или си жужеше на 500-600 вата или он-офф.

    Сега пак съм си вкъщи по цял ден на 22гр. настроени но няма такова жужене на ниска мощност бичи до припадак и при най-малкото заскрежаване на питата айде дефрост. И след това пак ми се форсира тука и пак дефрост.

  16. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #13

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Цитат Първоначално публикувано от mga1981

    В момента в който пиша това на вън е 4гр. вътре е сложен на 22гр. и разхода не пада под 900W.
    Май си му е нормална консумацията,колкото и да не ти харесва,както си писал и преди:

    Цитат Първоначално публикувано от mga1981


    В момента в Княжево е 3гр. големия е сложен на 23гр. и консумацията му не пада под 850 вата. За подовия не мога кажа в момента какво изразходва, защото съм сложил уреда на големия. Но и той едва ли е под 450 вата.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #14

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Това е малко от предния месец.

    И пак повтарям виждал съм го с часове да стои на 500-600 вата при такива условия като е поработил примерно 4-5 часа. Как преди това даже задминаваше зададената температура с 1,5гр почти винаги а сега таман я достигне и айде дефрост?


  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #15

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Предния месец не е този месец. И при мен предния 6-цата работеше на 175 вата, но сега работи на 280 вата. Доста по-студено е и още повече ще застудява.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX50GV-проблем
    От БИГкоко във форум Климатици Daikin
    Отговори: 32
    Последно: 07-02-23, 11:58
  2. Daikin FTX50GV-въпрос за покупка
    От neoton във форум Климатици Daikin
    Отговори: 33
    Последно: 13-01-13, 21:04
  3. проблем с климатик Daikin FTX50GV
    От maddog9 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 53
    Последно: 10-08-12, 00:40
  4. Daikin FTX50GV или FTXN50
    От bonchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 28-12-11, 12:59
  5. Daikin FTX50GV - проблем с отплението
    От newmanGB във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 17-12-10, 21:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе