Резултати от 1 до 7 от общо 7
Like Tree2Одобрявам
  • 2 Post By Kasap

Дилема - кой от двата FUJITSU AGYG-12LVCA или DAIKIN FVXS35F/RXS35K

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    21
    #1

    Дилема - кой от двата FUJITSU AGYG-12LVCA или DAIKIN FVXS35F/RXS35K

    Здравейте,
    Трябва ми климатик за спалня - избрал съм да е подов. Спалнята е 15 квадрата 40 кубика, ще отоплявам от време на време и коридора през врата, който е около 10 квадрата.
    Спрях се на два варианта - Daikin FVXS35F/RXS35K и Fujitsu AGYG-12LVCA. Качеството и на двата до колкото чета и ми разправят по магазините доста добро. Дайкина е 1840 лв Fujitsutu e 2300 лв. Fujitsutu-то на книга е малко по-икономичен, топли малко повече, по-тих и най-важното за мен е работи през зимата до -20 градуса , а Daikin-a до - 15 градуса.
    Струва ли си да се дадат 460 лв. повече за Fijitsu-то.
    Ще се радвам да чуя мения и на хора, които имат такива климатици.
    Ето и линковете за климатиците:
    Подов климатик Fujitsu AGYG12LVCA/AOYG12LVCA

    и

    Подов климатик Daikin FVXS35F/RXS35K PROFESSIONAL

    Предварително благодаря за отговорите.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Отговор: Дилема - кой от двата FUJITSU AGYG-12LVCA или DAIKIN FVXS35F/RXS35K

    От тези двата... бих избрал MHI SRК25ZJX-S
    Mega и smqnab харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #3

    Отговор: Дилема - кой от двата FUJITSU AGYG-12LVCA или DAIKIN FVXS35F/RXS35K

    Ориентирай се към 9-ка/25-ца, че ще работи много он-оф като конвенционален и ще е по-шумно така. И всъщност, дай повече подробности за стаята /съседни помещения, стени, изолации - стени и таван, дограми.../

    Определено МХИ-то грабва окото

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #4

    Отговор: Дилема - кой от двата FUJITSU AGYG-12LVCA или DAIKIN FVXS35F/RXS35K

    Защо 12-ка бе колега? От опит знам, че дайкина работи и под -20
    Отоплението на коридора е мисия невъзможна с подов климатик. Винаги ще имаш поне 4 градуса разлика.
    Ако държиш да е тих, подовия MHI не е за теб.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #5

    Отговор: Дилема - кой от двата FUJITSU AGYG-12LVCA или DAIKIN FVXS35F/RXS35K

    С FVXS25 отоплявам западна стая 16 м2, която въпреки, че има изолация си е студена, защото под мен няма никой.
    Вратата към коридор от 12 м2 ми е винаги отворен,а имам и още една стая с отворена врата, която с нищо не се отоплява.
    Сега, в коридора не е топло като в стаята, ама идеята ми е, че климатикът няма проблем да поддържа температура в стаята на отворена врата.
    Зимата на 2011-2012 като бяха големите студовете климатикът нямаше никакви проблеми.


    25-ца ще ти свърши работа идеално, ама предвид, че цената на 35-цата е само 150 лева отгоре, не знам дали да не вземеш нея.
    Ако си от София:
    Без реклами!
    1870 с монтажа за 35-цата на Дайкин.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 08-11-13 в 08:26. Причина: Нарушаване правилата на форума!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    21
    #6

    Отговор: Дилема - кой от двата FUJITSU AGYG-12LVCA или DAIKIN FVXS35F/RXS35K

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov Виж публикацията
    Ориентирай се към 9-ка/25-ца, че ще работи много он-оф като конвенционален и ще е по-шумно така. И всъщност, дай повече подробности за стаята /съседни помещения, стени, изолации - стени и таван, дограми.../

    Определено МХИ-то грабва окото
    Северна стая на фамилна къща, две външни стени - на север и изток , съседната стая до нея не се използва и не се отоплява, коридора е използваем, смятам с този климатик да затоплям малко и коридора. Под стаята и над стаята етажите не се използват и не се отопляват.Къщата е с без изолация - стените са построени с тухли четворки, мазилка от вън и вътре с дебелина 2-3 сантиметра. Искам стаята да се отоплява целодневно, мисля че 9-ка климатик, няма да е достатъчен.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #7

    Отговор: Дилема - кой от двата FUJITSU AGYG-12LVCA или DAIKIN FVXS35F/RXS35K

    Да, правилно! Трябва си мощност за отопление но трябва да си наясно, че може малко да направиш компромис със шума, а по-нататък задължително изолация, също и на тавана на стаята, за да е комфортно и топличко вътре. Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin FTX35J / RX35J срещу FTXS35K / RXS35K
    От Colonelo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 14
    Последно: 21-09-13, 13:13
  2. Проблем с Daikin FVXS35F
    От fbi_1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 19-02-13, 23:45
  3. Daikin FTXN50L или FTXN50K - кой от двата?
    От djega във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 13-10-12, 18:16
  4. Fujitsu ASYB12LDC plasma или Daikin FVXS35F ?
    От Georgi Penchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1
    Последно: 15-09-10, 15:19
  5. Fujitsu или Toshiba - кой от двата климатика да избера?
    От morten във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2
    Последно: 09-05-09, 19:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе