Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 48
Like Tree35Одобрявам

Daikin FTX50GV замръзна

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #16

    Отговор: Daikin FTX50GV замръзна

    mmmladenov, почти на 100% съм убеден, че от замръзването, тръбите в долните редове на кондензатора дали" фира"...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Живее в
    Usa
    Мнения
    62
    #17

    Отговор: Daikin FTX50GV замръзна

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    mmmladenov, почти на 100% съм убеден, че от замръзването, тръбите в долните редове на кондензатора дали" фира"...
    И ако е така, какво се прави? Ако е отстранимо, в последствие да направя ли повече отвори на дъното на климатика? Големи отвори. И защо ще има проблем, след като няма щуцер и фабрично, трябва да е предвидено? Загубена работа.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #18

    Отговор: Daikin FTX50GV замръзна

    Всичко е поправимо - за съжаление, производителя е предвидил само един отвор (доста малък), за такъв кодензатор (който пък е залепен почти за дъното). При токова време, запушването на този отвор е гарантирано на 100%. От там виждате какво става....

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Живее в
    Usa
    Мнения
    62
    #19

    Отговор: Daikin FTX50GV замръзна

    О.К. Разбрах. Като се оправи времето, ще го направя на решето. Сега влизам в офиса и "въпросния" Хаир духа топло, като изоглавен. Няма грам лед по питата. -16 е навън. Моя Дайкин, НИКОГА ( ще го напиша пак ) НИКОГА не е духал толкова топло, дори когато е +5 или +10 градуса навън, чисто нов и на терасата на завет. Оказва се, че аз до сега съм нямал 18-ка и изобщо климатик в къщи. (изключвам Фудицуто ама той е малък). Този Дайкин да не са ми го дали празен?

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #20

    Отговор: Daikin FTX50GV замръзна

    За 6-тата зима нова машина. Тоя ще му намериш място в някоя стаичка,ако се оправи. И къщичка и подгрев за тавата на новия.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Живее в
    Usa
    Мнения
    62
    #21

    Отговор: Daikin FTX50GV замръзна

    Обещаните снимки. Това е 24 часа след първата баня. След нови 30 литра духа топло. Ама сигурно до утре.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    ivan74 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #22

    Отговор: Daikin FTX50GV замръзна

    А датчика дето виси разтопи ли го? В някоя от другите теми за Дайкин прочетох, че след това се оправял дефроста им. Нищо не пречи да пробваш според мен.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #23

    Отговор: Daikin FTX50GV замръзна

    Цитат Първоначално публикувано от mmmladenov Виж публикацията
    Обещаните снимки. Това е 24 часа след първата баня. След нови 30 литра духа топло. Ама сигурно до утре.
    Няма смисъл да го дупчиш на решето. На машинката не и работи дефрост-термистора и не може да размразява коректно. Като се стопли го отворете и го прегледайте. А дотогава или го спри да не се мъчи, или ще трябва да му мъкнеш кофи с топла вода.

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #24

    Отговор: Daikin FTX50GV замръзна

    ухааа,
    Няма много лед на дъното обаче.
    Като го размразиш има и един джъмпер вътре под пластмасовия капак, който уж прави по-дълги/къси дефрости. винаги съм искал да го пробвам, май ги разкарввам прекалено бързо...

    Сега като се замисля май след -15 почваше да дефроства много нарядко и набързо...

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #25

    Отговор: Daikin FTX50GV замръзна

    Така както е обледен целият, работи с коп около 1. Вътре влиза само топлината от компресора. Един вид топлиш се на компресор. В такова състояние не е много препоръчително да работи, защото може да се прецака.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Живее в
    Usa
    Мнения
    62
    #26

    Отговор: Daikin FTX50GV замръзна

    Темата в развитие. Снощи, след банята и след два дефроста ( през 50 минути за 12 минути - винаги ) климатика започна да духа ГОРЕЩ въздух. Все едно нищо не е било. Снимките са от сутринта при -15 градуса. Чудех се дали не се е побъркал нещо и преди работа се качих да го видя.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #27

    Отговор: Daikin FTX50GV замръзна

    Цитат Първоначално публикувано от mmmladenov Виж публикацията
    Темата в развитие. Снощи, след банята и след два дефроста ( през 50 минути за 12 минути - винаги ) климатика започна да духа ГОРЕЩ въздух. Все едно нищо не е било. Снимките са от сутринта при -15 градуса. Чудех се дали не се е побъркал нещо и преди работа се качих да го видя.
    Не е било виновно добичето, а просто е бил набит със скреж. Явно е от мястото на монтажа.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Живее в
    Usa
    Мнения
    62
    #28

    Отговор: Daikin FTX50GV замръзна

    Така .. монтажниците са отзовани ,за сега. Климатика работи перфектно. Няма грам скреж по питата. Леда в тавичката е доста ( по дъното ), много далеч от перката и не се влияе от горещата вода. Изтича под него и около него. Ще го поливам периодично тези дни до чисто. След това, както казва един колега в съседна тема "С дремела или флекса с тънък диск.Може и с конусно свредло." Сега се сещам, защо си купих точно този климатик, от точно тази мярка: ЖЕЛЕЗЕН Е! Не може, тази чудесна машина да зависи от една малка дупчица. Абсурд! Не съм вярвал, че трябва тунинг при климите ама сега ще ги лиша от задни решетки и дъна. Единственото предимство на монтажа на покрива е, че не ми пука, колко и къде капят. Да се изливат ако искат, важното е да не се трупа лед. Ще взема мерки и ще им направя заслони от навяване на сняг и предпазване от вятър. Една малка дупка .... а толкова студ ... Благодаря на всички за участието в темата! Беше удоволствие за мен!

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #29

    Отговор: Daikin FTX50GV замръзна

    Мда ,стопли се и стана перфектен,както и всички Панасоници дето до оня ден ревяха.Климатикът ти е монтиран малоумно, за което се сещаш кой е виновен.
    Този пост е редактиран от avenger; 12-01-17 в 20:23.
    VeleV.Klima, Kasap, hawai76 и 1 други харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #30

    Отговор: Daikin FTX50GV замръзна

    mmmladenov Дупката че е малка малка е обаче ми се види ,че е клюмнал на пред малко нивелирай го.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX50GV-проблем
    От БИГкоко във форум Климатици Daikin
    Отговори: 32
    Последно: 07-02-23, 10:58
  2. Отговори: 32
    Последно: 05-03-12, 15:11
  3. Daikin FTX50GV или FTXN50
    От bonchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 28-12-11, 11:59
  4. Daikin FTXS35G - замръзна ми външното тяло!
    От sladi4kia във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 06-02-11, 20:35
  5. Daikin FTX50GV - проблем с отплението
    От newmanGB във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 17-12-10, 20:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе