Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22
Like Tree11Одобрявам

Daikin Perfera

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Daikin Perfera



    Лятото е сезон, през който мислите за климатици са свързани с охлаждането. За съжаление, все някога идва краят на лятото, бързо преминава кратката есен и настъпва монотонната, студена и дълга зима. През която от една климатична система се изисква значително повече за да може ефективно да затопли дома ни.
    Разбира се, това е свързано с по-висока цена, която в жаркия 30-градусов ден може да изглежда необоснована, но... не забравяйте - The Winter is comming!

    Daikin Perfera осигурява перфектния домашен климат през всички годишни сезони чрез модерни технологии
    Прочетете ревю на серията климатици Daikin Perfera в SetCombG.com >>
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    1
    #2

    Отговор: Daikin Perfera

    Здравейте, някой имали наблюдения от този модел и по специално дали ще върши работа за отопление на апартамент в топло-изолиран блок “саниран“ .Мисля да сложа една 12-ка в хола 20 кв.м южно изложение и 9-ка в спалнята 12 кв.м северно с външна стена само където е прозореца
    Този пост е редактиран от slavnel; 01-07-18 в 20:57.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #3

    Отговор: Daikin Perfera

    Абсолютно да, ще свършат работа. Друг е въпросът дали няма други варианти, които да са по-добри.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #4
    Ъъъъ, как мой пост в тема за избор на ТВ се озова тук? Още не съм седнал на маса...
    Този пост е редактиран от avast3; 02-07-18 в 18:49.
    Genadi80 одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    2
    #5

    Отговор: Daikin Perfera

    Здравейте, аз като дългогодишен поборник в климатизацията )))))))на саниран панелен апартамент в Поморие купихме fthm25 Daikin за хола 20 м2 и kgta09 Futjisu за кухня 15м2 и при отворени врати да топлят спалня12м2 ще пиша живот и здраве май 2019 какви са разходите за електроенергия

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    5
    #6

    Отговор: Daikin Perfera

    4 броя ftxm 25m за спални от 16кв.м. до 19кв.м. и 1брой ftxm42m за хол 35кв.м. Трите 9-ки работят нон стоп от миналият месец при положителни външни температури.Супер довелен съм за 14 месеца служба на машините.Скок в разхода на електроенергия не се усеща значително.Миналата зима по груби сметки бе 20/25лв. за месец за 9-ка.Тихи са.
    п.с. Въпрос -обявен е SCOP 5.10 при desing temperature -10 ,защо при desing temerature 2 градуса над нулата Scop е 6,21,това реално ли е или търговски трик? Ако е така ,какъв ли бил този коефицент при 10 градуса?
    Поздрави!
    Този пост е редактиран от ivan82bg; 30-11-18 в 16:19.

  8.  
     
  9. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #7

    Отговор: Daikin Perfera

    Малко не задълбочена информация за 25-цата.След смяната на платката дефростите се разредиха ,не са на 20мин.и са с продължителност около 7мин.Работи тихо и комфортно.Дотук с плюсовете.Не знам дали климатика има проблем или толкова си може,но не топли така както трябва за такъв клас машина.при -7 гр.външна настроен на 30гр при темперирано помещение не изкара повече от 38гр.После ще му сложа ватметърче да видя и до колко се развърта.Мидеата изкара повече от него.За другия няма да казвам ,въпреки някои недостатъци е на светлинни години пред него.Та аз съм разочарован от климатика.Не е това, което трябва да е за тези пари.Най-вероятно живот и здраве ще замине в ОЛХ.
    Този пост е редактиран от avenger; 01-12-18 в 20:37.
    vale2901 одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    5
    #8

    Отговор: Daikin Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    Малко не задълбочена информация за 25-цата.След смяната на платката дефростите се разредиха ,не са на 20мин.и са с продължителност около7мин.Работи тихо и комфортно.Дотук с плюсовете.Незнам дали климатика има проблем или толкова си може,но не топли така както трябва за такъв клас машина.при -7 гр.външна настроен на 30гр при темперирано помещение не изкара повече от 38гр.После ще му сложа ватметърче да видя и до колко се развърта.Мидеата изкара ловече от него.За другия няма да казвам ,въпреки някой недостатъци е на светлинни години пред него.Та аз съм разочарован от климатика.Не е това което трябва да е за тези пари.Най вероятно живот и здраве ще замине в ОЛХ.
    Здравей,това не го разбрах....наистина ли при минус 7гр. външна ,дайкина ти прави 38гр. вътре? Това си е направо плюс за машината!С дефростите няма никакъв проблем/няма нищо общо с това ,което съм чел тук за дефростите на дайкин/,за мен алгоритъма е написан кадърно.Снощи по нашите географски ширини падна до минус 6 гр. при 80% влажност според синоптик.бг , усетих само един дефрост за около 4 мин.Още по съм доволен от авто вентилатора -направо ми чете мислите и не се налага да сменям степени .
    Поздрави за хубавият форум ! Миналата есен четох доста тук преди да избера с какво да отоплявам къщата и с каква марка евентуално.Но изчаках да мине една зима,почна втора вече и реших да се регистирам ,за да споделя мнение ,като се надявам да съм полезен на някой.С малко думи мога да кажа само суперлативи за М серията на Дайкин!Много икономични,безшумни,непретенциозни ,кадърен софт ,стриима е супер,топлят добре на минус 19 външна -тествано/, хладят много добре!Какво повече е нужно?

  11. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #9

    Отговор: Daikin Perfera

    Ivan82bg
    Колегата казва че повече от 38гр. топло не може да изкара от жлузите ,а не че прави 38гр. в помещението.
    Rumb@ta одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    5
    #10

    Отговор: Daikin Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Ivan82bg
    Колегата казва че повече от 38гр. топло не може да изкара от жлузите ,а не че прави 38гр. в помещението.
    Моя грешка,извинявам се.
    И при мен се забелязва нещо подобно,когато помещението е загрято ,изходящата струя е по хладна.Направило ми е впечатление ,че при над плюс 5 гр. външна ,пак охладнява струята ....явно не товари излишно компресора,когато няма нужда ,знам ли.... и сигурно от там идва покачването на коефицента ,за който питах в първият пост. За мен е важно,че комфорта го има ,топло ми е и сметките не са високи.
    Поздрави!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ivan82bg; 01-12-18 в 15:19.
    SPSt одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #11

    Отговор: Daikin Perfera

    То няма как да са високи сметките, като е скопен. То нали за това измислиха този SCOP, да се лъжат хората. Правят го да работи на малки мощности чрез разни "очи" и др. сензори и SCOP става голям. Което нищо не говори за качеството и икономичността на климатика.
    SPSt и popov харесват това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    5
    #12

    Отговор: Daikin Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    То няма как да са високи сметките, като е скопен. То нали за това измислиха този SCOP, да се лъжат хората. Правят го да работи на малки мощности чрез разни "очи" и др. сензори и SCOP става голям. Което нищо не говори за качеството и икономичността на климатика.
    То аз така разбирам инверторната технология/мощност когато само има нужда/.
    п.с. Защо да е скопен? В същото време да топли на минус 19гр.? При минус 10гр. да отдава 2.3кв. за 9-ка?Разликата при плюс 2 градуса и минус 10гр. в топлоотдаването да е само.0,10кв?
    Аз не се чувствам излъган .За цена от 1650 лв. с монтаж на брой 9-ка ,не виждах какво по-добро за тези пари.
    Поздрави!

  16. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #13

    Отговор: Daikin Perfera

    Имах предвид сензора за присъствие. Той ти вдига SCOP-а, като го ограничава по мощност. Демек свалят СОР (реалният параметър за икономичност) и вдигат SCOP с окото.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    5
    #14

    Отговор: Daikin Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Имах предвид сензора за присъствие. Той ти вдига SCOP-а, като го ограничава по мощност. Демек свалят СОР (реалният параметър за икономичност) и вдигат SCOP с окото.
    Възможно е ,не ги разбирам много и ме е страх да не напиша някоя глупост.
    Иначе сензора си е супер !Например/няма те цял ден ,оставаш го на 21 градуса и вклчен сензор,след 20 мин. спира компресора и се включва,когато падне на 19 гр.Прибираш се и за 10 мин. в стаята пак е зададената температура....
    Поздрави!

    - - - - - - - - - -

    Направих няколко бързи ''партизански'' замервания/без да претендирам за абсолютната им точност;при задедана 24градуса ,в стаята е 24.4градуса,от духалките излиза около 30градуса.Това ме кара да мисля,че колегата писал по горе за 38'те градуса,при 30 зададени ,ги е имал приблизително......
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #15

    Отговор: Daikin Perfera

    Здравейте,продължавам малко темата с един проблем който възникна с Дайкина.Климатика го имам от близо 4г.Бях споменал за проблема с платката още в началото.Смених я и всичко тръгна добре.Сега обаче изникна нов проблем-мотора на външното тяло сдаде багажа.Определено съм изтеглил късата клечка.Та молбата ми е ако на някой му се намира втора употреба и му е за продаване да ми пише на лични за да не цапаме темата.Благодаря ви предварително.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. Daikin FTXM25M или DAIKIN F28STEV
    От topograf във форум Климатици Daikin
    Отговори: 39
    Последно: 05-07-17, 05:37
  3. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  4. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  5. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 20:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе