Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 46

Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    37
    #1

    Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    Уважаеми съфорумници,
    Моля да ми помогнете в избора на климатик за помещение 30 м2 или 80 м3 за стая ново строителство, двукрилни прозорци и врата към неостъклена тераса, южно изложение, няма външни стени. Проблема ми е, че чета много противоречиви характеристики, особено за първият Daikin FTX35JV - там обема с който се справя варира от 20 до 30 м2, като страна производител са дадени варианти от Япония, Тайланд, Чехия или Китай (съмнява ме качеството да е еднакво в различните заводи на марката). Въпроса ми е заслужават ли си да се дадат 500 лв. отгоре за "Профешънал" (FTXS35J)модела или и първият ще върши работа и разликата само в това 3 Д око ли е или има и друго, тъй като характеристиките са им доста близки.
    Благодаря Ви предварително за отговора

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    Нито един от двата модела няма да ти свърши работа в това помещение.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    37
    #3

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    FTXS35J го дават за помещение с площ до 35 m2 / 92 m3. Не е ли вярно това и ако е така, моля да ми препоръчате подходящ

  5. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #4

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    http://v-clima.com/prod.php?id=klima...wyz14lb_nocria
    Ако искаш нещо, което да ти върши работа и не гледай какво дават по сайтовете

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    37
    #5

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    Супер но този климатик е 2500 лв .. Доста надхвърлям бюджета от около 1800 лв. А тези показатели ги има не само в сайтовте ,,, Установих, че и продавачи ми дават подобни характеристики и даже знаят по-малко от информацията която намерих по различни сайтове

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #6

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    Качи бюджета ако не искаш да си на студено зимата. Има много време до зимата, събери още пари или ползвай кредит Енергийна ефективност!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #7

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    http://v-clima.com/prod.php?id=mitsu...z-muz-ge-50-va
    Ето още едно предложение, по-близко до бюджета.

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #8

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    nrjize ,ако не държиш непременно на дайкин(но с този бюджет?) може да погледнеш и това Хитачи RAS/RAC-50FH6 на цена около 1800лв.е,и тази серия е хвалят като работа,и е добре на параметри,а и трябва да се вмъкваме в бюджета-и ще има компромиси.

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #9

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    ако се сравнят двата модла ftx и ftxs освен 30% повече във външния топлообменник в полза на така наречения профешенъл друго не се вижда на пръв поглед...
    ако се съди по характеристиките и двата модела са неподходящи (слаби) за указаното помощение...
    по отношение на страната производител и за двата модела това си е Чехия, което не е Япония нито Китай ако това има някакво значение...
    ако си се влюбил в дайкин ще се наложи да минеш на един модел по-високо...

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #10

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    първо до момчето с питанката - фтхс вземи защото : темата за фтх-а я закючиха тази зима защото всички притежатели пишеха едно и също нещо.
    второ имах първи сблъсък с малка машинка на дайкин фтх25 , има разлика от големите машини същият клас. външното си вибрира и се усеща в стаята когато вътрешното е на първа степен на перката, но по-високи вентилатори си се чува само вътрешното.
    странна работа как могат да правят толкова добри големи машини, а с малките да са такава издънка.
    минах и през ммц днес - видях новия дизайн на фтхс-а , интересен е.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    37
    #11

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    Ясно реших С-ката ще е - Профешънал модела ... но сега съм пред дилемата няма ли да е малък този климатик за това помещение ... всичко ми дават много противоречиви мнения ... на едно място чета , че хората са доволни от този ФТХС за помещение до 35 м2, други казват, че е малък - ужас!!! Някъде из този форум четох, че трябва да е м/у 75 и 100 Вата на кубичен метър ... тоест аз съм на ръба ако е така .. Моля, за компетентното Ви мнение

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #12

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    Малък ще е разбира се.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    37
    #13

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    Благодаря за отговора. Тогава ще взема FTXS 42 J. Исках да си спестя малко пари, но по-добрият вариант е да си взема нещо което ще ми върши работа а не при първата по-тежка зима и да се чудя какво да правя. Този модел определено надхвърля бюджета, но ще стисна зъби

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #14

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    ... Ако ще даваш пари за FTXS42, по-добре си вземи General-Fujitsu Nocria, няма по-добро за парите си.

  18. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #15

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    Цитат Първоначално публикувано от nrjize
    Тогава ще взема FTXS 42 J.
    Определено държиш да се вкараш в приключение! Не знам какво ще правиш в зима, като тази с тия 4кв. в 30кв.м. помещение

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXS35J/RXS35L замерване
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 15-12-14, 08:18
  2. Daikin FTX35JV или Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От Gost 1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 01-06-12, 14:43
  3. Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 604
    Последно: 24-02-12, 19:29
  4. Daikin FTX35JV - струва ли си?
    От newmanGB във форум Климатици Daikin
    Отговори: 60
    Последно: 27-06-11, 20:58
  5. Fujitsu ASYA12LGC или Daikin FTX35JV ?
    От vannnnkata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 34
    Последно: 28-10-10, 12:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе