Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 41 от общо 41

При наличие на 2 климатика в една стая, по-удачно ли е да вървят и двата?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #31

    Отговор: При наличие на 2 климатика в една стая, по-удачно ли е да вървят и двата?

    Dzhelebоv, това са само едни битови уреди. Нима очакваш някой във форум да развие доказани научно постановки за точно определен модел климатик и точно твоето жилище, колко ще "живее" климатика при различни режими на работа. Пускай ги да работят, както на теб ти харесва най-много и толкова.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #32

    Отговор: При наличие на 2 климатика в една стая, по-удачно ли е да вървят и двата?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Dzhelebоv, това са само едни битови уреди. Нима очакваш някой във форум да развие доказани научно постановки за точно определен модел климатик и точно твоето жилище, колко ще "живее" климатика при различни режими на работа. Пускай ги да работят, както на теб ти харесва най-много и толкова.
    Не си прав колега. Във форума има доказани нобелови лауреати, те това работят по цял ден. Ще сметнат всичко.
    Този пост е редактиран от Mega; 22-10-20 в 18:46.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #33

    Отговор: При наличие на 2 климатика в една стая, по-удачно ли е да вървят и двата?

    Предвид липсващите зими във Варна аз бих пускал отдалеченият спрямо позицията на седене климатик. Чак когато видя, че не сварва с топлозагубите бих включил и по-близкият. Така имаш по-висок КОП и по-нисък шум.

    Външното в подземният паркинг не е ли КОП/2?
    Този пост е редактиран от Zygot; 22-10-20 в 15:12.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    33
    #34

    Отговор: При наличие на 2 климатика в една стая, по-удачно ли е да вървят и двата?

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    Предвид липсващите зими във Варна аз бих пускал отдалеченият спрямо позицията на седене климатик. Чак когато видя, че не сварва с топлозагубите бих включил и по-близкият. Така имаш по-висок КОП и по-нисък шум.

    Външното в подземният паркинг не е ли КОП/2?
    И това съм го мислил, и вариант беше да пускам само по-малкия заради по-високия COP, но пък накрая ще направя, както казаха някои колеги - пускам и двата в радиант мод и те полекичка ще бачкат като радиаторчета и без вятър и без шум. За COP и гаража ще проверя, благодаря, че ми обърна внимание.
    Между другото, колеги, задълбочих малко нещата и се поинтересувах за топлозагубите. Изчислих си ги на цялото жилището, както и на отделните стаи. Получиха се доста интересни неща, и да ви кажа се успокоих малко и за сметките
    По изчисления топлозагубите на целия апартамент при вънщна -5 и вътре +23, при липсващи съседи (-10С) от горе от долу и от страни, излезат 2734,81 вата на час. Даже ако затворя двете детски и предположа, че в тях няма да падне под 15С то загубите стават 2163,99 вата на час. Само за хол+коридор+кухня, където са две от нексурите, топлозагубите са 817,77 вата при -5 външна и 23 вътрешна. Даже да е 5 вънка при вътрешна 23 термозагубите са 477,38 вата, което разпределено на двата климатика би трябвало да не ги вкарва в он/офф, така че и от тази страна се успокоявам. Ако ви се струват странни или нереални цифрите казвайте, че може и аз да съм оплескал сметките, ще съм благодарен ако поразсъждаваме и над тях. Благодаря за отговорите!

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #35

    Отговор: При наличие на 2 климатика в една стая, по-удачно ли е да вървят и двата?

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Понеже не можа да отговориш на въпроса, защо ограничават инверторен компресор до 10 включвана на час, а не са примерно 20-30 реши да се направиш на компетентен, като преписа всеизвестни факти за инверторната технология и ги представи като твои умозаключения.
    Не знам колко трябва да е умен човек за да се сети, че нещо щом се ограничава в спецификациите има причина и не е своеволие.
    Дори и когато се коментира защитата от висока температура в ръководство за проектиране на инверторни хладилни машини (нещо което ти никога не си виждал) пак се напомня, че спиранията трябва да се редуцират до определения брой за конкретния компресор. Сигурно не са сетили да те питат. Сега щяха да знаят, че он/офф не ги бърка инверторните компресори и нямаше да слагат ограничения.


    Иначе беше много полезно да ни кажеш, че има он/офф машини на повече от десет години въпреки коментара ми от предходната страница.
    Ех Боби, Боби.Да приемем, че нищо от твоите ръководства не съм виждал, а и каквито още искаш щуротии, които си написъл.Дотук всичко е о кей.
    Но твоята некомпетентност вече поражда и притеснения в потребителите.
    Няма такова животно като инверторен компресор.Не съществува,
    Инвертора не е част от компресора, а ти ми пишеш за скрол компресор.Компресор може да бъде захранен и без инвертор, по подобие на трифазен ел.двигател който може да бъде захранен директно от мрежата, а може и чрез честотен преобразувател.Скрол не означава инвертор както се мъчиш да заблудиш аудиторията.Това е клип илюстриращ работа на скрол компресор именно на Дайкин. https://www.youtube.com/watch?v=t98Yqix3ddo
    Вярвам че няма да се затрудниш и да покажеш къде е инвертора му, че хубаво да се посмеем всички,
    Производителя обаче не знае, а и няма как да знае как ще бъде захранван компресора и посочва, че не бива да се допуска он/оф режим с повече от определен брой цикъла на час.
    Точно това се преодолява именно чрез честотния преобразувател.Няма инверторен климатик, чийто компресор да работи в он/оф режим.Дори на Мидейки Осаки и всякакви подобни отново има плавно развъртане и значителни интервали при повторно тръгване и начално стартиране.
    За да замаскираш излагането си сервираш и температурата на линията на насищане, но това само прави излагането ти по пълно.
    Може би ще споделиш тук с нас как ще се получи 120* на кондензация при положение, че става дума за режим на климатик, който работи под минимума.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Dzhelebov Виж публикацията
    по скоро ме интересува дали може да му стане нещо на компресора и дали ще намали ресурса му драстично, като всъщност и 10 години да работят машинките ми е окау, но ако с този режим от нормални 15 години ще се скъси на 5... това вече е притеснително.
    Нищо няма да се скъси, абсолютно нищо.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #36

    Отговор: При наличие на 2 климатика в една стая, по-удачно ли е да вървят и двата?

    ..вариант беше да пускам само по-малкия заради по-високия COP..
    Нали знаеш, че ”малкия” и ”големия” хардуеърно са една и съща машина, с разлика, че втория се развърта малко повече.Т.е. при еднакво натоварване СОРа им е еднакъв.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #37

    Отговор: При наличие на 2 климатика в една стая, по-удачно ли е да вървят и двата?

    И двата да работят! То все едно да си купиш диван и да го оставиш с найлоните и никой да не сяда/ляга на него - за гости

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #38

    Отговор: При наличие на 2 климатика в една стая, по-удачно ли е да вървят и двата?

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    За да замаскираш излагането си сервираш и температурата на линията на насищане, но това само прави излагането ти по пълно.
    Може би ще споделиш тук с нас как ще се получи 120* на кондензация при положение, че става дума за режим на климатик, който работи под минимума.
    Там на снимката където прочете скол пише и "rotary" - превежда се ротационен. Това не е съществен проблеем.

    Къде видя, че това е "температурата на линията на насищане" или "120* на кондензация".
    Факта, че не правиш разлика между температура на нагнетяване след компресора и температура на кондензация, за която ти си мислиш, че е една и съща показва, липсата на основни познания за хладилната техника., както и за фреоните използвани в сплитовете.
    Сега разбрах, защо е този тъпанарско-аругантен стил на писане вместо аргументи, гарнирани с клишета и приписване на незнания.
    Не ми се занимава да коментирам повече с теб.

    Ако се чувстваш длъжен пиши...... после отиди в темата за термопомпите да затриеш малко. Сещаш се защо!!!
    Този пост е редактиран от bobivg; 23-10-20 в 00:47.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    33
    #39

    Отговор: При наличие на 2 климатика в една стая, по-удачно ли е да вървят и двата?

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Нали знаеш, че ”малкия” и ”големия” хардуеърно са една и съща машина, с разлика, че втория се развърта малко повече.Т.е. при еднакво натоварване СОРа им е еднакъв.
    Не знаех, че хардуерно са едни и същи машинки и, че разликата им е в оборотите само. Разглеждам сега само външните тела и се чудя защо аджеба при минимално топлоотдаване от 1.3 срещу 1.4 (25 срещу 35) минималната консумация остава 0.320 вата. Така излиза, че 35цата трябва да е с по голям коефициент (COP) ?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #40

    Отговор: При наличие на 2 климатика в една стая, по-удачно ли е да вървят и двата?

    По-високи обороти на вентилаторите=по-добър топлообмен.
    Не се задълбавай толкова.Пускай ги и си гледай кефа-писах го още в началото.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 23-10-20 в 12:58.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    32
    #41

    Отговор: При наличие на 2 климатика в една стая, по-удачно ли е да вървят и двата?

    Много си се разтревожил излишно . Както са ти написали -това са битови уреди -няма смисъл да ги мислиш толкова , по -умни от нас , в тази сфера, са ги измислили.
    Малко трудно ще е да затоплиш 65м само с една 9ка или 12ка , пък били те и Нексура.
    Писал си , че искаш конкретни примери -ще ти дам два , дано те успокоят.
    1. Етаж от къща с висок клас изолация , дограма и тн- Нексура 12ка в хол 30м ,свързан с трапезария 15 м с Нексура 9ка. Държа отворени вратите към коридор 7-8м и баня -7м.
    Сега като е меко времето , са на 21-22гр на най-ниска степен на вентилатора и 12ката е постоянно в он/офф, въпреки че има и микровентилация и един неспиращ въздухопречиствател. Дори и на слабия радиант да ги пуснеш пак влизат в он/офф -даже панела не сварва да се нагрее . Трапезарията е южна , с огромни френски прозорци и като напече и 9ката спира. Ползвам ги 8ма година -нямат проблем с компресори и тн. Имах други филми аз с тези климатици . Радианта, поне аз го ползвам като навън стане студено -под 2градуса или под 0 -тогава се усеща ефекта му най -добре .
    В студено време , според мен двата климатика ще ти дойдат слаби за тази площ , която искаш да топлиш. Аз , в двете спални имам още една Нексура 9ка , и една Емура 9ка и като стане студено навън ги пускам всичките на отворени врати за да се топли целият етаж-което е към 85м чиста жилищна площ. Преди да направя изолация , в тежките зими , въобще не се справяха Нексурите ,за разлика от Емурата, но и аз имах големи топлозагуби -последен етаж от къща , таван 100м гол бетон . Относно разхода -не съм забелязал да е голям . Шест месеца зимата ги карам с 800-900 лева, като в кухнята има подово , което рядко , но се пуска; в банята има лира на ток ,за детето, и там вече- миялна , сушилня, готвене и всичко друго. Сега гледам , че вечер като ги оставя на 19гр , сутринта термометъра показва 20.4, но пак не ги изключвам.
    2.Мезонет без врати , на последен 5ти етаж от сграда-читава изолация и дограма -Нексура 18ка -дневна(усвоена тераса-само дограма и стъкла- 15м ,с кухня и трапезария 18м -коридор 4м -стълби нагоре към спалня 26м с Нексура 9ка . В другата спалня -10м има една Емура 9ка , която идва вече много силна , но при отворена врата помага на Нексурата долу като затопля далечния край на коридора.Умишлено взех 9ка за 26м помещение -да избягам от честите он/офф , защото стаите са юг с големи прозорци и навън има ли слънце , вътре става баня . Там , се опитвам да убедя майка ми да ги пуска и двата , защото тя все ми казва , че горе нямало никой ,за какво да работи -според мен и според по-умни от мен , има смисъл да работи за да не товари много само 18ката . Като работи горе 9ката , правил топлинна завеса и помагал на този долу . Май ще е по-лошо за компресора да товариш повече един климатик за по -голяма площ отколкото може да затопли , вместо да си кара на минимум и на он/офф, така че си пусни и двата климатика и стискай палци ако хванат големите студове със северен вятър във Варна , да те стоплят. Отваряй по-често и нашироко прозорците за да влиза пресен въздух и ако толкова се притесняваш за компресорите ,викни някоя фирма на 5тата година примерно да ти измие външните тела , да ги замери и тн. Като правихме изолацията , преди 3г, от Атаро дойдоха , свалиха ги външните, взеха ги и ги измиха . Струваше към 120-130 лв на тяло.Хубаво е и вътрешните да се сервизират. Аз миналата година разглобих едната Нексура и я измих -вътре беше страшна мизерия -набит прах , чернилка по този цилиндър/вентилатора . Явно лятото , от конденза се трупа мръсотия и по-скоро трябва да се мият и чистят по- често вътрешните тела . Пък , ако се развали нещо външното след 10на г. , предполагам ще може да се сложи друго .

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Къде да сложа климатика в тази стая?
    От surfthesummer във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 14-10-20, 00:14
  2. Климатик и конвектор заедно в една стая?
    От georgi1986 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 5
    Последно: 17-06-18, 22:57
  3. Кой от двата климатика да избера?
    От barakuda28 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 25-04-16, 20:22
  4. Кой от двата климатика да избера
    От loadmaster във форум Климатици Midea
    Отговори: 8
    Последно: 18-06-12, 21:33
  5. Fujitsu или Toshiba - кой от двата климатика да избера?
    От morten във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2
    Последно: 09-05-09, 20:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе