Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 42
Like Tree1Одобрявам

Daikin FVXS - проблемът долна клапа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    8
    #1

    Daikin FVXS - проблемът долна клапа

    Започвам темата с надежда да събера възможноо най-много мнения от собственици на този модел климатици. Целта е да се установят най-добрите условия за ползването му.

    Прилагам като начало моите експерименти и резултати.

    1. Само горна клапа - малко шумен през ноща, оставям го на "нощен режим" - потдържа градусите без проблем. Негатива е че с ръка леко нагласям горната клапа в хоризонтално положение (автоматично не стига дотам) и ми духа леко в лицето когато спя - ако наглася клапата леко нагоре не стопля добре долната част на стаята.

    2. Горна и долна клапа - за мен това е по-добрия режим но не го ползвам заради шума от постоянно отварящата се и затваряща долна клапа. Нека спомена че и двата ми климатика Daikin работят On/Off дори и при -10 гр. Имам добра изолация и дограма, поддържат зададените 21 радуса без проблем.

    3. Изключена долна клапа чрез копчето и ръчно отворена в последствие - върши чудесна работа, добре разпределя въздуха и шумът през ноща е минимален. Недостатък е че при спиране на климатика Off или спиране на тока клапата се затваря и трябва да се повтори процедурата с ръчното отваряне (малко е вандалско - но ако не е често няма опасност да се повреди климатика).

    4. При изключена долна клапа съответната се отваря ръчно след което горната се затваря ръчно - страхотен комфорт от духането само от долната клапа но съм го правим за малко - нямам представа дали ще наруши работния режим на климатика ако го оставя за по-дълго време - малко неизследвана територия е.


    Като обобщение - смятам че ако се намери начин при положение на копчето за долна клапа ОN същата да не се отваря и затваря постоянно както е горната - това би решило всички проблеми, но уви нямам идея дали това е възможно. В сервизния менюъл се вижда малко ключе с 4 позиции което контролира режимите на долната клапа - по дифолт трябва да е off/off/off/on - някой има ли повече информация за действието на този превключвател.


    За сега това от мен, надявам се да има повече хора сбълскали се с тази инженерна недомислица, и да се намерят адекватни решения.



  2.  
     
  3. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #2

    Re:Daikin FVXS - проблемът долна клапа

    Честита нова година на всички от форума! Мен също ме дразнеше шума от долната клапа и просто я изключих от вътрешната платка.Климатика не вдига грешка при това положение и съм доволен от резултата.Ако решиш спри машината от контакта,махни предния предпазен капак(на филтъра),развий 4-те винта на панела който покрива вътр. пита и го извади внимателно(намери сервизно описание ако е нужно).Проследяваш кабела от моторчето на долната клапа до платката и с помощта на инструмент го изключваш.Разбира се долната клапа се отваря принудително и това е.Интересно ще е някой да коментира въпроса с превключвателя с 4 позиции, за който споменаваш.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #3

    Re:Daikin FVXS - проблемът долна клапа

    Ч.Н.Г.По 2-ра точка при мен долната клапата се затваря само когато прави OFF,а не постоянно да си я мести автоматично.И се чува само като съм пред климатика и то много леко.При мен работи ОН-ОФ когато скороста на вентилатора е на 3-та или по-голяма скорост и температура до -5.Но това ОН-ОФ няма нищо общо като при конвенционален климатик,не се усеща когато спира и тръгва.По 4-та точка май няма проблем да работи само на долна клапа,детето ми често затваря горната с ръка и си е работил така с часове и теракота чак пари пред климатика.За ключето с 4-те позиции и аз питах тук и снимка бях качил ама никой нищо не каза,в книгата пише че е за полужението на клапите и може би тук се крие ключа за бараката за работа та на 2-те клапи.Аз съм влючил така on-of-of-of и може би затова долната клапа ми е постоянно включена.За тиха работа просто е несравним,и макар,че КОП-а муе 3,60 при мен е супер икономичен и ме кефи.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #4

    Re:Daikin FVXS - проблемът долна клапа

    Здравейте,
    Аз също съм с 2 подови--25ца в детската 16 кв.м . и 35 ца във всекидневната.Това е първи етаж от къща , саниран с 8 см. стиропор отвън, 5 см минерална вата под гипсокартона и тавана и 4 и 5 см фибран на пода .Над фибрана съм сложил 18 мм. ПДЧ и ламинат.До преди коледа жилището не беше отоплявано.В жилището все още няма интериорни врати, така ,че в случая 2 та климатика отопляват около 65 кв.м.За сега се справят идеално дори при -7 -8 градуса
    За около 2 дни се отопли помещението и започнаха да работят на on-off.
    Днес ми направи впечатление, че 25 цата, настроена на 22 градуса и авто вентилатор работи за около2-3 мин на он , след това спира за 2-3 мин и так тръгва.Едва сега ми направи впечатление отварянето и затварянето на долната клапа.Странно , но при мен и на 2 та климатика превключвателя е с 4-те позиции горе( on) .Климатиците са серия J.За сега съм доволен от работата им.
    С интерес ще следя темата .

  6. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #5

    Re:Daikin FVXS - проблемът долна клапа

    Цитат Първоначално публикувано от necata2
    За тиха работа просто е несравним,и макар,че КОП-а муе 3,60 при мен е супер икономичен и ме кефи.
    COP-a е толкова понеже моделът е с повишен номинал. Демек е голяма сила когато му трябва да работи дълго време на голяма мощност и няма да се озори при постоянно ниски температури, което потвърждава kokovi4, топлейки 65 квадрата къща с 12-ка и 10-ка. Ако погледнеш данните при минимум, ще видиш, че подовата 12-ка има по-висок COP от подовата 10-ка, която по дефолт е с COP= 4,30. Прехваленият Дайсекай 6 в този форум, въпреки, че се води 13-ка, има по-ниска номинална мощност, за да докарат висок COP. Но както си забелязал, машината е много икономична, въпреки, че е с параметри на 10-15 годишен японец.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #6

    Re:Daikin FVXS - проблемът долна клапа

    Аз като взех моята 35-ца 4-те копчета бяха в полужение ОФ,после преместих първата на ОН. Разлика не намерих защото реално така си го ползвам от нов и не съм експериментирал,обаче в книгата пише,да се внимава в какво полужение са копчетата защото е възможно образунето на конденз по клапите.Демек има 4-ри полужения на клапите(според мен по-затвотени или отворени) и те се включват с тези копченца.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #7

    Re:Daikin FVXS - проблемът долна клапа

    Цитат Първоначално публикувано от keeper

    3. Изключена долна клапа чрез копчето и ръчно отворена в последствие - върши чудесна работа, добре разпределя въздуха и шумът през ноща е минимален. Недостатък е че при спиране на климатика Off или спиране на тока клапата се затваря и трябва да се повтори процедурата с ръчното отваряне (малко е вандалско - но ако не е често няма опасност да се повреди климатика).
    Само искам да запитам, как да я включа ръчно долната клапа след като съм я спрял от копчето. Трябва да махна предния панел и от там на къде?

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    8
    #8

    Re:Daikin FVXS - проблемът долна клапа

    Нищо не се маха, с някакъв твърд но НЕ ОСТЪР предмет се бръква през долната решетка и се натиска клапата надолу докато се отвори. За мен проблема е че не съм намерил начин да спирам и пускам клапата (без да я насилвам) когато аз искам. При режим on/off в какъвто работи моя климатик, проблема с шумът от движението е доста сериозен и ми пречи да спя.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    35
    #9

    Re:Daikin FVXS - проблемът долна клапа

    Според мен копчето има само две положения.
    На втората има четири, но тя е по надълбоко.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    8
    #10

    Re:Daikin FVXS - проблемът долна клапа

    За второто копче говоря аз, ама доколкото разбрах то командва само горната клапа и не касае положението на долната, което явно е само отворено/затворено.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    30
    #11

    Re:Daikin FVXS - проблемът долна клапа

    Здравейте колеги и аз се включвам в дискусията с първото си мнение в този форум. И мойте две 25-ки се държат по същият начин, като на колегата keeper (стабилна вътрешна изолация фибран + каменна вата с алуминиево фолио и кнауф) и нощем работят он/оф на 20 градуса при задеден нощен режим и Econo. Пробвал съм 1-ва, 2-ра и отскоро 3-та точка. Явно това с клапата е на късмет, някой хора не се оплакват от този шум, но при мен се усеща. Може ли да попитам къде е този ключ с 4-те положения? и откъде може човек да се свали сервизна книжка в която присъстват тези неща, а не регулярния users manual. Благодаря.. Иначе за дайкините - безкрайно съм доволен (безшумни и икономични).

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #12

    Re:Daikin FVXS - проблемът долна клапа

    Ключа с 4-те се намира до този за спиране на долната клапа , но под предния панел.Трябва да развиеш 4-те видийки които го държат и внимателно да го свалиш. Първо отдолу издърпваш напред и отгоре е закопчан.
    За мен, най добрия вариант за долната клапа е изключване от буксата(след като колеги споменаха че не влияе на работата) и ръчно отваряне след това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    30
    #13

    Re:Daikin FVXS - проблемът долна клапа

    Цитат Първоначално публикувано от necata2
    Аз като взех моята 35-ца 4-те копчета бяха в полужение ОФ,после преместих първата на ОН. Разлика не намерих защото реално така си го ползвам от нов и не съм експериментирал,обаче в книгата пише,да се внимава в какво полужение са копчетата защото е възможно образунето на конденз по клапите.Демек има 4-ри полужения на клапите(според мен по-затвотени или отворени) и те се включват с тези копченца.
    Явно си прав...тези се бъзикат, когато климатика се монтира вграден в ниша на стената.
    http://www.scribd.com/doc/56062112/F...f-Installation

    на стр.16
    [img][/img]

    Меджу другото, как са монтирани вашите дайкини? Този монтаж в който тъмно сивата задна част се вгражда в стента изглежда много компактен и визуално също
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #14

    Re:Daikin FVXS - проблемът долна клапа

    Моите и 2-та са вградени в стената.Единия вариант е 5 см вграждане (сивата част), а втория е да се свалят и оребрените лайсни отстрани и така се вгражда още 4-5 см.
    По късно ще пусна снимки
    Във въпросния менуал се споменава за лимит на въздуха от горната клапа.Дали нямат в предвид ,че този лимит се определя от положението на долната клапа и с този четворен ключ да се регулира положението точно на долната клапа, като в различно отворено положение пропуска различно количество въздух и така променя и дебита през горната клапа.Стигам до този извод, защото тя горната клапа се регулира от дистанционното.Защо да се регулира и от тези копчета?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #15

    Re:Daikin FVXS - проблемът долна клапа

    Тези копчета регулират екстремума(минимума и максимума) на ъгъла на горната клапа. Долната клапа в работно състояние режим отопление винаги е еднакво отворена в положение успоредно на пода и няма позиции.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. Panasonic CS-E9MKE/E12MKE въздушна клапа
    От amigos във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 05-07-12, 15:04
  3. Отговори: 91
    Последно: 08-12-10, 22:25
  4. Midea MSF6-12AR - настройка на въздушната клапа?
    От rumo във форум Климатици Midea
    Отговори: 11
    Последно: 31-12-07, 12:36
  5. ПРОБЛЕМЪТ "BAD_POOL_CALLER"
    От illuminator във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 30-01-04, 16:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе