Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree11Одобрявам

Относно гаранцията...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #1

    Относно гаранцията...

    След като Дайкин са със заводска гаранция тряяя да ти го сложи бай Руси и да го купиш от него за безброй пари за да ти го поддържа?
    Работил съм в сервиз Сони, Самсунг, Панасоник и др. и се искаше само касов бон, ако ще да е купен от Луната...
    Какво би бил виновен клиента , ако му
    спре вентилатор, платка или датчик?!!!
    Защо завода не покрива нищо, освен ако не ти го е сложил този на който си дал парите.Защо не може да се купи изгодно и някой Слагач само да ти го сложи САМО за 280 лв и даси ползваш заводската гаранция?!
    Чудя се и не си го обяснявам...
    В Румъния Дайкин е с 40% по-евтин....

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    618
    #2

    Отговор: Относно гаранцията...

    Щото сме абсурдистан Мой познат, който се занимава с климатизация е супер разочарован от марката последните няколко години. Исках да взема Perfera за малка спалня, но той ме отказа.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,608
    #3

    Отговор: Относно гаранцията...

    Този въпрос е обсъждан отдавна. Битовите климатици имат сериозна разлика спрямо останалите битови уреди в едно направление. Те не могат да бъдат използвани веднага от потребителите след закупуването им. Монтажът на климатик ако е правилно и качествено извършен е съществена и неделима част от добрата работа на климатика. И обратното - некачествен монтаж може да доведе до доста проблеми от към комфорт и техническа изправност. Достатъчно примери има по темите за реални проблеми, които са причинени от некачествен монтаж. А цените не се формират от този принцип, а от търсене, предлагане, вносители, големина на пазар и т.н. И за това има писано също във форума. И мераклии да си внасят с контейнери имаше. И не само за климатици, а например за газови котли от Турция. Някои си внасят коли от САЩ и т.н.
    Aleksandars, CubanLinx и HRS9 харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    454
    #4

    Отговор: Относно гаранцията...

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Щото сме абсурдистан Мой познат, който се занимава с климатизация е супер разочарован от марката последните няколко години. Исках да взема Perfera за малка спалня, но той ме отказа.

    Българите сме винаги разочаровани, защото винаги имаме свръхочаквания към всичко.Техниката ако може да бъде на първо място много евтина, на второ супер качествена и на трето ако може да е неразрушима. Такъв филм обаче все още не е "СДЕЛАН". Относно Перферата, това което може да се прочете тук - повечето хора, които я имат са доволни(особено от подовата) а забележките са повече от "вманиачаване" в техниката( от което за съжаление страдам и аз на моменти).Като цяло машината си е добра, като за мен единствения и по-сериозен кусур е цената.
    Aleksandars и Deliivanov харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    618
    #5

    Отговор: Относно гаранцията...

    Ами като цяло мисля, че има защо да сме разочаровани. Цените на много стоки и услуги в територията са абсурдни и нямата никаква логика. А нещата отиват на все по-зле откъм ценообразуване. Вече всеки си прави каквото си иска и контрол няма. Удобно се повтарят мантрите за капитализма и търсенето и предлагането. Но както отбеляза VanDan, тези неща вече сме ги дъвкали. Конкретно за Perfera съм обяснявал няколко пъти. Темите за набелязаните от мен модели ги бях изчел от-до по 3-4 пъти. Самия форум го чета години от преди регистрацията ми тук. Много добре разбирам, че гаранцията е за това, но аз лично не намирам за нормално климатик от висок клас за не малко пари (имаше един потребител, който го сложи в ниския клас и каза, че и парите му не били много) да дойде с дефектна платка. При мен случи ли се нещо такова, на момента зачерквам бранда и не повтарям повече.
    Този пост е редактиран от CubanLinx; 23-08-23 в 12:03.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    454
    #6

    Отговор: Относно гаранцията...

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Ами като цяло мисля, че има защо да сме разочаровани. Цените на много строки и услуги в територията са абсурдни и нямата никаква логика. А нещата отиват на все по-зле откъм ценообразуване. Вече всеки си прави каквото си иска и контрол няма. Удобно се повтарят мантрите за капитализма и търсенето и предлагането. Но както отбеляза VanDan, тези неща вече сме ги дъвкали. Конкретно за Perfera съм обяснявал няколко пъти. Темите за набелязаните от мен модели ги бях изчел от-до по 3-4 пъти. Самия форум го чета години от преди регистрацията ми тук. Много добре разбирам, че гаранцията е за това, но аз лично не намирам за нормално климатик от висок клас за не малко пари (имаше един потребител, който го сложи в ниския клас и каза, че и парите му не били много) да дойде с дефектна платка. При мен случи ли се нещо такова, на момента зачерквам бранда и не повтарям повече.
    Човек като слуша, ще си рече че ние всички сме БЕЗГРЕШНИ в професиите си, което много добре знаете, че нито е така, нито е възможно.А какво остава за техниката, нали заради това е и гаранцията.
    CubanLinx одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #7

    Отговор: Относно гаранцията...

    Хубу, де !
    Става дума за следното:
    Купувам си перфера 12-ка от Румъния за 2100 лв.
    Викам оторизиран сервиз в БГ да ми я сложи .
    Давам 300 лв за монтаж, пак съм под цената в БГ.
    Обаче нямало гаранция, щото не е взет тях .
    Нали гаранцията е заводска и заводът доставя частите...
    Те започват да твърдят , че трябвало да е от Ат...ро или М..Ц. И що пък????
    Като имах сервиз за черна техника , гаранционен си поръчвах частите директно на Сони ( Франция) , Самсунг ( Холандия) и т.н.
    Никога не сме казвали , че трябва да е купен от техномаркет , зора или технополис....Можеше да е от луната и нямаше проблеми.
    Това не разбирам. Защо трябва да си купя климатика от БГ възможно най-скъпо....

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    618
    #8

    Отговор: Относно гаранцията...

    Последното изречение е и отговора на въпроса Абсурдистан (Шибанистан).

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    454
    #9

    Отговор: Относно гаранцията...

    Цитат Първоначално публикувано от dimon Виж публикацията
    Хубу, де !
    Става дума за следното:
    Купувам си перфера 12-ка от Румъния за 2100 лв.
    Викам оторизиран сервиз в БГ да ми я сложи .
    Давам 300 лв за монтаж, пак съм под цената в БГ.
    Обаче нямало гаранция, щото не е взет тях .
    Нали гаранцията е заводска и заводът доставя частите...
    Те започват да твърдят , че трябвало да е от Ат...ро или М..Ц. И що пък????
    Като имах сервиз за черна техника , гаранционен си поръчвах частите директно на Сони ( Франция) , Самсунг ( Холандия) и т.н.
    Никога не сме казвали , че трябва да е купен от техномаркет , зора или технополис....Можеше да е от луната и нямаше проблеми.
    Това не разбирам. Защо трябва да си купя климатика от БГ възможно най-скъпо....
    Ако се обърнете към Румънския вносител от който сте купили машината не би трябвало да има проблем.Доколкото съм запознат примерно за MHI в България, Кондекс си носят отговорност за гаранциите и каквото има дефектирало монтажниците и фирмите които продават тези машини ги препращат към тях ако са гаранционни(и проблема е толкова сериозен), нека ме проправи някой професионалист ако не е така.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,515
    #10

    Отговор: Относно гаранцията...

    Аз бих си купил машината от Румъния, ако ценовата разлика е толкова голяма. За монтаж бих извикал специализирана фирма, която да ми го монтира и издаде⁹ протокол, заедно с фактера. Рискът от гаранционен проблем бих си го поел.
    dimon и CubanLinx харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,608
    #11

    Отговор: Относно гаранцията...

    Цитат Първоначално публикувано от dimon Виж публикацията
    Хубу, де !
    Става дума за следното:
    Купувам си перфера 12-ка от Румъния за 2100 лв.
    Викам оторизиран сервиз в БГ да ми я сложи .
    Давам 300 лв за монтаж, пак съм под цената в БГ.
    Обаче нямало гаранция, щото не е взет тях .
    Нали гаранцията е заводска и заводът доставя частите...
    Те започват да твърдят , че трябвало да е от Ат...ро или М..Ц. И що пък????
    Като имах сервиз за черна техника , гаранционен си поръчвах частите директно на Сони ( Франция) , Самсунг ( Холандия) и т.н.
    Никога не сме казвали , че трябва да е купен от техномаркет , зора или технополис....Можеше да е от луната и нямаше проблеми.
    Това не разбирам. Защо трябва да си купя климатика от БГ възможно най-скъпо....
    Това не е точно така със "заводите" и "частите". Гаранцията не е на Дайкин централата някъде си в Азия. Има си официални вносители, всеки с различни договори и канали за поддръжка. И различни видове договори, цени и произход на моделите понякога, според пазара и страната, обемите и т.н. Малките пазари почти никога не са с добри условия. Гаранция се търси от продавач по закон и да кажем официалния вносител ако машината е през него. Във вашия случай си търсете гаранцията от Румъния. Гаранционната поддръжка е част от договорните отношения производител-вносител-търговец, а не е само поръчка на части. И самата дейност има финансови измерения като труд.
    Този пост е редактиран от VanDan; 23-08-23 в 15:01.
    Aleksandars и HRS9 харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,515
    #12

    Отговор: Относно гаранцията...

    Гаранцията на машината се поема от румънския търговец, но той няма никакви договори с български монтажни групи. Така че рискът е единствено това, че бихте заплатили от джоба си труда по отстраняването на гаранционеп дефект. Трябва да се провери и какви са условията на румънския търговец за гаранционна подмяна на дефектирали модули. Може да се наложи официален превод на техническо становище, а може и да е невъзможно. Трябва да се провери.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,775
    #13

    Отговор: Относно гаранцията...

    Купи си мобилен климатик и прецакай гадовете, ако има проблем си го пращаш до Румъния и ти го оправят.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    454
    #14

    Отговор: Относно гаранцията...

    По-евтиното на пръв поглед, не винаги излиза такова в дългосрочен план.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,515
    #15

    Отговор: Относно гаранцията...

    Колегата е споменал 40% по-евтино. Ако наистина е вярно, в което се съмнявам, то във всички случаи ще ми излизе по-евтино. Най-малкото ще си купя 2 бройки. И пак ще съм отгоре. Това е един добър способ да се даде урок на местните вносители и да им се пресекат корупционните схеми. Крайно време е да разберат, че не сме колония на Имперска Расссия.
    CubanLinx одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с гаранцията на телевизор Панасоник
    От djakero във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 24
    Последно: 04-07-21, 10:31
  2. Нарушена ли е гаранцията на климатика ми
    От InternetZombie във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 1
    Последно: 02-01-13, 00:00
  3. Профилактика за удължаване на гаранцията - заплаща ли се?
    От blankcat във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 8
    Последно: 18-08-10, 13:30
  4. Относно гаранцията на Liebherr, Bosch и Electrolux
    От technolog във форум Хладилна техника
    Отговори: 11
    Последно: 29-07-09, 10:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе