Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34

Fujitsu ASY9L - така ли трябва да работи?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #16

    Re: Въпрос за поведението инверторен климатик Fujitsu

    Ето колко е важно правилното оразмеряване...
    А някои фирми се опитват да продадат и 12-ца за 15 квадрата

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #17

    Re: Въпрос за поведението инверторен климатик Fujitsu

    Ай и аз в отбора с преоразмерените клими. И моя е 9LC, стаята ми е 17кв., но пък е на 2,4м височина. Сега, когато паднаха малко температурите са му необходими цели 15 минути за да стопли въздуха това при настройка 26гр.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #18

    Re: Въпрос за поведението инверторен климатик Fujitsu

    Цитат Първоначално публикувано от jtq
    Наскоро закупихме нов Fujitsu 9-ка (моделът мисля беше ASY 9L, в момента не съм в града и не мога да проверя и кажа 100%, ами 99 ), като след няколко включвания ми направи впечатление следното: при режим на затопляне (не auto), след като температурата в стаята достигне горе-долу тази, която трябва, климатикът намалява въздушната струя и започва да духа леко хладно дори и си продължава да си работи постоянно така докато не стане нужда пак да превключи на топло. Това нормално ли е? Не съм особено запознат с инверторите, за първи път се сблъсквам с такъв, но не трябва ли при достигане на исканата температура само да се намали силата на въздушната струя или спре, не виждам логика в това да почва да духа студено, макар и не много силно..

    Извинявам се ако ви се вижда малко ламерски въпроса angel и благодаря предварително за евентуалните отговори!
    Най добре през зимата остави климатика на HEAT/отопление/.В този режим като спре компресора спира да духа вътрешното тяло.
    Цитат Първоначално публикувано от genagold1
    Искам да питам,пускам климатика работи 1час на топло при auto вентилатор и като достигне температурата струята на въздуха се намаля доста(трябва да си сложиш ръката на климатика за да разбереш,че духа).Че въпроса ми е защо като сменям скороста на вентилатора на high,med,low,quiet климатика не си променя скороста при зададената степен,а си остава в първоначално състояние(духа си леко).Климатика е FUJITSU ASYA09LCC
    За всяка скорост на вентилатора има условие вътрешното тяло да е достигнало определена температура.Затова не винаги можеш да ги променяш.Това е направено с цел да не духа силна струя с по ниска температура.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #19

    Re: Въпрос за поведението инверторен климатик Fujitsu

    Цитат Първоначално публикувано от genagold1
    А ba4 dido с тебе явно е трябвало да вземем 7ц-а,ама късно.
    За тези кинти щеше сигурно да е с повечко екстри, ама айде. Я кажете тия измислени филти (малките де) кво да ги правим? Моя майстор казва че никъде не се предлагат нови и се чудя да ги мия ли, или да ги натиря... то маи няма много файда от тях!

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #20

    Re: Въпрос за поведението инверторен климатик Fujitsu

    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    За тези кинти щеше сигурно да е с повечко екстри, ама айде. Я кажете тия измислени филти (малките де) кво да ги правим? Моя майстор казва че никъде не се предлагат нови и се чудя да ги мия ли, или да ги натиря... то маи няма много файда от тях!
    Синия премахва миризми и можеш да го миеш с вода.Трябва да се сменя на 3 години.Белия убива микроби и вируси, не се мие само се почиства с прахосмукачка.Трябва да се сменя на 3 до 6 месеца.Вярно е че трудно се намират но докато действат не ги махай.

    Относно преоразмеряването може спокойно да си отвориш вратата и климатика да отвръща въздуха в целия апартамент.

  7. jtq
    jtq е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    23
    #21

    Re: Въпрос за поведението инверторен климатик Fujitsu

    Цитат Първоначално публикувано от jtq
    Наскоро закупихме нов Fujitsu 9-ка (моделът мисля беше ASY 9L, в момента не съм в града и не мога да проверя и кажа 100%, ами 99 ), като след няколко включвания ми направи впечатление следното: при режим на затопляне (не auto), след като температурата в стаята достигне горе-долу тази, която трябва, климатикът намалява въздушната струя и започва да духа леко хладно дори и си продължава да си работи постоянно така докато не стане нужда пак да превключи на топло. Това нормално ли е? Не съм особено запознат с инверторите, за първи път се сблъсквам с такъв, но не трябва ли при достигане на исканата температура само да се намали силата на въздушната струя или спре, не виждам логика в това да почва да духа студено, макар и не много силно..

    Извинявам се ако ви се вижда малко ламерски въпроса angel и благодаря предварително за евентуалните отговори!
    Даам, значи най-вероятно заради квадратурата тогава ще е. Тя е около 13кв.м. Иначе таванът пък е на около 2.70м. А в 2 магазина ми казаха, че за такова помещение е било най-добре 9-ка. И изобщо не ми хрумна, че може да е от това. Ще се отваря явно към кухнята, да се топли и там, няма как...

    Освен това още един въпрос ме гложди, относно скоростта на вентилатора. Като цяло от ровенето с търсачката стигнах до извода, че е най-добре да е на HIGH и само през нощта да се намалява на LOW или QUIET заради шума. От друга страна в някои мнения се твърдеше, че пък AUTO-то на инверторите било достатъчно оптимизирано и нямало нужда да се превключва. Та последно за това Fudjitsu кое би било по-оптимално като вариант според вас? Да се сменя HIGH/QUIET и градусите съответно през деня/нощта или да си е на AUTO постоянно и само да се променят градусите през деня/нощта. В стаята има хора по всяко време на денонощието.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #22

    Re: Въпрос за поведението инверторен климатик Fujitsu

    При инверторите е най добре AUTO постоянно и само да се променят градусите през деня/нощта или AUTO/QUIET ако се спи в стаята.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #23

    Re: Въпрос за поведението инверторен климатик Fujitsu

    Снощи бях на гости в едни приятели .Забелязах веднага че са сложили нов климатик Fudjitsu .Докато бях там ми направи отлично впечатление,нямаше ги тези шумове за които някой писаха.Човека си няма хал -хабер от климатици и е улучил 10-ката.А ние дето сме по претенциозни все гушваме дръвцето.Не остана време да го питам кой модел е,само разбрах че е дал 1400к с монтажа, това за 12-ка.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #24

    Re: Въпрос за поведението инверторен климатик Fujitsu

    Опс,грешката е моя.Става въпрос за 9-ка.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #25

    Re: Въпрос за поведението инверторен климатик Fujitsu

    Днес нещо ми направи впечатление (General, инвертор 9LD, 3.6квт на отопление).
    Цяла нощ беше на 25 градуса/ауто и на сутринта усилено продължаваше да работи, а в стаята беше 23 градуса, при положение, че до сега винаги кове зададената температура (това при -1 отвън).
    Помещението е 17м2 с пвц дограма.

    Чудя се дали стигна максимума на възможностите си.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #26

    Re: Въпрос за поведението инверторен климатик Fujitsu

    Ако е бил на най-слаб вентилатор е напълно възможно. Тогава изходната мощност е много по малка. Между другото не е нормално да се държи на 25 градсуа.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #27

    Re: Въпрос за поведението инверторен климатик Fujitsu

    Не беше на най-слаб, а на ауто.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #28

    Re: Въпрос за поведението инверторен климатик Fujitsu

    Цитат Първоначално публикувано от bobo21
    Днес нещо ми направи впечатление (General, инвертор 9LD, 3.6квт на отопление).
    Цяла нощ беше на 25 градуса/ауто и на сутринта усилено продължаваше да работи, а в стаята беше 23 градуса, при положение, че до сега винаги кове зададената температура (това при -1 отвън).
    Помещението е 17м2 с пвц дограма.

    Чудя се дали стигна максимума на възможностите си.
    Нормално е при студено време да се получава 1 или 2 градуса температурна разлика между тавана където мери климатика и по долу където мериш ти/още повече ако мериш до някоя външна стена/.
    Друг е въпроса чии измервания са по точни.
    Между другото чистил ли си скоро филтрите?

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #29

    Re: Въпрос за поведението инверторен климатик Fujitsu

    Изглеждат съвсем чисти, но тези дни ще ги почистя и ще видим дали ще се отрази.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #30

    Re: Въпрос за поведението инверторен климатик Fujitsu

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Ако е бил на най-слаб вентилатор е напълно възможно. Тогава изходната мощност е много по малка. Между другото не е нормално да се държи на 25 градсуа.
    Julian, какво имаш предвид като казваш, че не е добре да се държи на 25 градуса? Аз държа на 23/24.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. daiseikai 6 така ли трябва да работи
    От imegogo във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 27-11-13, 20:25
  2. Hitachi RAS/RAC-14EH1 - така ли трябва да работи?
    От roskos във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 104
    Последно: 07-08-12, 20:59
  3. Panasonic E15HKE-3 - така ли трябва да работи?
    От joro-z във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 12-11-08, 17:59
  4. Fujitsu АSY12RSECW/AOY12RSEC - така ли трябва да работи?
    От Kableman във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 12-04-08, 19:47
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 - така ли трябва да работи?
    От drago7708 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 13
    Последно: 03-12-06, 21:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе