Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 105
Like Tree1Одобрявам

Hitachi RAS/RAC-14EH1 - така ли трябва да работи?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    50
    #1

    Hitachi RAS/RAC-14EH1 - така ли трябва да работи?

    Здравейте, от около 1 седмица си сложих климатик Хитачи(инвертор), обаче последните 3 дни го забелязвам, че работи около 15-20 минути и изключва(но не да се размразява)! А уж е инвертор и не трябва да се изключва! Незабравям също че на кръгъл час се изключва да се размрази ...нормално.. а нормално ли е това изключване през 15 минути или да викам майстор!! Вярно че в момента, също така и вчера има гъста мъгла, но възможно ли е заради нея да се изключва толкова често ..??? Благодаря ви предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Просто топлозагубите ти са по-малки от минималното топлоотдаване, затова изключва.Нищо му няма, работи си добре.Аз имам от 3 зими Е10Н2, също понякога си изключва компресора.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #3

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Това че има мъгла, не пречи защото, не се заскрежава при тези + температури. А темп. в помещението как е?
    Ако спира за обезскрежаване трябва да мига Опер. След като спре, мига ли нещо? Затваря ли клапите? После сам ли тръгва?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    50
    #4

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Не мига "опер." като спира! Затова се притеснявам.... само на кръглия час си мига ... като размразява .. ами температурата бива в стаята! Усеща се че си я достига и спира за 10-15 минути, после пак поработва толкова! И защо да е нормално, все пак е инвертор! Друг път става баня в стаята и не се изкл. а сега почна да спира ..??

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #5

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Опиши параметрите на стаята и на колко държиш климатика де? Кога става баня - при 28С зададени ли? Колко е вън? Моя си спираше също ако е бил на 23С и го намаля на 21С нощем и спира за 15-20 минути, после пуска мъничко, пак спре и после вече си поддържа цяла нощ.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Нали ти казах, че топлозабугите ти са по-ниски от минималното топлоотдаване, затова спира.Ако имаш загуби 500 вата и минимално топлоотдаване 900 вата/както е в случая/, естествено, че ще спира, независимо, че е инвертор.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    50
    #7

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    3.60 на 3.60; височина 2.60! На 25 гардуса става баня!! сега е на 21 и изключва .. а в началото на седмицата беше на 25 и не изключваше, поддържаше си температурата! При абсолютно едни и същи условия!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    50
    #8

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    е ок, преди седмица съм имал топлозагуби а сега нямам ...?? това не мога да си го обесня?!? дори и сега да го пусна на 25 градуса пак ще ги достигне и ще изключи!

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Ами естествено, че ги имаш, но те никога не са еднакви - днес са 900 вата, утре 700 вата, вдругиден 1300 вата.Минималното ти топлоодаване на машината е 900 вата, когато загубите са под тази стойност определено време, компресора изключва, защото не може да поддържа такава ниска топлозагуба с постоянна работа на компресора.Едни са при настроени 21 градуса, други са при настроени 25 градуса, също така зависи и от външната температура..За всяка температура е необходимо определено различно количество топлоенергия.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    50
    #10

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Ок, съгласен съм с тебе! Но вътрешното тяло и то ли трябва да изключва да духа(не говорим за размразяване), за компресора няма спор че си изключва.. сигурно ставам банален с това повтаряне че е инвертор ..точно това ме притеснява, и за инвертора ли е нормална тази работа на включване и изключване на вътрешното тяло ... за 15-тина минути работа и после релакс горе доло същото време ..?

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #11

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Специално за модела ЕН1 не съм сигурен, но доста машини изключват турбината при спиране на работа на компресора.Иначе спирането не е проблем, на повечето преоразмерените машини/каквато е твоята/често се случва да спира компресора.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    50
    #12

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Ами искам да ти кажа едно голямо Благодаря!!! До някаква степен ме поуспокои ..ще видя за напред как ще реагира и ще споделям ...Още веднъж Благодаря!!! Но някой друг ако има наблюдения относно този проблем ли, и аз незнам вече как да го нарека нека ми пише ..Благодарско на всички!!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    50
    #13

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    в какъв смисъл "преоразмерени" ..??

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #14

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    В смисъл, че машината има по-голяма номинална мощност от необходимото.Обикновено се изисква 60-70 вата на кубик, а при теб е около 124 вата на кубик, което е доста много - почти двойно.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    50
    #15

    Re: Климатик ХИТАЧИ RAC/RAS-14EH1 въпрос, проблем!?

    Мхм, ясно.. Дано да е така както казваш и наистина да няма проблем! Че много ме шашна отначало тая машинка ... офф...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. daiseikai 6 така ли трябва да работи
    От imegogo във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 27-11-13, 20:25
  2. Отговори: 5
    Последно: 08-12-08, 09:16
  3. Hitachi RAS/RAC-25YH5 - така ли трябва да работи компресора?
    От plastkomfort във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 16
    Последно: 02-12-08, 21:55
  4. Fujitsu ASY9L - така ли трябва да работи?
    От jtq във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 33
    Последно: 26-11-07, 09:46
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 - така ли трябва да работи?
    От drago7708 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 13
    Последно: 03-12-06, 21:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе