Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Fujitsu, Panasonic или ...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    5
    #1

    Fujitsu, Panasonic или ...?

    Здравейте,

    Първо искам да кажа, че си имате много хубаво кътче за климатици във този форум и може да се намери много изчерпателна информация - Браво!!!

    Сега на конкретния проблем - решил съм да си отоплявам апартамента със климатик зимата (съответно да се охлажда лятото ). Стаите са 2 - едната е 30 м3 (кубични метра, а не квадрата - 30/2.6 = ~11.6 квадрата), а другата е 54 кубични метра (54/2.6 = ~21 квадрата). Първия въпрос е - два отделни климатика или един със сплит система (1 външно със 2 вътрешни тела). Втория въпрос е какъв/какви - като марка, като модел. Държа да отбележа, че търся най-добрия вариант откъм икономичност и ниво на шум, като почти не се съобразявам със цената. Освен марка и модел - откъде е най-добре да го закупя - Техномаркет, друг голям магазин или някой сервиз за климатици. Малко инфо за "инфраструктурата" на апартамента - външните тела ще са много близо до прозореца (ПВЦ дограма) на едната стая и ще е прекрасно, ако са почти безшумни . Малката стая е както казах със ПВЦ дограма и засега няма външна изолация. но се надявам преди да започне зимата да е изолирана (ако тия тъпанари спрат да ни разиграват . Голямата стая е със остъклена със ПВЦ дограма тераса. За голямата стая идеята е вътрешното тяло ще е на около 5-6 метра от външното тяло - надявам се това да не е проблем , ако е ще трябва да мислим за друго разположение.

    Сега накратко какво са ме омагьосвали досега - от приятели бях насочен към Самсунг, после ходих до Техномаркет и там едно заблудено девойче, което не беше много убедително ми каза, че Панасоник са най-добри. После говорих със един пич от сервиз за климатици, който съответно ме посъветва за 2 климатика Фуджитсу - една 9-ка и една 12-ка и ми каза, че единия бил към 1300 лв., а другия към 1400, като и монтажа щял да бъде около 200. Това малко ме поспече и затова реших да драсна една темичка да се посъветвам със Вас . Моля споделете вашето мнение.

    Поздрави!

    mod.edit FearMe

    пуска се само по 1 тема !

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #2

    Re: Fujitsu или Panasonic или ...?

    Споменаваш,че цената почти не те интересува,тогава какво те уплашиха тези цени.Ако държиш на условията си,забрави за всякакви Технонещо си и бъди готов да прежалиш споменатите суми.По-надолу ще трябва да правиш някакви компромиси-я с качеството,я с шума,я с разходите.Слагай нещо марково от доказан производител и тва е.При Дайкин имаме и 7ци (при Дайкин обозначението е 20 ка)модели за малката стая,които при този обем са оптимални

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #3

    Re: Fujitsu или Panasonic или ...?

    Аз бих ти препоръчал ASYA 07 LGC за малкото и ASYB 09 LD на Fujitsu за по-голямото помещение

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    5
    #4

    Re: Fujitsu или Panasonic или ...?

    Мерси много на отговорилите досега. vanko това за притеснението не беше заради цената, а заради това, че на колкото места питах ми казваха все различни работи .

    Да разбирам, че според Вас една 7-ца и една 9-ка на Фуджитсу ще ми свършат работа. Ако може да ми дадете и някаква актуална ценова листа ще съм много благодарен. А и за разстоянието - около 6 метра от външното до вътрешното тяло - проблем ли ще е или не?

    Поздрави!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #5

    Re: Fujitsu или Panasonic или ...?


  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re: Fujitsu или Panasonic или ...?

    Fujitsu, Mitsubishi, Daikin, Toshiba - това са марките за теб.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #7

    Re: Fujitsu или Panasonic или ...?

    Fujitsu, Mitsubishi, Daikin, Toshiba - това са марките за теб.
    Това са марките за всички според мен,които търсят надеждна техника

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    5
    #8

    Re: Fujitsu или Panasonic или ...?

    Ценовата листа определено помага доста да се ориентирам . Имам един въпрос, който може би е тъп, но все пак да попитам - каква е разликата между ASYA09LGC и ASYB09LD plasma. Гледам, че разликата е 300 лв и затова питам (разликата която аз лаика долавям е 1.6квата повече отпляема мощност, но може би има и други).

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #9

    Re: Fujitsu или Panasonic или ...?

    това не е малка разлика.Другата е плазма филтъра

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    8
    #10

    Re: Fujitsu или Panasonic или ...?

    coco_bryce Ще ти отговоря на първия въпрос. При всички положения е по- добре два отделни климатика , ако имаш достатъчно място за външните тела. Едното предимство е , че ще ти излезе малко по- евтино от мултисплит системата. За другото ще се сетиш сам. Пример : при мултисплита с едно външно и две вътрешни си представи , че има някакъв проблем с външното. В този случай ще ти се наложи да търсиш алтернативно отопление за поне една седмица. А на втория въпрос за марките и моделите съм почти съгласен с jori. Тези климатици , които ти предлага той ще ти свършат добра работа ( Ако параметрите които са дадени отговарят на истината). И все пак аз съм пристрастен , но не забравяй и марката Daikin. Модела FTXS / RXS25 ще е идеален за всяко от помещенията , които описа.
    Също искам да ти кажа , че е по- добре (поне според мен) да не си купуваш климатици от вериги като Техномаркет , Технополис , Зора и т.н., защото много претупват монтажите. По- добре си намери фирма , занимаваща се с климатизация.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    5
    #11

    Re: Fujitsu или Panasonic или ...?

    Мерси jori

    Vilioka определено си прав за предимството да са два вместо един. Ще се ориентирам към фирми тясно специализирани във работа със климатици.

    Ако някой друг има какво да сподели - да заповяда.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #12

    Re: Fujitsu или Panasonic или ...?

    Mitsubishi Heavy SRK20ZGX-S за малката и Fujitsu ASYB09LD за голямата. Това е моето предложение.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #13

    Re: Fujitsu или Panasonic или ...?

    Coco,драсни едно на ЛС да се свържа с теб,че нещо не успях с твоя профил

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    62
    #14

    Re: Fujitsu или Panasonic или ...?

    Техномаркет са най-големите вносители на Panasonic за страната (някъде около 90%), много ясно, че са обучени да говорят, че той е по- по- най....

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #15

    Re: Fujitsu или Panasonic или ...?

    Във връзка с поста на Емили-в Технополис продавачите получават ясни указания на какъв климатик да наблягат ,в зависимост от количествата в склада,продажбите,очаквания внос и т.н.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic YE-9MKX или Fujitsu ASYA 9 LKC
    От enrique във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 27-06-13, 19:50
  2. PANASONIC CS/CU-RE12JKX или FUJITSU ASYA12LGC
    От blagson във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 10
    Последно: 29-01-11, 15:09
  3. Panasonic CS/CU-E12HKEW или Fujitsu ASYA12LGC
    От netranger във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 16-06-10, 22:33
  4. Panasonic CS/CU-E9JKE или Fujitsu ASYA09LC
    От momchi007 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 28
    Последно: 18-10-09, 15:07
  5. Fujitsu ASYA09LC или Panasonic CS-E9GKEW
    От miroslav66 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 13-04-09, 10:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе