Резултати от 1 до 10 от общо 10

Въпрос за принудително автоматично спиране на климатика при много ниски t°

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #1

    Въпрос за принудително автоматично спиране на климатика при много ниски t°

    Здравейте колеги,
    Може би въпроса ви се струва странен, но искам по някакъв начин да накарам машината отвън да спира сама при около -12°С или -14°С външна температура. Просто искам с термостат настроен на -14 да спре само външната машина, но пък не искам да му прекъсвам централното захранване, защото искам да имам вентилация. Тъй като съм решил да си слагам пароовлажнител който ще подава към въздуховодите. И второ не искам да оставям компресора без подгряване зимата. Знам че мога да спирам климатика от дистанционното, но ми се ще всичко да е автоматизирано, да не се налага аз да следя колко е навън и да му натискам копчетата
    Машината е мултисплит с едно канално и едно обикновено вътрешни тела. AOU24RML1 - външно тяло, ARU12RML - каналното тяло и ASU12RMLQ - стенното тяло.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #2

    Re:Въпрос за принудително автоматично спиране на климатика при много ниски t°

    pas de possibilite .... pour moi! Няма как да стане без съдействието на господата от софтуерния отдел на fujitsu general ... а от там едва ли ще ти обърнат внимание....

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #3

    Re:Въпрос за принудително автоматично спиране на климатика при много ниски t°

    Измисли някаква механична задвижка,която след сигнал от терморелето да натисне вместо теб бутона OFF на дистанционното

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #4

    Re:Въпрос за принудително автоматично спиране на климатика при много ниски t°

    Аз знам че има възможност, но трябва да звънна на един чичо тука. Мисля че е технически съпорт, и познава добре машините. Ванко, туй е някакъв бъзик нали? И плюс това, не искам OFF да натискам, ами примерно вентилация само да остава. Но ще видим как ще бъде като му дойде времето.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #5

    Re:Въпрос за принудително автоматично спиране на климатика при много ниски t°

    Лошото е, че ако се измисли начин да се спре компресора, машината няма ли да извърши самодиагностика за проблем?! provigo, не съм те питал - защо искаш да спираш външното тяло при такива температури?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #6

    Re:Въпрос за принудително автоматично спиране на климатика при много ниски t°

    provigo - нали знаеш,че във всеки бъзик си има истина. Истината е,че го казах почти насериозно за задвижката.Сега се коригирам - да не натиска OFF,а MODE докато се включи само режима за вентилация.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #7

    Re:Въпрос за принудително автоматично спиране на климатика при много ниски t°

    Има един сръбски филм "Завет" там имаше разни такива мултифункционални причинноследствени джаджи...

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #8

    Re:Въпрос за принудително автоматично спиране на климатика при много ниски t°

    Ванко, значи според теб е невъзможно. То по-добре да сложа жената на пост и тя да натиска копчетата
    Искам да я спирам, щото какъв е смисъла да работи и да пъшка навън при -20 или -25. Няма смисъл, по-добре да си пусна отоплението с ел. нагреватели. На вас може да ви е смешно, ама всички централни системи с термопомпа са така. Като свие студа навън и термопомпата спира, остава само допълнителното отопление да работи. Аз реално мога да го спра на ръка и да оставя само вентилацията като застудее трайно. Да карам така няколко месеца, и когато поомекне времето пак да пусна машината. Не ми е проблем това, само че ми се щеше да става автоматично. Според мен е добре да има на платката някакви джъмпери, откъдето може човек да избира, на каква температура машината да спира, като опция просто. На конвенционалните им забивам един обикновен термостат, слагам го на -10 примерно да спира компресора и няма проблем.
    Ще видим като му дойде времето

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #9

    Re:Въпрос за принудително автоматично спиране на климатика при много ниски t°

    Не ме разбра - смятам решението за възможно.Думите ми " почти насериозно" бяха в смисъл,че никога не съм правил или виждал нещо подобно,но реализацията му ми се вижда елементарна технически.Опитай,с две ръце те подкрепям.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #10

    Re:Въпрос за принудително автоматично спиране на климатика при много ниски t°

    Ей тука сте големи експериментатори . Хората ви направили климатици за хубост вие умирате да ги разчовърквате и да с и правите експерименти с тях.Айде .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Автоматично включване на климатика след спиране на тока
    От bright във форум Други марки климатици
    Отговори: 18
    Последно: 19-01-14, 13:59
  2. Има ли начин за принудително размразяване на климатика?
    От alfalon във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 21-02-11, 18:16
  3. Климатик за много ниски външни температури!
    От k_haralanova във форум Климатици Daikin
    Отговори: 18
    Последно: 27-10-10, 22:09
  4. Спиране на климатика през нощта - да или не?
    От sunmanbg във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 23
    Последно: 14-10-10, 19:28
  5. Пускане и спиране на климатика през зимата
    От yzo03 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 72
    Последно: 24-02-10, 21:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе