Резултати от 1 до 11 от общо 11

Помогнете ми в избора - ASYA09LGC или ASYA12LGC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #1

    Помогнете ми в избора - ASYA09LGC или ASYA12LGC

    От няколко дни се ровя в тоя форум, много теми разгледах, много мнения и всичко ми е страшно объркано

    Имам нужда от климатици които ще използвам най- вече за отопление. Изложение на апаратамента - север-юг, има външна изолация и ПВЦ дограма. Едната стая е 13м2, другата е 16м2. Външни са само стените с прозорците, по всички стени има гипсокартон - ново стройтелство. От долу все още няма хора, от горе е мое но все още не се живее там. Та за тези двете стай съм се спрял на Fujitsu ASYA09LGC но не знам ще са достатъчни ли при -10 -15 (не се знае каква ще е зимата все пак, а другата). Или да взема 12-ки, е това е въпроса? Чета, че преоразмеряването не е добре (така и не разбрах какъв е проблема).

    Тааа за моя случай какво бихте ми препоръчали ASYA9LGC или ASYA12 LGC?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Помогнете ми в избора - ASYA09LGC или ASYA12LGC

    По принцип си за две 9-ки, обаче има конструктивна разлика между 9LGC и 12LGC в ползва на 12-ката и тя със сигурност ще ти работи по-добре, по-икономично и с повече мощност при ниски температури. И не защото е 12-ка, а защото е с по-хубав компресор от 9-ката.
    Иначе ако е друг модел/марка - 9-ки. Примерно 9LDC или 9LCC.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    101
    #3

    Re:Помогнете ми в избора - ASYA09LGC или ASYA12LGC

    Двата климатика които си дал бяха коментирани преди в форума, и от всичко изчетено за тези модели ти препоръчвам ASYA12 LGC.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #4

    Re:Помогнете ми в избора - ASYA09LGC или ASYA12LGC

    Благодаря за отговорите! Дааа, това за 12-ската пред 9-ката го прочетох в други теми.
    Е как в същото време на хора с 20 м2 препоръчвате тази дванайска и в същото време на 13м2 пак тя, нали уж преоразмеряването не било добре?
    20 спрямо 13 е в повече от 50%. Те това не разбирам, какви са критериите за избор, или просто тоя модел е масов и дай него...

    нали уж смятате ватове на кубичен метър: 9-ката е 3200w.
    мойте 13м2 * 2,6 = 33,8м3

    3200/33,8 = 94,68w на кубичен метър.
    От прочетеното при ниски температури спадало КПД-то с 15-20%, но дори с 20% да е това са 75,74вата на кубичен метър. Някой казват, че стигали и 50вата. Кой прав кой крив не знам. Това са ваши писаници във форума.

    При 12-ската отдаваната номинална е 4000 вата
    4000/33,8 = 118,34 вата на кубик. Е това не е ли много, с 20% по-малко са си 94,67 вата на кубик.

    За по-голямата стая (16м2) излизат 76,92 вата на кубик, с 20% по- малко са 61,64вата - това за 9-ката. При 12-ската сметките са 96,15 и 76,93 вата на кубик.
    Че и тези сметки са за номинални, не за максимални стойности.

    От друга страна в стайте има и мелеби и хора, та въздуха не е баш толкова, но това не знам трябва ли да се взема в предвид.

    Къде бъркам? Въпроса не е в 50-70 лв. разлика между двата модела!!! Въпроса е да си подбере човек това което му трябва...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #5

    Re:Помогнете ми в избора - ASYA09LGC или ASYA12LGC

    В тая серия GL в топлообменника има по-голям брой тръби в топлообменника от по-старите модели. Това поне го пише в рекламните им брошури. Това не е ли предимство пред LC-тата.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #6

    Re:Помогнете ми в избора - ASYA09LGC или ASYA12LGC

    Цитат Първоначално публикувано от bios
    3200/33,8 = 94,68w на кубичен метър.
    От прочетеното при ниски температури спадало КПД-то с 15-20%, но дори с 20% да е това са 75,74вата на кубичен метър. Някой казват, че стигали и 50вата. Кой прав кой крив не знам. Това са ваши писаници във форума.
    Нормално е да има различни мнения по въпроса. Всеки изхожда от собствения си опит - човек отопляващ 30 квадрата вътрешен хол, в саниран блок с 12ка, няма идея как се държи тя в 12 квадрата неизмазана, проветрива къща. COP-а може да спадне с 50-80% в зависимост от машината.
    Аз лично смятам със 70 вата/кубик и засега ми излизат сметките.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re:Помогнете ми в избора - ASYA09LGC или ASYA12LGC

    Казах ти единствената причина - компресора! При 9LGC е друг модел с по-лоши параметри. Можеш и да си вземеш друга 9-ка, нали ти казах - както от същата марка, така и от други марки.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #8

    Re:Помогнете ми в избора - ASYA09LGC или ASYA12LGC

    дааа, разбрах те още първия път!!!

    Просто се опитвам да провокирам хората, да чуя няколко мнения

    Найстина Ви благодаря, определено ще са 12-ските. Разликата в цената е незначителна на фона на останалите пари.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #9

    Re:Помогнете ми в избора - ASYA09LGC или ASYA12LGC

    Ааа даа и ново строителство с гипсокартон не означава "неизмазано проветрива"

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #10

    Re:Помогнете ми в избора - ASYA09LGC или ASYA12LGC

    ти сега... акъл ли търсиш тука или някой, да се драчиш...?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #11

    Re:Помогнете ми в избора - ASYA09LGC или ASYA12LGC

    Олеее, Kasap, човек, да не почваме като малките дечица "кой почнал пръв" , защото като гледам си объркал саниране с топлоизолация.
    И не си прав за още нещо, в тухлен блок с външна топлоизолация, вътрешен апартамент тоя същия климатик ще се държи много по-добре отколкото в панелен. Освен това има гипсокартон като зад него има въздушна междина преди мазилката на тухлите, това също е изолация.
    Ако беше прочел поне какво съм писал, щеше да ти е ясна картинката. Ама ти не... както и да е.

    Извинявай, не съм искал да те засегна...

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете в избора на GSM
    От naskonr във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 15-10-10, 21:33
  2. Помогнете ми в избора на ТV!!!
    От sosobg275 във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 15-10-10, 12:12
  3. Помогнете ми в избора на 5.1...
    От petrovG във форум Аудиотехника
    Отговори: 12
    Последно: 06-09-09, 16:39
  4. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05
  5. Помогнете в избора на pc
    От get във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 12
    Последно: 26-01-05, 15:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе