Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

помогнете в избора на ups

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #1

    помогнете в избора на ups

    здравейте проблеми в захранването ме принуждават да купя ups искам да ви попитам каква марка и каква мощност може да се намери до 150 лв нужен ми е да захрани персонален компютър 400 W и LCD монитор 36 W

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #2

    Re:помогнете в избора на ups

    втора младост по- добре и да му сложиш нови батерии. При новите има голяма икономия и на елементи за филтри и на медна тел.
    В Бургас на 1 място продават Мустек 1000 ВА за 50 лв с 6 месечна гаранция. 2 нови акумулатора за по 15 лв и готово.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re:помогнете в избора на ups

    Mustek аз съм я преименувал на "Mistake"
    3 поредни пъти съм губил компютри заради тази марка и съм я отписал.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #4

    Re:помогнете в избора на ups

    поразпитах малко кой са добри препоръчаха ми марката MGЕ като една от добрите засъжаление кинтите ми стигат за такъв с мощност 600 VA дали ще ми е достатъчен

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re:помогнете в избора на ups

    Разбира се, че ще ти е достатъчен. Компа ти не е 400W. Това е максималната мощност на захранването. КОмпа е около 100-150W. 600VA е около 380-400 W.

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Re:помогнете в избора на ups

    APC

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re:помогнете в избора на ups

    Абе то най-добре да купи APC SMART UPS от на най-евтиния модел ама пак е скъпо. Ако намери втораупотреба Smart UPS 620 ще е мого добре. Smart UPS-ите са страшни машинки. Аз съм с такъв и няма грешка. Имат само един недостатък. Много са скъпи. Това е евтиният вариант на смарт UPS, но баси цената дето има. Този даже е примацоя. http://stemo.bg/jsp/bg.do?a=cHJvZHVj...c=#n.14.1.3.23
    По добри са от MGE, но МГЕ може да се намери за по млако пари.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re:помогнете в избора на ups

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    APC
    колега - точно ти трябва да знаеш че APC първо са по-скъпи и второ пак са сосбтвеност на MGE ( marlene geren group )

    Smart APC определено отива над 200лв минимума ако не и повече .
    MGE NOVA 600V/A е предостатъчен за 1 компютър с кинескопен 17 ".

    Аз от години си ползвам едни дърти Repotek и нямам грижи.
    също доскоро бях доволен и от Турските I-Guard 1200 V/a само че те бяха повече от 100лв

    Гласувам за Repotek- няма да сгрешиш.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #9

    Re:помогнете в избора на ups

    търсих из магазините и намерих модел тозимодел на repotec дали е добър http://www.repotec.com/default.asp?p...03AU_803AU.htm струва към 120лв

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Re:помогнете в избора на ups

    Е то няма как да е евтино и хубаво. Моя Mustec 800VA като му спре Еон точеца и се вижда в голям зор докато се оправи с активното PFC на захранването на компа. Едно шумене е едно чудо. Странно е ,че нямам подобни проблеми с APC.

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #11

    Re:помогнете в избора на ups

    Добре е да се знае, че проблемите с тока не са еднотипни - и съответно има "по-прости" UPS-и за "по-прости" проблеми и съответно "по-сложни" ...

    Ето една извадка от класификацията на Powerware (и те са собственост на MGE от известно време)
    1. Прекъсване на електрическото захранване (power failure)
    2. Краткотраен пад на напрежението (power sag)
    3. Краткотраен пик на напрежението (power surge)
    4. Напрежение по-ниско от номиналното (undervoltage)
    5. Напрежение по-високо от номиналното (overvoltage)
    6. Радиочестотни и електромагнитни смущения - шум (line noise)
    7. Честотни колебания (frequency variation)
    8. Преходни процеси (switching transient)
    9. Хармоници (harmonic distortion)


    И съответно UPS-ите които те произвеждат са в различни серии според предназначението си с какви проблеми с тока трябва да се справят.
    ... Съществуват три типа технологии, на които се базират различните UPS - Off-line, Line-interactive и On-Line (Double Conversion)...

    http://www.newsystem.bg/l_bg/?s=7

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re:помогнете в избора на ups

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Добре е да се знае, че проблемите с тока не са еднотипни - и съответно има "по-прости" UPS-и за "по-прости" проблеми и съответно "по-сложни" ...

    Ето една извадка от класификацията на Powerware (и те са собственост на MGE от известно време)
    1. Прекъсване на електрическото захранване (power failure)
    2. Краткотраен пад на напрежението (power sag)
    3. Краткотраен пик на напрежението (power surge)
    4. Напрежение по-ниско от номиналното (undervoltage)
    5. Напрежение по-високо от номиналното (overvoltage)
    6. Радиочестотни и електромагнитни смущения - шум (line noise)
    7. Честотни колебания (frequency variation)
    8. Преходни процеси (switching transient)
    9. Хармоници (harmonic distortion)

    И съответно UPS-ите които те произвеждат са в различни серии според превназначението си с какви проблеми с тока трябва да се справят.
    http://www.newsystem.bg/l_bg/?s=7
    Тия боклуци , дето ги внасяха Prosoft навремето - освен че бяха скъпи , не са нищо повече
    Още повече това е третото им сливане и вече им забравих името с което излязоха в началото.

    Ето това според мен си струва.
    http://mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=34118

    цената мисля че е по-ниска от обявената
    все пак е нещо

    Voltage range 86Vac~144Vac /172Vac~288Vac - това означава че батериите се вклчюват като тока мине или падне под тези граници.
    при 110V - батериите се активират като падне напрежението под 86 или мине 144
    при 220V - батериите се активират като падне напрежението под 172 или мине 288 ( ~31% )
    За мен това е Важно. Много малко UPS имат толкова голяма граница. Масовите са до +/- 10% от номинала 220V.
    UPS който ще те опази от токов удар струва повече от техниката която ще пазиш.

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #13

    Re:помогнете в избора на ups

    Аз не правя реклама на Powerware, а посочвам начина по който те гледат на нещата с проблемите с тока ... и вероятно в случая бъркаш кой точно какво е внасял ... и кое е боклук.

    ПП. Ето например нещо което би трябвало да го знаеш, но не го знаеш:

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    ...
    при 110V - батериите се активират като падне напрежението под 86 или мине 144
    при 220V - батериите се активират като падне напрежението под 172 или мине 288 ( ~31% )
    За мен това е Важно. Много малко UPS имат толкова голяма граница. Масовите са до +/- 10% от номинала 220V.
    ...
    След като говориш за "активиране на батериите", това значи, че никога не си виждал и ползвал UPS от типа "double conversion", при който така да се каже батериите са постоянно активирани.
    Т.е., тока и напрежението на изхода на UPS-а не са тези от електрическата мрежа – на изхода има AC230V с перфектна синусоида, защото всичко започва от батериите (DC12V, или колкото точно са в конкретния модел) и със съответните генератори и преобразуватели се докарва до тези AC230V

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Re:помогнете в избора на ups

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Аз не правя реклама на Powerware, а посочвам начина по който те гледат на нещата с проблемите с тока ... и вероятно в случая бъркаш кой точно какво е внасял ... и кое е боклук.
    Работих в Prosoft и знам.
    Колкото и да ги хвалиха , не бяха нещо велико. Вярно имат много добри модели , но не са евтини, Никак даже.


  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #15

    Re:помогнете в избора на ups

    Извинявай, редактирах се без да забележа че си писал след мен.

    ПП.
    Не знам кога точно Prosoft са се занимавали с внос на Powerware, но това не е било през последните 10 години.
    През последните 10 години (и повече) с Powerware се занимаваха единствено Нетис, а сега дъщерната им фирма Нюсистемс

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете в избора К2У
    От charliii във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 29-12-13, 10:20
  2. Помогнете в избора на HDD 1ТВ.
    От Jackas във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 10-12-10, 11:13
  3. Помогнете в избора на GSM
    От naskonr във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 15-10-10, 21:33
  4. Помогнете ми в избора на 5.1...
    От petrovG във форум Аудиотехника
    Отговори: 12
    Последно: 06-09-09, 16:39
  5. Помогнете в избора на pc
    От get във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 12
    Последно: 26-01-05, 15:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе