Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31

Питанка за два модела на Фуджицу ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #16

    Re:Питанка за два модела на Фуджицу ...

    Цитат Първоначално публикувано от p0ckata
    Според мен си леко във заблуда обаче защото азп ък съм запознат какво получаваш по докумет и каква е реалната ти квадратура при новото строителство.
    Че в кое ми е заблудата?

    За Нокрията: да, номиналът и е "само" един киловат повече, но този киловат, точно той сасява положението. Освен това Нокрия има КОП 4.44 при 6 кВ отдаване. Ако и е нужно по-голямо натоварване и да речев трябва да отдаде 6.5 кВ, то КОП-а и ще падне до около 4 и пак ще е отличен. Т.е този климатик ще ти спестява пари. Става въпрос за 500 лева. Дай ги!!!!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #17

    Re:Питанка за два модела на Фуджицу ...

    А аз имам следния въпрос: Обмисляли ли сте въпроса нормални апартаментски стаи 15-20 м2 да се отопляват с по една Нокрия във всяка. Тъй като климатика е доста преоразмерен за такива стаи ще работи през повечето време на минимума си, а точно там той има КОП 10!!! Ще има и доста запас за отопление при минусови температури.
    Какво ще кажете за този вариант?

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #18

    Re:Питанка за два модела на Фуджицу ...

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    А аз имам следния въпрос: Обмисляли ли сте въпроса нормални апартаментски стаи 15-20 м2 да се отопляват с по една Нокрия във всяка. Тъй като климатика е доста преоразмерен за такива стаи ще работи през повечето време на минимума си, а точно там той има КОП 10!!! Какво ще кажете за този вариант?
    Вече е обсъждано във форума че за Нокрията, а и за някой други климатици тези минимални консумации не са свързани с минималната отдавана мощност.
    Нокрията харчи 90 вата, но при работа само на вентилаторите, без да е включен компресора.При работа на компресора и 900 вата отдавана мощност вече харчи доста повече - предполагам около 250-300 вата т.е. КОП 3-3,5
    Това са мой разсъждения и ще се радвам ако някой, който е замерил консумация на Нокрия да напише какви резултати е получил

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #19

    Re:Питанка за два модела на Фуджицу ...

    В такъв случай няма смисъл да се прави упражнението, значи КОП 10 на практика няма. Да не говорим че за такива пари е много по-добре човек да си сложи в такива стаи Супер Дайсейкай 5 или Уруру Сарара.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #20

    Re:Питанка за два модела на Фуджицу ...

    Не са 90 W само вентилаторите, но трудно може да поддържа работа на 90 W. Така че в повечето време ще работи над тях и ще има включ/изключ. Но че COP ще е доста голям - вярно е. Просто има огромни топлообменници.
    По-скоро основният недостатък ще е, че на quiet шумът е 29 dB!

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #21

    Re:Питанка за два модела на Фуджицу ...

    Потвърждавам, Нокрията в никакъв случай не трябва да се слага в малки помещения, заради шума. Мои познати от Петрич имат 14 Нокрия в около 44 кв.м. и климатикът се справя без проблеми. Но като застанеш до него се чува значително по-силен шум при минимален вентилатор. Не би трябвало да е така за климатик от този клас, но факт. По -тихи значително са 18 LCC, Дайкини, Митсубишита от същата горе-долу мощност. За големи помещения, обаче е перфектен. Като го сложиш на някоя отдалечена стена и заспива.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #22

    Re:Питанка за два модела на Фуджицу ...

    Разбира се,че шума е повечко,около 27 дБ е на малката скорост.Все пак трябва да превърти повечко въздух,за да вкара тея 6-9 Квт,нали...

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #23

    Re:Питанка за два модела на Фуджицу ...

    Е, да така е, но защо 18 LDC е по-тихо на слаб вентилатор, а има същата мощност? По разни реклами съм чел, че пътят на въздушната струя е подобрен, но резултатът не е най-добрият.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #24

    Re:Питанка за два модела на Фуджицу ...

    18LDC не е толкова ефективен, колкото Nocria 14.
    Nocria 14 Heat: 24/29/34/39/46 dB при дебит: 390/510/605/740/940 m3/h.
    и 18LDC Heat: - /27/33/38/42 dB при дебит: ---/420/500/600/700 m3/h.

    Мисля, че е ясно откъде идва разликата. Дебита на 18LDC е много по-малък (по-малко вътрешно тяло и топлообменник).

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #25

    Re:Питанка за два модела на Фуджицу ...

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    А аз имам следния въпрос: Обмисляли ли сте въпроса нормални апартаментски стаи 15-20 м2 да се отопляват с по една Нокрия във всяка. Тъй като климатика е доста преоразмерен за такива стаи ще работи през повечето време на минимума си, а точно там той има КОП 10!!! Ще има и доста запас за отопление при минусови температури.
    Какво ще кажете за този вариант?
    Джъсти! Май са забранява по повече от един акаунт във форума...

  13. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #26

    Re:Питанка за два модела на Фуджицу ...

    Имам и още 1 въпросче. По добре ли ще е да се прекарат тръбите сега преди да е боядисано и измазано и ще има ли някакъв проблем ако се направи.
    Желателно ли е да са избрани климатиците за да се знае какви тръби да се сложат??

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #27

    Re:Питанка за два модела на Фуджицу ...

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Джъсти! Май са забранява по повече от един акаунт във форума...
    хахаха не съм Джъсти и не съм привърженик на прекаленото преоразмеряване при избор на климатик.
    Идеята беше да си кажете мнението възможно ли е да се ползва изключително високия КОП на Нокрията при работа на минимум.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #28

    Re:Питанка за два модела на Фуджицу ...

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Джъсти! Май са забранява по повече от един акаунт във форума...
    Пролетарий от всички страни съединявайте се...http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%...B8%D0%B0%D1%82

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #29

    Re:Питанка за два модела на Фуджицу ...

    Цитат Първоначално публикувано от p0ckata
    Имам и още 1 въпросче. По добре ли ще е да се прекарат тръбите сега преди да е боядисано и измазано и ще има ли някакъв проблем ако се направи.
    Желателно ли е да са избрани климатиците за да се знае какви тръби да се сложат??
    1. Избираш климатицие
    2. Вкопаваш тръбите
    3. Шпакловаш, боядисваш, коригираш и прочие.
    5. Монтираш климките.

    Поне за мен, това е правилния процес. /когато е възможен/

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    218
    #30

    Re:Питанка за два модела на Фуджицу ...

    Така и така говорите за вкопаване, захранващите кабели под вътрешното тяло ли ги слагате? Имали място? или ги изкарвате навън? Някаква защита от токови удари? Ако някоий има снимки на процеса може да поства Мерси

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дистанционно за климатик Фуджицу
    От baralya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 24-11-12, 21:47
  2. Силни вибрации от климатик Фуджицу
    От Desi1234 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 28
    Последно: 24-02-12, 20:25
  3. ФУДЖИЦУ на 3 месеца умря
    От freestyler във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 25
    Последно: 14-02-12, 16:02
  4. Дайкин или Фуджицу?
    От jororo1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 06-10-10, 23:45
  5. Отговори: 0
    Последно: 27-08-09, 21:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе