Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Силни вибрации от климатик Фуджицу

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    21
    #1

    Силни вибрации от климатик Фуджицу

    Ползвам климатик Фуджицу 9-ка, още е в гаранция. При работа на външното тяло се чува жестоко виене и бучене в цялата къща съпроводено със силни вибрации по пода във всички стай и още по-силни вибрации по стената и дограмата на която е монтирано. При затворени три врати се чува много неприятно, стаята е спалня. Вчера от фирмата дийдоха и сложиха 4-ри гумени тампона около 5-6 см. под всеки болт свързващ климатика със стоийката, много бързо се ометоха, даже без да го пробват и казаха че всичко ще се оправи след като размразя леда в тавичката.Т к. дойдоха снощи размразих тават тази сутрин защото изложението е източно и да може да се изсуши. Резултата е същия, дори смятам че е повече. Също така при заложени 24 градуса този климатик дори и 20 градуса не достига. Вече и съседите правят забележки. Моля споделете има ли решение на проблма т.к. не само в спалнята, а и в другите стай е дискомфортно. Климатика е все още в гаранция.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    52
    #2

    Re:Силни вибрации от климатик Фуджицу


  4. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #3

    Re:Силни вибрации от климатик Фуджицу

    Desi1234 ,по преди споменаваш за ужасен шум от АSYB 12 LDC,а сега за ASYA09LGC ли става въпрос?И на двата са монтирани допълнително тампони, и почти няма промяна откъм шум и вибрации?Много ли са студени стаите без отопление-до колко градуса падат температурите-понеже гледам,че си без изолация,а помещенията не са много големи?И размрази ли хубаво климатика от вън, с топла вода?

  5. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #4

    Re:Силни вибрации от климатик Фуджицу

    Desi1234, за нещо такова ли говорим?

    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,55773.0.html

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    21
    #5

    Re:Силни вибрации от климатик Фуджицу

    Става въпрос за ASYA09LGC, шумът прилича по-скоро на виене и бучене, по подовете дори се усеща вибрация, много е неприятно. Когато е на по-високи градуси, в ТИХ РЕЖИМ все едно си на боен самолет от Втората Световна война, а при намаляване на градусите сякаш самолета е свален. Шумът се появява по всяко време когато работи външното тяло, може би когато е на 16-19 градуса е по слабо, мисля че добре съм размразила тавичката. Тампоните на този ги монтираха вчера, а на АSYB 12 LDC ги сложиха още преди 2-ве години, когато купих и двата, шумът който издаваше АSYB 12 LDC е коренно различен от този но мисля че в момента не мога да го опиша, но след като му сложиха тампоните всичко се оправи. Този климатик ASYA09LGC тези две години почти не е ползван, пак се чуваше шум но не такъв. Сега имам бебе и го ползвам интензивно т.е не се спира. Не мога да си позволя да спирам климатика т к. е много студено, нямам представа как падат градусите.
    Обадих се на фирмата - най рано в петък ще дойдат, но аз ги чаках до вчера от 5 дни така че не се надявам да дойдат когато са казали. Незнам дали е важно но да отбележа че горната част на външното тяло на климатика се намира на долната част на вътрешното тяло т.е дължината на тръбата увита с бяло тиксо е 50 см., другия не е монтиран така.
    В момента чета линка от Rick.

  7. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #6

    Re:Силни вибрации от климатик Фуджицу

    Абе тия LGC-та поставени в малко по-сурови условия са неспасяеми

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7

    Re:Силни вибрации от климатик Фуджицу

    На ЛГС минимума тръбен път е 2 метра.Не знам как са ти го сложили с 50 см тръба.

  10. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #8

    Re:Силни вибрации от климатик Фуджицу

    Еди с 5 м. тръбен път пак е ярмомелка

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9

    Re:Силни вибрации от климатик Фуджицу

    Май наистина ЛГЦ се оказва резачка, независимо от пътя.Моя ЛД ги накарах преди 4 години да му сложат 3-те метра, дето са предвидени.Искаха да ги резнат, щото били дълги тръбите, ама ги накарах да си ги завият и да ги оставят.Нямам оплаквания от него, освен, че чат-пат трака предната решетка.За сега съм и пъхнал една-две гумички, но лятото му предстои тунинг - и на решетката и на дренажа.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    24
    #10

    Re:Силни вибрации от климатик Фуджицу

    Цитат Първоначално публикувано от Desi1234
    Става въпрос за ASYA09LGC, шумът прилича по-скоро на виене и бучене, по подовете дори се усеща вибрация, много е неприятно. Когато е на по-високи градуси, в ТИХ РЕЖИМ все едно си на боен самолет от Втората Световна война, а при намаляване на градусите сякаш самолета е свален. Шумът се появява по всяко време когато работи външното тяло, може би когато е на 16-19 градуса е по слабо, мисля че добре съм размразила тавичката. Тампоните на този ги монтираха вчера, а на АSYB 12 LDC ги сложиха още преди 2-ве години, когато купих и двата, шумът който издаваше АSYB 12 LDC е коренно различен от този но мисля че в момента не мога да го опиша, но след като му сложиха тампоните всичко се оправи. Този климатик ASYA09LGC тези две години почти не е ползван, пак се чуваше шум но не такъв. Сега имам бебе и го ползвам интензивно т.е не се спира. Не мога да си позволя да спирам климатика т к. е много студено, нямам представа как падат градусите.
    Обадих се на фирмата - най рано в петък ще дойдат, но аз ги чаках до вчера от 5 дни така че не се надявам да дойдат когато са казали. Незнам дали е важно но да отбележа че горната част на външното тяло на климатика се намира на долната част на вътрешното тяло т.е дължината на тръбата увита с бяло тиксо е 50 см., другия не е монтиран така.
    В момента чета линка от Rick.
    и аз със същият проблем и климатик ASYA09lgc съм, в стаята където е климатика е по спокойно но в другите не се спи
    снощи и на 20гр. го свалих и пак компресора вибрира.остана само отваряне и нагаждане на компресора ли не знам?

  13. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #11

    Re:Силни вибрации от климатик Фуджицу

    Цитат Първоначално публикувано от geolav
    остана само отваряне и нагаждане на компресора ли не знам?
    При мен и това не помогна, но ти пробвай. Може да имаш повече късмет

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #12

    Re:Силни вибрации от климатик Фуджицу

    При моя 12LKC в офиса не се чуват никакви шумове дори при размразяване не се чува този шум за който казват като теч на вода, Единствено бих казал че отвън при големите студове развърташе вентилатора доста.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #13

    Re:Силни вибрации от климатик Фуджицу

    Колеги не разбрахте ли че тея 9-ки LGC и LEC са със едно мижаво компресорче панасоник (мога да го оприлича на шише от бира 0.500ml) което е с мощности за климатик 7ца, натоварват го на макс и като застудее вижда доста доста голям зор аз лично имам два повредени от 4-5 монтирани такива. Усетих се навреме че няма да я бъде тая работа няма да е като при LA, LC , LD (и старите 10-ки) сериите.Вече 9-ки не монтираме освен най висок клас!

  17. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #14

    Re:Силни вибрации от климатик Фуджицу

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    ....
    Само че моя е 12 LGC, но това не му пречи да се чува вечер от 100м. при -10гр.

  18. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #15

    Re:Силни вибрации от климатик Фуджицу

    Вентилатора върти доста ,но компресора мърка с 350w.Явно тези дето са писали софта са имали нещо предвид.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дистанционно за климатик Фуджицу
    От baralya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 24-11-12, 21:47
  2. Дайкин или Фуджицу?
    От jororo1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 06-10-10, 23:45
  3. Питанка за два модела на Фуджицу ...
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 30
    Последно: 20-01-10, 23:12
  4. Panasonic CS/CU-PW12DKE - външното тяло издава силни тракащи звуци
    От pikinana във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 27-12-08, 11:56
  5. Пералня със сушилня Ariston AMD * 129 EU - Силни вибрации при центрофуга
    От debio4ko във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 14
    Последно: 19-12-08, 10:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе