Резултати от 1 до 15 от общо 15

Конвенционална ''12''-ка работи ли нормално при -10 градуса???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    37
    #1

    Конвенционална ''12''-ка работи ли нормално при -10 градуса???

    Здравейте!

    Насочил съм се към конвенционална ''12''-ка на Fujitsu (ASY12UB/AOY12U(S)B) и искам да попитам 2 неща:

    1. Този модел добър (кален в боя така да се каже) ли е според Вас???

    2. При каква минимално допустима външна температура работи??? На едно място видях -20!!! (ксерокскопие на каталог на Fujitsu)???, на друго място (каталог на Fujitsu) пише -5 градуса... В сайта на фирмата дистрибутор (Климакомплект) пък пише: ''подходящ за отопление при температури -5/-10''... На кое аджаба да вярвам??? В същото време по каталозите на General и Fuji за аналогичния модел ''12'' пише, че: ''при температури под -5 градуса е възможно обледеняване на външното тяло и повреда на някой агрегати''... Нали уж Fujitsu, Fuji и General са едно и също нещо???

    Благодаря предварително на всички за помоща при избора!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Конвенционална ''12''-ка работи ли нормално при -10 градуса???

    Производителя дава до -7, но работи и при -15 с условности.Ако е правилно оразмерен, съобразно помещението, ще те топли.Но в момента има по-добри конвенционални машини на сходна цена.Например на МИЦУБИЩИ ЕЛЕКТРИК, имат много по-добро топлоотдаване при -10, а цената е повисока с около 100 лева.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    105
    #3

    Re:Конвенционална ''12''-ка работи ли нормално при -10 градуса???

    edi1 Може ли малко подробности за конвенционалните на мицу. До какви -температури работят. За 40куб. спалня изолирана ПВЦ 35тицата става ли?

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:Конвенционална ''12''-ка работи ли нормално при -10 градуса???

    Дават ги до -10, но ще работят и надолу, при всички положения по-добре от USB. http://climacom.com/files/documents/..._LIST_2010.pdf ето цените. https://forum.setcombg.com/index.php/topic,47438.0.html ето тук съм писал малко за тях, в първи япост го има и сервизното.Дори и 25-цата ще е добре за помещението, щом е добре изолирано.Държиш ли на конвенционален, шума е малко по-голям.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    105
    #5

    Re:Конвенционална ''12''-ка работи ли нормално при -10 градуса???

    Това ли е най-доброто в тази ценова листа ? edi1

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Re:Конвенционална ''12''-ка работи ли нормално при -10 градуса???

    Това са конвенционалните машини.За конвенционален това е най-доброто, заедно с двата модела на ДАЙКИН, ето ги - http://www.mmc.bg/admin/pics/17_3_FT...ertor_2010.pdf .

  8.  
     
  9. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #7

    Re:Конвенционална ''12''-ка работи ли нормално при -10 градуса???

    Аз съм с такава 12-ка и бях много недоволен от пукането на корпуса,но реших да проверя дали са наместени хубаво тръбите зад вътрешното тяло и след като ги понаместих климатика утихна значително.Монтиран е в спалня 16кв на 2.65м височина,което е към 42 кубика.Апартаментът е южен,вътрешен тухлен с външни стени над 40 см без изолация с дограма в спалнята почти 6 кв.м.Под мен апартаментът е празен и подът е много студен! Както казаха преди мен ключовият момент е оразмеряването.При мен се падат по около 95w/куб.м.,но доколкото знам при падането на температурата под нулата тия 95 вата падат драстично при този модел.При -7 градуса вече имам около 40 вата на куб.м.Външното е монтирано на тавана на терасата с таванни стойки и е що годе на завет,затова и предполагам никога досега не съм виждал лед по него - никога!
    Друго не знам какво да ти кажа...единствено бих потвърдил,че и моя модел е с проблемен датчик за вътрешна температура - винаги държи поне 4 градуса по-висока температура в стаята,от зададената.Примерно ако искам да подържам 22 градуса задавам около 18 от дистанционното.В момента пробвам ако и режима на работа е на AUTO дали подържа по-точно температурата в стаята,като първите впечатления са обнадеждаващи.
    Относно консумацията точни данни нямам,защото не е на контакт и не мога да му сложа електромерче,но преди да го монтирам(октомври) плащах около30 лева ток,докато ноември платих пак 30(учудващо!!!),а декември 67лева,в които влиза и една духалка ,която по груби сметки е изхабила около 40 kW,което не знам колко пари са,но жената я пуска сутрин за по около час откакто застудя през декември.Това са цифри за цялото домакинство.Нощно време си подържам около 22 градуса в спалнята.

    Сега аз малко се отплеснах от темата:Дали работи нормално при -10 град. - при тоя КОП,където пада на около 1.6 - според мен не е от най икономичните климатици,пък дали е нормално не знам.

    Успех!



  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Re:Конвенционална ''12''-ка работи ли нормално при -10 градуса???

    За конвенционални машини това е положението.За сега от новите на МЕ и ДАЙКИН няма по-добри модели, то сигурно няма и да има вече.USB на ДЖЕНЕРАЛ при температури до около -5, -7 е добре, но при -7 отдаването пада от 4000 на 1650 вата и надолу вече не се знае какво става, докато МЕ и ДКАЙКИН държат около 2300 вата при -7, което е по-добре.МЕ има КОП около 3 при -10, което също е добре.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    37
    #9

    Re:Конвенционална ''12''-ка работи ли нормално при -10 градуса???


    Благодаря на всички за съветите!!!

    Предложенията са наистина интересни, но смятам да ползвам климатика само около 320 часа/месец (по 5-6 часа вечер в делничен ден и по 24 часа в Събота и Неделя) от възможни 720 часа месечно...

    За тези 100 лв отгоре за ДАЙКИН или МЕ, не е ли по-добре да прежаля още 150 лв и да си взема инверторна ''12''-ка на Fujitsu и да си реша генерално проблемите с ниската температура и шума???

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Re:Конвенционална ''12''-ка работи ли нормално при -10 градуса???

    За какво помещение ти трябва машината - кубатура, предназначение, разположение, изолация, каква температура търсиш да поддържаш.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    37
    #11

    Re:Конвенционална ''12''-ка работи ли нормално при -10 градуса???

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    За какво помещение ти трябва машината - кубатура, предназначение, разположение, изолация, каква температура търсиш да поддържаш.
    Помещението е около 45 куб. метра (кухня с малък преходен бокс), интерисува ме само отопляването му защото е разположено е северно (и между другото си е доста студено там... - ако не паля печка зимата, температурата пада до около 7/8 градуса...), има около 2 см изолация и алуминиева дограма. А, и още нещо - там където е външното тяло - цяла зима не го огрява никакво слънце... Температурата в стата трябва да е нормална (през зимата) - да речем около 22 градуса.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Re:Конвенционална ''12''-ка работи ли нормално при -10 градуса???

    Инверторна машина ще е по-добрия избор.9 или 12 LGC е добър избор, макар и да има някои негативни моменти относно шум на фреон и разхлопани втулки на турбината.По-подробно можеш да видиш в темата за ФУДЖИЦУ.Иначе за отопление няма да имаш проблеми, машините топлят.Не знам какъв ти е бюджета, има и други машини с разлика 100-200 лева, които са добри.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    37
    #13

    Re:Конвенционална ''12''-ка работи ли нормално при -10 градуса???

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Инверторна машина ще е по-добрия избор.9 или 12 LGC е добър избор, макар и да има някои негативни моменти относно шум на фреон и разхлопани втулки на турбината.По-подробно можеш да видиш в темата за ФУДЖИЦУ.Иначе за отопление няма да имаш проблеми, машините топлят.Не знам какъв ти е бюджета, има и други машини с разлика 100-200 лева, които са добри.
    То като ще давам пари за нещо дето ще го ползвам да речем 10 години напред - няма смисъл да ми се свидят 200 лв...

    За още 100-200 лв в повече каква друго е добро според тебе???

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #14

    Re:Конвенционална ''12''-ка работи ли нормално при -10 градуса???

    Инверторите GE на МИЦУБИШИ ЕЛЕКТРИК например са добри машини.ТОШИБА SAV2-E т.е. СУЗУМИ + са добър клас машини, ПАНАСОНИК LKE-3 серията.На теб ти трябва номинал между 3,2 и 3,6 на отопление.Разгледай моделите на марките и виж и цените- движат се между 1200 и 1400 без монтаж.Други явариант е да изчакаш до юни и да се видят новите модели на ДЖЕНЕРАЛ.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    37
    #15

    Re:Конвенционална ''12''-ка работи ли нормално при -10 градуса???

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Инверторите GE на МИЦУБИШИ ЕЛЕКТРИК например са добри машини.ТОШИБА SAV2-E т.е. СУЗУМИ + са добър клас машини, ПАНАСОНИК LKE-3 серията.На теб ти трябва номинал между 3,2 и 3,6 на отопление.Разгледай моделите на марките и виж и цените- движат се между 1200 и 1400 без монтаж.Други явариант е да изчакаш до юни и да се видят новите модели на ДЖЕНЕРАЛ.
    Наистина ти Благодаря много за напътствията!!!

    Мога да чакам до юни - тя зимата вече си отива...
    Предпочитам обаче (дори през юни) да взема модел от 2010 - който ще е ''кален в боя'' така да се каже... Новите модели на General може и да са добри (ама може и да не са чак толкоз...), ама със сигурност ще са по-скъпи поне в началото... Като гледам новите модели на Haier - 1000 лв за инвертор ''12''!!! - нямам думи... - тия богове на климатизацията наистина са полудели!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 02-12-14, 20:30
  2. Отговори: 1
    Последно: 07-05-13, 19:59
  3. Samsung AQ18 не работи нормално
    От thebest във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 11
    Последно: 14-07-12, 14:46
  4. Fujitsu не работи нормално
    От Тони_2 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 29-12-10, 20:04
  5. Как нормално работи съдомиялната машина?
    От Edin_Lud във форум Бяла техника
    Отговори: 25
    Последно: 09-12-09, 14:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе