Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

Проблем с ОСИ в Климатик Fujitsu ASYA12LGC ---- РЕШЕН

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #16

    Re:Проблем с ОСИ в Климатик Fujitsu ASYA12LGC

    WD-40. го има почти на всяка бензиностанция-вид смазка без силикон е,а и в магазини за авточасти.Райд в почти всеки сносен супер,хипер и т. н.

    пробвал съм и друго срещу оси- но НЕ го прави в твоя случай-взема се някакъв дезодорант и запалка-палиш,насочваш флакона към обеката и натискаш-получава се много яка горелка и ''оси фламбе'' и е почти невъзможно да се измъкне някоя.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #17

    Re:Проблем с ОСИ в Климатик Fujitsu ASYA12LGC

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    WD-40. го има почти на всяка бензиностанция-вид смазка без силикон е,а и в магазини за авточасти.Райд в почти всеки сносен супер,хипер и т. н.

    пробвал съм и друго срещу оси- но НЕ го прави в твоя случай-взема се някакъв дезодорант и запалка-палиш,насочваш флакона към обеката и натискаш-получава се много яка горелка и ''оси фламбе'' и е почти невъзможно да се измъкне някоя.
    Когато се преместих в апартамента, терасата на която сега е дженерала си я бяха харесали едни оси.Аз ги видях вечерта преди сутринта когато щяха да идват да монтират климатика.Поогледах се какво имам под ръка и си харесах препарата против мухъл-беше някакъв евтин български за 1.60-1.70лв.Оставих вратата към апартамента отворена да мога да избягам за всеки случай ако се наложи, изчаках да няма полазили оси отвън по гнездото и пръснах 4-5 пъти на пулверизатор и след това смених на струя.Точно смених на струя и от гнездото започнаха да изпълзяват мокри оси-пръснах 3-4 пъти в кошера/гнездото да подгизне хубаво и след това изпълзялите 2-3 оси ги уцелих с по 1-2 струи и те агонизираха.След това с една пластмасова лопатка за боклук изхвърлих и гнездото и умрялите оси.Напръсках хубави и мястото където беше, кошера ако се върне някоя оса, да не й се прииска да каца и да търси къде е бил или да го строи наново...
    Това беше-на другия ден оси нямаше и ми монтораха тихо и спокойно дженерала.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #18

    Re:Проблем с ОСИ в Климатик Fujitsu ASYA12LGC

    Принципно гнездо на оси се мори рано сутрин преди изгрев слънце. Отиваш с тенджерка с вряла вода и буташ гнездото вътре, и захлупваш. За съжаление в неговия случай е неприложимо. Аз бих пробвал да пусна климатика за няколко дни, може да им стане топлло и да се разкарат сами.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #19

    Re:Проблем с ОСИ в Климатик Fujitsu ASYA12LGC

    То, тук стана малко като пчеларски форум , но да се включа и аз. Понеже и аз имам проблем с оси, та се поразрових из мрежата преди време. Като ефикасно средство против оси се препоръчва(от пчелари) да се разтвори гранулирана отрова за мишки в сос от копърка или друга консервирана риба. Осите много си падали по тези сосове. Можеш да пробваш, без да застрашаваш здравето си, щото с разглабяне на климатика не се знае дали няма да ги раздразниш, ако има оцелели след напръскване с нещо си. Като казах напръскване, се сетих нещо. Един познат ми каза, че ако ги напръскаш с бензин, окапват като мухи. За нафта знам, че ги прогонва, но за бензина не знаех.
    Доста предложения получи и от колегите и остава сам да решиш как да действаш. Успех!

  6. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #20

    Re:Проблем с ОСИ в Климатик Fujitsu ASYA12LGC

    Приятел,ако има гнездо на оси ,нещата са сериозни ,и с едно пръскане няма да минеш!....Правилния препарат е НУРЕЛЕ Д,може и НУРЕЛЕ МАХ,но трудно ще намериш последния да се продава свободно....Пръска се вечер,към 19.30,осите трябва да са се прибрали.Това е химия на основа оргонофосфор и трябва да се внимава с нея при работа!Той има и дълго последействие,важното е да са там осите,5 да са навън ,като пръскаш с другите препарати ефекта ще е нулев!Пръскай два последователни дни вечер,може и сутрин към 6,и се надявай да не е гнездо на рояк а да е нещо спорадично!И се пази ти да не вдишваш аерозолите!!Успех!

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    288
    #21

    Re:Проблем с ОСИ в Климатик Fujitsu ASYA12LGC

    Най-лесно и ефективно според мен ще е да напръскаш навсякъде отзад питата на климатика с RAID когато е включен. Така вентилатора ще засмуче и разпредели препарата навсякъде.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #22

    Re:Проблем с ОСИ в Климатик Fujitsu ASYA12LGC

    При РАЙД преобладава контактното действие,те,умират тези инсекти ,които са директно засегнати от инсектицида!Осите имат "лошия навик" да са много упорити и почти никога не напускат сами гнездото си!НУРЕЛЕ, в различните му разновидности има както контактно така и системно дийствие,те ще действа и когато гадинките се долепятдо пита ,тръби и други карантийки вътре във външното тяло!А като технология,ОК,наистина да напръска питата отзад и после въздушната струя ще разнесе химикала!....

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #23

    Re:Проблем с ОСИ в Климатик Fujitsu ASYA12LGC

    За сега се спрях и купих това. Raid MAX 3 in 1:

    http://www.scjohnsonwax.bg/nqcontent...74&lang=lang_1

    Довечера късно ще напръскам климатика отзад в страни и през вентилатора. Утре вечер ще го включа и пак късно ще напръскам. На другия ден ще сваля горния капак за да видя какво има в него.
    Преди малко го пробвах на една муха лазящя по прозореца. Докато ръснах и тя падна ....

    За резултата ще пиша пак.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1308990660[/time]_________________________________________________

    Изпълнявам обещанието си да пиша за резултата.
    Снощи към 22ч. взех спрея хубаво напръсках във външното тяло през решетката на вентилатора. След това наприсках и питата отзад и отстрани.
    Мислех и довечера да направя пак същата операция, но понеже времето доста захладня и не се виждаха оси да летят наоколо реших да видя какво е станало.
    Взех предпазни мерки като обляках едно дебело яке и дебел панталон. Внимателно повдигах горния капак като очаквах някаква реакция, но такава нямаше. Очаквах ако има осило да е на капака, но там нямаше нищо. Като огледах вътре климатика в ляво има някакъв блок и една напречна греда,която държи предната и задната час на тялото. Долу на дъното имаше измрели оси. Внимателно с огледалце погледнах под тази греда и вот тебя.... две осила .... празни като в едното имаше запечатани клетки.... вероятно с лаври.
    Махнах осилата и пак хубаво наръсих със спрея.

    Надявам се с това проблема да е решен.

    Благодаря на всички които взеха участие.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Въпрос за Fujitsu ASYA12LGC
    От zarkomortala във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 14-11-12, 19:46
  2. Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви
    От saint056a във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 98
    Последно: 05-04-11, 22:33
  3. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 17:16
  4. Fujitsu ASYA12LGC или Hitachi RAS/RAC-14EH1
    От milenk във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 26
    Последно: 19-12-09, 02:18
  5. Fujitsu ASYA12LGC
    От nikich във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 23-11-09, 10:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе