Резултати от 1 до 9 от общо 9

Fujitsu 09LDC и 12LDC-борба с обледеняване тава

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    17
    #1

    Fujitsu 09LDC и 12LDC-борба с обледеняване тава

    Здравейте-имам 3 климатика от горепосочените,монтирани са и нивелирани правилно и са махнати преходниците за конденза от тавата,изтича си директно оттам.Тези дни при студове -6 до -10 във Варна забелязах следното..постепенно се натрупва лед в централния отвор на тавата на климатика,който е с диаметър около 20 мм в следствие на което същия се запушва и тавата започва да се пълни с лед.Наложи се да спирам единия и да го поливам с гореща вода тъй като леда беше стигнал почти до перката.Въпросът ми конструктивно недоглеждане ли е това,тъй като имам и 3 климатика Mitsubishi 25 GE и при тях отвора е около 35 мм и нямат подобни проблеми и ако е такова ,какво би могло да се направи..при някой получава ли се нещо такова също?

  2.  
     
  3. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #2

    Re: Fujitsu 09LDC и 12LDC-борба с обледеняване тава

    С биметална боркорона 20 мил можеш да разпробиеш още 1 или 2 отвора като видиш каде е наи удачно и като внимаваш дане засегнеш топлобеника

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #3

    Re: Fujitsu 09LDC и 12LDC-борба с обледеняване тава

    продават се нагреватели с вградени терморелета може да направиш и 2-3 врътки около компресора и нямащ грижи.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    17
    #4

    Re: Fujitsu 09LDC и 12LDC-борба с обледеняване тава

    това за витките около компресора не го разбрах много,при положение че ЛД-тата имат подгрев на компресора

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #5

    Re: Fujitsu 09LDC и 12LDC-борба с обледеняване тава

    Помага на компресора за по-добра работа в големите студове!

  7. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #6

    Re: Fujitsu 09LDC и 12LDC-борба с обледеняване тава

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    Помага на компресора за по-добра работа в големите студове!
    Той и без нагревател си грее порядъчно.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #7

    Re: Fujitsu 09LDC и 12LDC-борба с обледеняване тава

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    Помага на компресора за по-добра работа в големите студове!


    Тимбо, той на моя от снега където го валя над компресора всичко се стопи още когато падна бре... остана само над топлообменника ...

    И лично аз се съмнявам, че би рискувал дори при тоя студ при мен в момента -11.5 градуса навън и зададени 25 градуса на дженерала да си сложиш ръката на компресора за да го стоплиш/помогнеш да работи по-добре ...


  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #8

    Re: Fujitsu 09LDC и 12LDC-борба с обледеняване тава

    Не съм казал че не грее ама така и така ще слага в тавата....Тия подгрявания на компресора ги видяхме колко вършат работа.....другото което е компресора ще работи на по-ниски обороти което води до по рядко обескрежаване и т.н. и т.н. ,ако знаете принципа на климатика ще си обясните нещата по лесно.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #9

    Re: Fujitsu 09LDC и 12LDC-борба с обледеняване тава

    Цитат Първоначално публикувано от kuzman60
    Здравейте-имам 3 климатика от горепосочените,монтирани са и нивелирани правилно и са махнати преходниците за конденза от тавата,изтича си директно оттам.Тези дни при студове -6 до -10 във Варна забелязах следното..постепенно се натрупва лед в централния отвор на тавата на климатика,който е с диаметър около 20 мм в следствие на което същия се запушва и тавата започва да се пълни с лед.Наложи се да спирам единия и да го поливам с гореща вода тъй като леда беше стигнал почти до перката.Въпросът ми конструктивно недоглеждане ли е това,тъй като имам и 3 климатика Mitsubishi 25 GE и при тях отвора е около 35 мм и нямат подобни проблеми и ако е такова ,какво би могло да се направи..при някой получава ли се нещо такова също?
    Проблема тръгна от първия студ и замрази водата в тавите. Сега дефроста само трупа лед. Размрази го и при тия Т трябва да е наред иначе подгрев на дъното.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Fujitsu ASYB 09LDC
    От alkobrez във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 27-09-12, 17:38
  2. Mitsubishi GE-35VA ,Daikin FTXS35J или Fujitsu 09LDC
    От Viper_83 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 16-07-12, 14:06
  3. Няколко въпроса за Fujitsu ASYB 09LDC
    От keytex във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 33
    Последно: 01-06-12, 14:35
  4. Какво е по подходящо за кухня Мицубиши MSZ-fd25VA или Fujitsu ASYB 09LDC
    От keytex във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 17-02-12, 15:18
  5. FUJITSU GENERAL ASHG 12 LE vs. FUJI RSB-12LDC vs. Mitsubishi MSZ-GE35VA
    От CoolDevil във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 74
    Последно: 06-02-12, 19:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе