Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

питане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    52
    #1

    питане

    Колеги мола Ви да споделите как се дьржат климатиците Фуджицу при -20 градуса под нулата при зададени 25 градуса в стаята т.е. колко градуса прави вьтре в стаята.Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #2

    Re:питане

    Зависи от големината на стаята. С или без изолация,с или без pvc?Защото ще има голяма разлика ако единия е със споменатите фактори,а друг е без .

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3

    Re:питане

    Пресен пример при -20 и зададени 22 ги прави при зададени 26 пак си държи 22 това в панелен блок 20м2 без изолация. Измерената Т е от клиент и не мога да твърдя че е вярна но е доволен защото предишния Самсунг е трябвало да го полива и пак си е било студено. Фуджицуто може да има шум от фреон ама поне топли.

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    9
    #4

    Re:питане

    Същата работа. Къща , спалня - изцяло север. 9 лгс на 26 град. варира между 20- 22 град при - 20. Алум. догр.- 8см стиро.външна изолация.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #5

    Re:питане

    12LGC в стая 14кв. без изолация, стара дървена дограма и липса на съседи при -20° външна зададени 23° турбина ауто -поддържа 22-22,5° денонощно. Консумация 650-750 вата.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    13
    #6

    Re:питане

    Нокрия 14 в София май не стигна -20 но колкото и да беше в най студените дни -15 -18 си ги правеше 24 градуса без проблем, изолация и ПВЦ.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    52
    #7

    Re:питане

    колеги стаята е 17 квадрата с PVC дограма и изолация ,в момента сьм с хитачи 14 EH1 което определено не се справя и затова сьв твьрдо решил да го сменя с фуджицу

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Re:питане

    Н1 се оказаха в общи линии нещо недообмислени като машина, не знам защо.По-старата серия Н2 се справя много по-добре.Щом не ти върши работа, сменяй го.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #9

    Re:питане

    12LGC(да се слави името му и да пребъдат дните му ) - хич не го любя тоя климатик, но не мога да му отрека, че се справи прилични в студа. Къща, втори последен етаж, 14 м², две външни стени север+изток с изолация 8см стиропор, PVC дограма на източната, една отоплена вътрешна стена и една към неотоплявано помещение, където Т реално е около или малко под 0°С, тавана е с 4см стиропор отвътре, а отдолу е помещение, което не се отоплява. Външното тяло е на северната стена и в тези дни почти постоянно е обдухвано от гаден северен вятър. При -18°/-20 ° климатика успява да държи 21°/22° при зададени 23° и вентилатор на ауто.


    Цитат Първоначално публикувано от ivailo1975
    колеги стаята е 17 квадрата с PVC дограма и изолация ,в момента сьм с хитачи 14 EH1 което определено не се справя и затова сьв твьрдо решил да го сменя с фуджицу
    Моят хитак, друг модел 35-ца се справи прилично при -20°, но безсмислените дефрости(да ги е*а и инджилерите ньедни, дет' са ги заложили в сотуера )малко развалиха доброто впечатление. Всекидневна+кухненски бокс - около 22/23 м². Три външни стени с ТИ 8см стиропор, три PVC прозореца, четвърта стена е към неотоплявани баня и тоалетна, тавана с 4см стиропор отвътре, а отдолу мама ми помага с кюмбето . При зададени 23°, успяда да поддържа 20° при втора степен(от 4) на вентилатора. Ако не бяха тези дефрости, щеше да е и по-добре.

  12. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    4
    #10

    Re:питане

    Здравейте,живея в къща на 30км от София,по-пътя за Самоков,имам 4бр климатици 2бр 09LGC,1бр.12LGC и 1бр 12USB.Климатиците ги имам от 3години.Помещенията който съответно отоплявам са.1-Хол-18м2 с 12LGC,кухния+коридор+малък килер общо 16м2 с 12USB-то,и две спални по 13м2 другите два 09LGC,нямам изолация на къщата,дограмата ми е ПВЦ,Мога да кажа,че съм много доволен от 12USB-то,и съжалявам,че се набутах толкова много пари за тези прехвалени инвертори.При температура -23 градуса, при зададени +23градуса на инверторите,единственото което правеха е да бучат и да се саморазмръзяват през 20мин. никаква топлина не излизаше от шлюзовете.А 12USB мислех,че ще е замръзнало но не работеше и нямаше грам скреж и си духаше топло.До какъв извод стигнах след тези 3години,при температури до -16/17градуса инверторите топлят нормално,12USB също,но с много намалена мощност,стигам до извод,че инверторите са си направени до -15градуса както си ги дава производителя, и ми е чудно на някой хора с такива климатици като започнат да пишат как при -20градуса,той задал 23 и климатика потдържа 22,5градуса кого заблуждават.Сигурен съм за едно следващите ми климатици за апартамента ми няма да са Фуджицо.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #11

    Re:питане

    Зависи за колко външна температура си оразмерил климатиците си.Като чета си ги предвидил за +7 градуса външна температура. Ако не вярваш виж снимките тук

    Ако не можеш да зададеш правилните въпроси е трябвало преди да купиш да попиташ някой който може да ти ги зададе.След като си отговориш какво искаш, тогава можеш да пристъпиш към избор на климатици които могат да се справят с поставената задача.

    Ако не си задал правилните въпроси, няма как да си отговорил сам на себе си правилно и следователно избора на климатици които да ти "угодят" и да те отопляват на 23 градуса при външна температура -23 градуса ще е чиста случайност и късмет.Ако случайния избор съвпадне с нуждата от мощност на помещението за достигане и поддържане на +23 градуса при външна температура -23 градуса късмета ти е добър ще получиш това което да те удовлетворява, ако не е ще пишеш постове като горния.

    Не забравяй, че както парите които ще похарчиш така и избора на климатици са резултат от твои решение/я.Не обвинявай за решение които ти си взел производителя на климатици или друг.

    Избора на съветник за климатиците/фирма от която да закупиш климатиците и която да ти ги монтира също е/са твое/и решение/я...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #12

    Re:питане

    Цитат Първоначално публикувано от lm21
    Здравейте,живея в къща на 30км от София,по-пътя за Самоков,имам 4бр климатици 2бр 09LGC,1бр.12LGC и 1бр 12USB.Климатиците ги имам от 3години.Помещенията който съответно отоплявам са.1-Хол-18м2 с 12LGC,кухния+коридор+малък килер общо 16м2 с 12USB-то,и две спални по 13м2 другите два 09LGC,нямам изолация на къщата,дограмата ми е ПВЦ,Мога да кажа,че съм много доволен от 12USB-то,и съжалявам,че се набутах толкова много пари за тези прехвалени инвертори.При температура -23 градуса, при зададени +23градуса на инверторите,единственото което правеха е да бучат и да се саморазмръзяват през 20мин. никаква топлина не излизаше от шлюзовете.А 12USB мислех,че ще е замръзнало но не работеше и нямаше грам скреж и си духаше топло.До какъв извод стигнах след тези 3години,при температури до -16/17градуса инверторите топлят нормално,12USB също,но с много намалена мощност,стигам до извод,че инверторите са си направени до -15градуса както си ги дава производителя, и ми е чудно на някой хора с такива климатици като започнат да пишат как при -20градуса,той задал 23 и климатика потдържа 22,5градуса кого заблуждават.Сигурен съм за едно следващите ми климатици за апартамента ми няма да са Фуджицо.
    Нещо си в голяма грешка за климатиците. След като си в къща не знам как стигаш до тези крайни изводи. Ако не вярваш, че мога да ги постигна тези температури без особено усилие и при под -20° навън, заповядай вкъщи да се увериш, вместо да плюеш машините

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    79
    #13

    Re:питане

    Нещо си в голяма грешка за климатиците. След като си в къща не знам как стигаш до тези крайни изводи. Ако не вярваш, че мога да ги постигна тези температури без особено усилие и при под -20° навън, заповядай вкъщи да се увериш, вместо да плюеш машините Drinks

    +1

  17. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #14

    Re:питане

    lm21 сложи си цялостна топлоизолираща система и ще се увериш ,че и твоите ще топлят.

  18. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    4
    #15

    Re:питане

    Климатиците са ми монтирани и препоръчани от Булклимат ,от фирмата изпратиха техен специалист на оглед преди да ми предложат точно какви модели да си купя за да отоплявам къщата.И ако можеш да ми обясниш ти какстигна до извода,че са до +7градуса защото ми е много интересно.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328289848[/time]_________________________________________________

    bobov Това ще направя тази година,надявам се да има резултат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Питане
    От loszetas във форум Климатици Osaka
    Отговори: 7
    Последно: 31-01-12, 12:05
  2. Питане
    От Maleficus във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-01-12, 19:51
  3. питане за wi-fi
    От kemo във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 11-06-10, 10:44
  4. питане
    От tankia във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 16-11-08, 20:33
  5. Питане
    От DPetrov във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 31-12-01, 00:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе