Резултати от 1 до 14 от общо 14

General ASHB09LD - Проблем с вентилатора на външното тяло - цена 500 лв. !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    24
    #1

    General ASHB09LD - Проблем с вентилатора на външното тяло - цена 500 лв. !

    Здравейте, на 02.06.2009 г. ми монтираха въпросния климатик от "Булклима" в Бургас. Три години климатика работеше без проблеми до преди седмица, когато забелязах виене от външното тяло.На 02.07.2012 г. (само месец след изтичането на гаранцията) позвъних на "Булклима" да дойдат да видим какъв е проблема. На 05.07.2012 г. техниците установиха, че виенето идва от мотора на вентилатора (вентилатора е Panasonic MFE-12ROM) на външното тяло, което е капсуловано и трудно подлежи на ремонт и най-добре е да се смени с нов. От "Булклима" направиха запитване за цена на вентилатора в представителството на FUJITSU-GENERAL и от там отговориха, че цената на нов е 500 лв., а за да ми рециклират моя искат 180 лв. но можело и да не стане. Аз съответно отговорих, че не е нормално един месец след гаранцията климатик за 1800 (към 2009г. с монтажа) да се повреди и след като имат претенции да са престижна марка е нормално да поемат ремонта или поне част от цената. От FUJITSU-GENERAL отговориха, че ако гаранцията е изтекла проблема си е мой. Съответно аз изпратих мейл до официалния сайт на FUJITSU-GENERAL GROUPс описание на проблема и отговора на българското им представителство. Между другото в този документ от 2011г. http://airclim.com.ua/userfiles/file...jitsu_2011.pdf на 110-та страница цената на вентилатора е 109 Евро (нашите тарикати май са малко нагли)! Цената на компресора който за сега е здрав(пази Боже да се повреди!) била около 1100 лв. Имам още 2 климатика General дано да нямам проблеми с тях, че нещо се разочаровах от прехвалената "плазма"(компресор Toshiba, вентилатор Panasonic - все едно е събиран в някой китайски гараж). Като ми отговорят от производителя ще споделя решението на проблема. Лека вечер на всички.

  2.  
     
  3. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #2

    Re:General ASHB09LD - Проблем с вентилатора на външното тяло - цена 500 лв. !

    Я го снимаи тоя мотор на вентилатора даго видим какъв е такъв неразглобяем чак ми стана интересно??
    Едвали неможе дасе отовори и да му се сменят лагерите ама наи добре го покажи даго видим ако може?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    24
    #3

    Re:General ASHB09LD - Проблем с вентилатора на външното тяло - цена 500 лв. !

    Ето я снимката. Не съм го свалил и незнам дали ще се види добре.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #4

    Re:General ASHB09LD - Проблем с вентилатора на външното тяло - цена 500 лв. !

    "че не е нормално един месец след гаранцията климатик за 1800 (към 2009г. с монтажа) да се повреди"
    Съвсем нормално си е!Даже перфектно са изчислили момента на повредата.Машините са търговски артикул,а не произведение на изкуството.

  6. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #5

    Re:General ASHB09LD - Проблем с вентилатора на външното тяло - цена 500 лв. !

    Точно такъв несам отварял но като гледам тоя е с метален капак и сас сигорност ще се отвори но не сам сигурен възможно е вътре в него да има електроника а ако има такъва то това не е за теб работа според мен мотора може да се отвори и да се сменят лагерите му и е 6. Тука ползвам лагери на NSK japan засега сам доволен но времето ще покаже от кои град си?

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #6

    Re:General ASHB09LD - Проблем с вентилатора на външното тяло - цена 500 лв. !

    Този мотор се отваря без проблем и може да се сменят лагерите.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    24
    #7

    Re:General ASHB09LD - Проблем с вентилатора на външното тяло - цена 500 лв. !

    От Бургас съм. Имам приятел който поправя климатици той също каза, че могат да се сменят лагерите,но има вероятност моторът да се счупи иначе вътре бил с платка! Изчаквам само отговор от "Великата фирма Fujitsu General". Иначе в българското им представителство в София ми предложиха да го рециклират срещу 180 лв., но "можело и да не стане". Ако не стане ще се поръчва мотор от "К и К" на по-нормална цена.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #8

    Re:General ASHB09LD - Проблем с вентилатора на външното тяло - цена 500 лв. !

    Когато приключи всичко сезирай Комисята за защита на конкуренцията - в момента има процедура по отношение на Хюндай България за картел при гаранционната и извънгаранционната поддръжка на автомобили Хюндай.Били уговорили минимални цени на всяка резервна част и на цените на труда за ремонт.Ще отнесат глоба не по -малка от 200 000 лева, а може и повече."Загрей ги" докато е време...

    А този двигател не може да го няма в интернет и да не може да се поръча.В интернет вече има всичко и можеш да си го поръчаш от другият край на света на прилична цена за доставка.

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #9

    Re:General ASHB09LD - Проблем с вентилатора на външното тяло - цена 500 лв. !

    Подкрепям justify за предложението му мотора да се купи през интернет. Крайно време е всички да се научим да заобикаляме или скъсяваме дългите вериги на прекупвачи стоящи от производителя до крайният клиент.

    Всяка техника и част при ползване се амортизира, но тази цена за нов мотор на вентилатора не е нормална, а кожодерска.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #10

    Re:General ASHB09LD - Проблем с вентилатора на външното тяло - цена 500 лв. !

    Цената е кожодерска,най-меко казано !!! Не е възможно на сходен китайски мотор с платка цената да е 50-60 лв,а на тоя "извънземен " панасоник да е 500 !!! Ама то какво се чудя,пластмасовата перка на Дженерал е към 200 лв,в мотора поне има малко медна жица....

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    24
    #11

    Re:General ASHB09LD - Проблем с вентилатора на външното тяло - цена 500 лв. !

    При разглобяването на мотора чупи ли се пластмасата под металните капачки, или може да се извади и без да се счупи? Споменаха ми, че често се чупела, но после се залепят капачките.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    24
    #12

    Re:General ASHB09LD - Проблем с вент. на външното тяло - цена 500 лв. ! Решен !

    Здравейте, реших проблема с виенето! Свалих вентилатора на външното тяло и заедно с един приятел сменихме лагерите. Сложихме SKF за 6.60 лв. бройката. Старите лагери бяха китайски. Лесно разглобихме мотора ( не се счупи ! ) и сменихме лагерчетата. Трябва да се внимава само да не се повреди платката на задната част на мотора. За тази операция в " Булклима " ми искаха 180 лв. Климатикът ми отново е безшумен срещу 13.20 и един час висене през прозореца!

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #13

    Re:General ASHB09LD - Проблем с вентилатора на външното тяло - цена 500 лв. !

    градски отиди сега в офиса на булклима и ги насери,с този манталитет само клиенти могат да загубят.ей затова си купувам клими от приятели или от хора от форума.в страни от темата,но в шкода не сменяли лагери на динамото,А ЦЯЛОТО ДИНАМО-1200лв(преди 3 години)..............оправихме го за 20лв. с труда.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #14

    Re:General ASHB09LD - Проблем с вентилатора на външното тяло - цена 500 лв. !

    И аз мъничко спам в тая насока - на мен преди време ми искаха 2 000 лв за смяна на въздушните възглавници на Субаруто,а кварталния автомеханик успя да реши проблема за 6 ст !!!,сменяйки едно старо О-пръстенче на компресорчето за въздушното окачване . И даже ТОЙ почерпи за работата,щото бил научил нещо ново !!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Дразнещо силно жужене от външното тяло на General ASHG 12 LE
    От chefobg във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 01-06-14, 19:43
  2. Преграда пред вентилатора на външното тяло
    От Стоян във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 30-01-12, 20:34
  3. Дифузьор на вентилатора на външното тяло?
    От luka във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 02-09-11, 18:09
  4. Midea MSF1-12HR - вентилатора на външното тяло изключва
    От suicidal във форум Климатици Midea
    Отговори: 10
    Последно: 18-10-10, 16:35
  5. Отговори: 7
    Последно: 09-11-07, 20:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе