Резултати от 1 до 8 от общо 8

Midea MSG-18HR - проблем с вентилатора на външното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #1

    Midea MSG-18HR - проблем с вентилатора на външното тяло

    Имам "Малък проблем" с тази барака.На отопление не тръгва вентилатора на външно тяло.От опит знам че проблема може да е в датчик на изпарителя,платката,лоша връзка някъде по клемите и буксите.Смених платката заедно с датчика който си беше нормален(5,5 ома на 25гр.) и няма оправия.На охлаждане си работи перфектно,замерих му изпарението, в норма си е 4 бара при 10 гр.Просто вече си нямам на идея какво става.Онези от Магнум искат пари ако им я закарам там,което си е живо изнудване при гаранционен климатик.Плюем си ние по К&К ама не е било да върнат машина или да не свършат работа.Ако някой се сеща нещо да пише

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #2

    Re: Мидея 18 MSG

    Не меродавно мнение-климатика ти контролира изпарението в режим отопление,като включва /19 бара/или изключва/23-24 бара/ вентилатора на външното тяло.Значи първо си проверяваш pipe датчика на indoor тялото,защото той ти включва fan indoor и съответно подава инфо към компресора и вентилатора/outdoor/.Aко компресора ти работи,просто замери на 4 краче/вентилатор/ и N дали имаш 220 v/outdoor/.Аko нямаш-селско решение-включваш 4 и 2 на едно.Ще ти работи климата,ама в режим обескрежаване fan-а не изключва и е неефективно!Иначе ако малко отбираш от електроника-мултицет проверка на вригата от 2003 интеграла/ключ/ до релетата.....Ами трудно ми е точно да ти обясня,дано се сещаш....
    п.с.Мидеята има датчик за обезскрежаване-провери го.Провери си и четирипътния вентил/с мултицет/ за прекъсване..
    Успех!!!

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #3

    Re: Мидея 18 MSG

    Четирипътника си е 6,компресора също.Забравих да спомена че вентилатора пали за секунда при старта на компресора,но изключва веднага след това.За селските решения-Не мога да си позволя да работя по този начин просто Сега му гледам из схемите,но платката е нова и не мисля че е в това проблема.Имам чувството че съм се забил из по-сложните неща и ми убягва някаква простотийка

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #4

    Re: Мидея 18 MSG

    Малко да поправя Dindo
    Датчик за размразяване MSG нямат,а имаха MSB

    FormatC
    Сменяш вътрешния термистор на трябата и проблема ти се решава.Мисля,че стойноста му на 25 гр.беше около 10К

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #5

    Re: Мидея 18 MSG

    Смених го заедно с платката и въздушният датчик.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #6

    Re: Мидея 18 MSG

    Въй, вие какви работи си сменяте смело, тва да не е крушката в хола та да го барам без страх

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #7

    Re: Мидея 18 MSG

    Цитат Първоначално публикувано от FormatC
    Четирипътника си е 6,компресора също.Забравих да спомена че вентилатора пали за секунда при старта на компресора,но изключва веднага след това.За селските решения-Не мога да си позволя да работя по този начин просто Сега му гледам из схемите,но платката е нова и не мисля че е в това проблема.Имам чувството че съм се забил из по-сложните неща и ми убягва някаква простотийка
    Дано си проверил добре компресора, щом си сменил платка, датчици.... то май не остана друго

    off: Зимата май е най-лошия сезон за фирмите за климатици..., особено с толкова много ментета на пазара. Чух че още от това застудяване почнали проблемите.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #8

    Re: Мидея 18 MSG

    [color=red]Забравих да спомена че вентилатора пали за секунда при старта на компресора,но изключва веднага след това.[/color=red]
    Пак ще повторя-провери всички изходящи управляващи напрежения.
    подреждане на оперативните кабели-
    1.220 v/включен компресор/
    2.N/общ/
    3.Четирипътен вентил
    4.Вентилатор външно тяло
    Ако компресора работи в началото,а вентилатора не се завърта-определено електрониката.Датчика при това положение е последното,което трябва да се провери.И последно-смени чек-вентила/едно цилиндърче с много капилярки по него/


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. General ASHB09LD - Проблем с вентилатора на външното тяло - цена 500 лв. !
    От martinbvbvbv във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 11-08-12, 09:08
  2. Преграда пред вентилатора на външното тяло
    От Стоян във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 30-01-12, 20:34
  3. Дифузьор на вентилатора на външното тяло?
    От luka във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 02-09-11, 18:09
  4. Midea MSF1-12HR - вентилатора на външното тяло изключва
    От suicidal във форум Климатици Midea
    Отговори: 10
    Последно: 18-10-10, 16:35
  5. Midea CSU-12HHAA - пукане от външното тяло
    От p.petkov във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 12-02-10, 23:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе