Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

12 lgc загина безславно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    9
    #1

    12 lgc загина безславно

    Здравейте всички.Случаят е следния:В петък вечерта забелязах,че въпросния климатик е спрял-клапите отворени и нищо по него не свети.Видях ,че един предпазител на ел.таблото е паднал,вдигнах го и след малко започна да примигва лампичката на timer;две премигвания 10сек.пауза и така до края на света Цяла нощ стоя изключен от захранването и пак не тръгва,рестартирах го от бутона под капака, само вътрешното работи на вентилатор.Уведомих фирмата,която ми го монтира и ги чакам тези дни,климатика е в гаранция,но ще се радвам да споделите вашето мнение по въпроса.В другата стая имам още един такъв бръмчалник,той засега работи,но ......Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Отговор: 12 lgc загина безславно

    По всичко личи, че е за сервиз.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3

    Отговор: 12 lgc загина безславно

    Комуникационна грешка при стартиране от външ. към вътр. тяло

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Отговор: 12 lgc загина безславно

    компресор -RIP

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    9
    #5

    Отговор: 12 lgc загина безславно

    Ееех лоши прогнози,уж беше с компресор Тошиба.....ще се стои на студено явно. Има ли някой представа колко е максималния срок за отстраняване на повредата(гаранционно)щото имам гадното предчуствие ,че много ще ме мотаят?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #6

    Отговор: 12 lgc загина безславно

    Компресор е най-лошата прогноза, но има много други части които да са причината.
    Да си забелязъл лоша работа на климатика напоследък - липса на мощност?
    Предпазителя, който е паднал колко ампера е?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    9
    #7

    Отговор: 12 lgc загина безславно

    Миналата седмица имаше един по-студен и влажен ден, през който забелязах много дефрости на около час и половина-външната температура беше положителна.Последните дни преди да издаде богу дух при зададени 22гр. в стаята беше 20гр.но не му обърнах внимание защото външните температури бяха около 10гр.Предпазителя е 25А.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #8

    Отговор: 12 lgc загина безславно

    Аз залагам на късо в изправителите или схемата за комуникация. Ако е късо в компресора ми се струва че външното тяло ще отчете повишен ток и ще го спре преди да падне предпазителя. Пък знае ли човек - "неведоми са пътищата в електрониката".

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #9

    Отговор: 12 lgc загина безславно

    има вероятност просто да му е изтекъл фреона ,поради некачествен монтаж най често ( това би обяснило и дефростите преди да спре ) .. и какво значи ще се стои на студено нали е гаранционен да идват да го ремонтират ( пък и то вече се стопли )

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    9
    #10

    Отговор: 12 lgc загина безславно

    Ами да идват, чакам ги като Нова година,обаче като знам какви са.... не ми се говори,затова попитах по горе за максималния срок за отстраняване на повредата.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #11

    Отговор: 12 lgc загина безславно

    Първо по телефон не се върши работа и ако искаш да може законно да ти тече някакъв срок за ремонта иди в фирмата която ти го е продала и поискай да те впишат в книгата за рекламации. Иначе това ама аз се обадих не важи и не можеш да проявяваш претенции.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    9
    #12

    Отговор: 12 lgc загина безславно

    Още в събота отидох в офиса,но не знаех за такава книга за рекламации.Благодаря Велев.

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    9
    #13

    Отговор: 12 lgc загина безславно

    Малко новини по темата.Дойдоха двама монтажници,видяха индикациите и казаха:вероятно вътрешна платка,но сега нямаме ще дойдем след няколко дни.И дойдоха,носеха външна и вътрешна платка.Разглобиха вътрешното тяло премериха токове по платката провериха контакта и казаха ,че тая била здрава.Последва разглабяне на външното тяло и там оле мале:външната платка много изгоряла имаше черно по тенекиения и капак.Чувам единия измърмори:"токов удар двата бушона на платката са изгорели"аз пък му рекох,че всички ел.уреди вкъщи работят включително другия климатик,който е абсолютно същия.Между другото целия апартамент е на една фаза.Както и да е смениха платката и ми казаха"включвай",включих го,светна operation и след няколко секунди"прас"отново изгоря платката.До болка познатата индикация-два пъти таймер започна да примигва.Попитах ги:И кво пак ли токов удар.......мълчание.Последва сваляне на външното,попитаха ме дали тези които ми монтираха са го вакумирали,защото имали съмнения за компресора.На другия ден ми се обадиха,ще го пращат в София и цитирам"не е компресор" ШАХ И МАТ.Имам гадното предчувствие,че ще се опитат да ме цакат с гаранцията ама няма да стане.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #14

    Отговор: 12 lgc загина безславно

    щом вече е вземат за ремонт имат 30 дни да го отремонтират или заменят ..

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #15

    Отговор: 12 lgc загина безславно

    Хм ясно колко разбират то преди да се сменя платка на която са изгорели бушоните се търси кое дава на късо всичко може да е!Но не се притеснявяй длъжни са да го отремонтират щом в София е пратен ще се позабавят ама ще го оправят а general ли е или fujitsu , fuji?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 01-12-13, 12:53
  2. Отговори: 11
    Последно: 29-10-08, 21:53
  3. Загина Колин Макрий
    От catana във форум Коментирай новина
    Отговори: 3
    Последно: 16-09-07, 17:07
  4. "Ловецът на крокодили" Стив Ъруин загина
    От Cvetanov във форум Коментирай новина
    Отговори: 18
    Последно: 17-09-06, 14:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе