Резултати от 1 до 13 от общо 13

Магазин за дрехи 65кв.м.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    58
    #1

    Магазин за дрехи 65кв.м.

    Здравейте от години чета този форум,опита ми с климатици не е голям но не бих казал че е и малък. От 1999 година насам са ми минали много климатици през главата,като клиент разбира се.
    Магазина е 65 кв.м. на 2,70 висок в момента е с развалена касетка на Хайер 28'ца която ще се ремонтира. Ако ремонта не е успешен ми трябва избор на климатик възможно най бързо.
    Ако не тази зима,то в най скоро време ще ме остави и искам да съм подготвен.
    Какво е вашето мнение за климатик касетъчен или стенен. Касетката е много удобна,по скъпа но не на последно място топлината не стига никога до краката,това е причината да се заглеждам в стенен климатик,обаче стените на магазина са ми за работа. Няма пълно щастие.
    Досега климатика ми отдава 9,5 киловата по проспект и смея да твърдя, че ми върши работа,като се има предвид производителя и факта,че не е инверторен.
    Витрината на магазина е 8 метра стъкло!
    Давайте акъл,че на мен не ми остана.....

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #2

    Отговор: Магазин за дрехи 65кв.м.

    Касетката не е практична за отопление. Намира се на тавана а топлото и без това бяга натам. Става голяма разлика в пластовете. Оглед на място и мислене му е решението. Ако няма избор, пак касетка с всичките и недостатъци.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    58
    #3

    Отговор: Магазин за дрехи 65кв.м.

    На друг мой обект сложих 25'ца Фуджитсу касетка на 30кв. м.на 3,20 височина ,там не го ползвам аз,но впечатленията са същите,долу все е студено. Там сложих изолация на пода,взех по голям климатик и пак студ в краката.
    Този пост е редактиран от sinbad0; 15-10-13 в 19:00.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #4

    Отговор: Магазин за дрехи 65кв.м.

    Възможно е и касетка + нанофолио (220 вата на квадрат) под мястото на продавача.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    58
    #5

    Отговор: Магазин за дрехи 65кв.м.

    Купил съм най дебелите килими за зад щандовете,ако искате се смейте и пак си е студено долу....

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #6

    Отговор: Магазин за дрехи 65кв.м.

    Мислим че си требе колонен климатик-при тази загуба на топлина от вратата и стъклото.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #7

    Отговор: Магазин за дрехи 65кв.м.

    я питай в темата за втората употреба клими. ще препоръчат нещо японско и смислено.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    58
    #8

    Отговор: Магазин за дрехи 65кв.м.

    Най безпроблемно ми е да махна Хайера от окачения таван и на негово място да сложа 30'ка касета инвертор на Фуджитсу.

    Втори вариант са ми две Нокрии 14'ки с номинал 6 киловата,само че монтажа ще е доста труден и ще трябва да ремонтирам тавана.

    Трети вариант ми е да се пробвам с една стенна 30'ка на Фуджитсу,което ще ми спести пари и пак ще правя тавана.Ако не стигне ще монтирам още мощност.

    Най мразя когато не съм сигурен в това което правя.....

  11. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #9

    Отговор: Магазин за дрехи 65кв.м.

    В същата ситуация бях и аз преди време: 65м2 търговско помещение, 3 външни стени, едната от единично стъкло. Имаше само таванно конвенционално Мицу, амортизирано, на всичкото отгоре. Машината трябваше да работи 24/7 за да има някаква файда. Лицето ми ставаше червено като домат от топлина, като бях прав, а от кръста надолу бях кочан. Следващата зима прежалих малко място на стената и сложих една колонна конвенционална Осачка 30-так, с която един човечец преди това бе решил да си топли целия апартамент, и се родих. Машината работеше само денем. При Т* не по-ниски от 0 за 2 часа достигаше 21*, но навсякъде, струята винаги топла...

    Лично, от инверторни машини не виждам смисъл при отоплението на големи търговски хамбари. Загубите на топло са ГОЛЕМИ, човек се набутва с ток, ако не спира машините 24/7. По-добре една конвенционална колона -ламя, да блъска топлото в пода за по 8-9ч на ден, за през деня. Като стане студено, нагласиш таймера да подгрее 2 часа преди да се отвори обекта и си цар .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    58
    #10

    Отговор: Магазин за дрехи 65кв.м.

    Благодаря за споделения опит,май касетите не стават за партерни помещения.
    Бях подлъгал един приятел,който заради мен си сложи касета и я махна на следващата година. Мойте нерви май са по здрави от неговите,щом още съм с касета.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #11

    Отговор: Магазин за дрехи 65кв.м.

    Касетите са за хранителни магазини които са пълни с витрини бълващи жега!За магазин за дрехи и аз съм за колона!По тези места с тези влакна толкова бързо се задръстват че си трябва почистване на макс 3 месеца а колоната наи-лесно се чисти!
    Мидея предлагат вече инверторни модели на добра цена но в момента нямат налични , чака се внос така ,че няма да е зле да си запазиш един от сега! 36-ца е на цена около 3400лв. без монтаж.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #12

    Отговор: Магазин за дрехи 65кв.м.


  16. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #13

    Отговор: Магазин за дрехи 65кв.м.

    Продавалникът май е станал скъпалник. колонни климатици
    Дано да не е на зор човекът, иначе на мен колона Осачка 30 БТУ ми излезе 700 лв + 200 преместване, но се иска търсене.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Каква сушилня за дрехи да взема?
    От borko7 във форум Бяла техника
    Отговори: 14
    Последно: 30-01-15, 22:09
  2. Нечисти дрехи с пералня Аристон, защо?
    От uzunova_k във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 20-11-12, 00:16
  3. Отговори: 0
    Последно: 14-12-10, 10:58
  4. Пералня Wirlpool AWO/D43115-къса дрехи
    От hris_ във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 24-07-09, 17:21
  5. Български производител на дрехи
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 06-12-04, 21:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе