Резултати от 1 до 7 от общо 7
Like Tree3Одобрявам
  • 3 Post By Aleksandars

Проблем с климатик fujitsu ASHG 09 LECA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    2
    #1

    Проблем с климатик fujitsu ASHG 09 LECA

    Здравейте, имам въпросния модел климатик от около година. През лятото в режим на охлаждане нямаше проблеми. В режим на отопление като го настроя на 21 гр. и най-ниска степен на вентилатора успява да ги поддържа при постоянна работа. Но ако искам бързо да затопля помещението от 21 на 25 гр. включвам турбо режима или увеличавам силата на вентилатора на 75% или 100 % и климатика почва да духа хладен или съвсем леко затоплен въздух. За сравнение съм опитвал при други климатици в съседи и на работата и знам каква гореща струя въздух излиза от тях при същите настройки (25-26 гр. и силен вентилатор). По този повод извиках техници от фирмата да го проверят, мериха налягане на външното тяло, мериха температура на изхода на вътрешното тяло, казаха че всичко е наред без да ми кажат какви стойности точно измериха и си отидоха. Питането ми е каква трябва да е температурата на изхода на вътрешното тяло при отопление на 26 гр. и какво трябва да показват манометрите които се закачват на външното тяло, за да знам като дойдат след 1 месец за профилактика какво да гледам и да се уверя сам, че показателите са в норма.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2

    Отговор: Проблем с климатик fujitsu ASHG 09 LECA

    Има писано на много места по този въпрос. Недоумявам защо не са Ви споменали цифрите от проверката и защо не са измерили температурата на засмуквания от турбината въздух. Замервания не се правят при зададени 26 гр., а при максимална температура и най-високата скорост на турбината.

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    2
    #3

    Отговор: Проблем с климатик fujitsu ASHG 09 LECA

    dodo_pv търсих инфо по темата, но не намерих и затова пуснах нова. Не знам какво мериха техниците, може и да са мерили каквото трябва но не казаха нищо, освен че климатика си работи нормално. Затова питам какви трябва да са показателите, за да съм подготвен за следващото посещение.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #4

    Отговор: Проблем с климатик fujitsu ASHG 09 LECA

    Задай му 30 градуса и тогава гледай колко топло духа. Замерва се изходяща и входяща температура + консумация на ток а и външна температура.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #5

    Отговор: Проблем с климатик fujitsu ASHG 09 LECA

    Ако правиш сравнение с някоя осака или некой нечуван изверг там нещата са други....
    Вдигат сериозна температура ама тя е за сметка на пригрев в компресора което води до бързо износване.
    По принцип добре направените машини не вдигат повече от 55 градуса просто процесора ги ограничава.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #6

    Отговор: Проблем с климатик fujitsu ASHG 09 LECA

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE Виж публикацията
    По принцип добре направените машини не вдигат повече от 55 градуса просто процесора ги ограничава.
    Вдигат, вдигат....
    Mega, alfonso и mirandi харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #7

    Отговор: Проблем с климатик fujitsu ASHG 09 LECA

    Е някой вдигат ама не ги потдържат повече от 15-20 минс при инверторите , а при конвеционалките е моментно при по-топло време спират външната перка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Fujitsu ASYG 12 LECA
    От isb76 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 346
    Последно: 08-02-21, 14:10
  2. FUJITSU ASYG 12 LECA /AOYG 12 LEC
    От kaizer във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-15, 19:43
  3. FUJITSU ASYG-12LEC или Fujitsu ASHG-12LE
    От dimlubnik във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 31
    Последно: 05-10-12, 22:24
  4. Fujitsu ASHG 24 LFC - Fujitsu ASYG 24 LFC
    От Sonela във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 11
    Последно: 22-07-12, 16:21
  5. fujitsu 14 leca
    От galilei във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 11-01-12, 13:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе