Резултати от 1 до 8 от общо 8

мнения за този модел климатик FUJITSU ASYG12LU NEW PREMIUM

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    12
    #1

    мнения за този модел климатик FUJITSU ASYG12LU NEW PREMIUM

    Търсих във форума,но не намерих информация за него за отопление на хол 20кв панелка,южно изложение с ПВЦ дограма и изолация на стени и таван 2см.
    Ще се опитам да го взема с кредит енергийна ефективност гледам,че попада в списъка.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Отговор: мнения за този модел климатик FUJITSU ASYG12LU NEW PREMIUM

    Ще стане.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    12
    #3

    Отговор: мнения за този модел климатик FUJITSU ASYG12LU NEW PREMIUM

    Поръчах си го ще се надявам да ме топли зимъска:-)

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    55
    #4

    Отговор: мнения за този модел климатик FUJITSU ASYG12LU NEW PREMIUM

    За да не отварям нова тема, бих искал да попитам дали е нормално за FUJITSU ASYG12LUC като се включи на режим охлаждане климатика да не тръгва веднага, а да изчаква около минута - две и след това да започва да охлажда? Знам, че в режим на отопление е нормално да не тръгва веднага, но в режим охлаждане? Всички други климатици които имам и съм използвал започват веднага да охлаждат.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #5

    Отговор: мнения за този модел климатик FUJITSU ASYG12LU NEW PREMIUM

    При всеки инверторен модел е нормално,при първоначално включване системата да си направи тест за евентуални проблеми и чак тогава да се стартира. При режим охлаждане първо тръгва вътрешния вентилатор, след малко външното тяло. При режим отопление тръгва външно тяло и чак когато системата вдигне достатъчно налягане, тръгва вътрешния вентилатор и започва отоплението.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #6

    Отговор: мнения за този модел климатик FUJITSU ASYG12LU NEW PREMIUM

    В упътването мисля е написано колко време след включване "мери" външна и вътрешна температури, след което започва да работи.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    55
    #7

    Отговор: мнения за този модел климатик FUJITSU ASYG12LU NEW PREMIUM

    Благодаря за отговорите. Това което успях да намеря в ръководството е пак само за отопление - 3 - 5 минути след включване. За охлаждане не пише абсолютно нищо. В таблицата с проблеми има графа: климатика не тръгва веднага и като възможни причини са посочени че при непосредствено включване след изключване климатика тръгва след 3 мин. и като втора причина - ако е електрически изключен (предполагам спиране на тока или изваден от контакта) ще тръгне след 3 мин. Обаче електрически климатика не е прекъсван. И пак не знам дали така трябва да е. Живея в друг град и тръгвам след два дни, и ми се искаше ако има проблем да извиквам техниците докато съм тук. Другата седмица слагаме същия на тъщата, ще видя там как е.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #8

    Отговор: мнения за този модел климатик FUJITSU ASYG12LU NEW PREMIUM

    При всички нови модели на Fujitsu-General е така!Тръбния датчик си следи температурата на топлообменника и при охлаждане.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. FUJITSU Модел:ASYA12LEC/AOYR12LECN Nordic - мнения
    От RUBINIO във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 32
    Последно: 24-02-14, 22:10
  2. Какво ви е мнението за този климатик Fujitsu-General - за охлаждане на спалня ?
    От mooncow във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 14
    Последно: 02-07-13, 10:23
  3. SAMSUNG GALAXY XCOVER Мнения за този модел
    От turboie във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 24-10-12, 22:57
  4. Какъв е този модел - RAS-2886DX
    От airborn във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 4
    Последно: 03-08-12, 16:39
  5. Отговори: 6
    Последно: 14-04-12, 21:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе