Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33
Like Tree11Одобрявам

FUJITSU Модел:ASYA12LEC/AOYR12LECN Nordic - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    11
    #1

    Question FUJITSU Модел:ASYA12LEC/AOYR12LECN Nordic - мнения

    Имам го от един месец, отоплява стая 13 кв. м. При зададена темп. 20 градуса, на HEAD, на вентилатора AUTO, започва на макс да работи и когато достигне температурата спира, като започва да съска вътр. тяло, външното спира напълно, неработи около 5 мин. и започва пак да работи на макс. вентилатора. Това нормално ли е за този модел. Има ли някой такъв модел климатик и какво му е мнението за него. Имам и още какво да казвам за климатика, но първо за това ако мога да разбера нещо.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #2

    Отговор: FUJITSU Модел:ASYA12LEC/AOYR12LECN Nordic - мнения

    това прилича на дефрост изтича ли вода от външното тяло

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Отговор: FUJITSU Модел:ASYA12LEC/AOYR12LECN Nordic - мнения

    Малка ти е стаята за тази машина.12-ицата е мощна машина за големи помещения.Минимума и е 0,9 кв, освен това, принципно софтуера, а и хардуера са предвидени да работят при ниски температури, та в началото машината се развърта до високи стойности на отдаване.Понеже помещението ти е малко, затопля го за отрицателно време и изключва компресора.За това помещение е трябвало да вземеш 9-ката.Сега ще работи така, като стане студено циклите ще се променят.
    bobovo, Mega и mirandi харесват това.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Отговор: FUJITSU Модел:ASYA12LEC/AOYR12LECN Nordic - мнения

    Ако има бутон "ECONO" с такава функция го натиснете, докато стане прилично студено- под 0 градуса.Когато вече не смогва да стопли отгава изключете функцията за икономия.Може да отворите и врата към коридор или друга стая.Ще ги затворите когато не смогва да отоплява.
    mirandi одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    11
    #5

    Отговор: FUJITSU Модел:ASYA12LEC/AOYR12LECN Nordic - мнения

    Не се размразява понеже на вън температурата е над 5 градуса дори, и да е включен на друга степен на вентилатора пак си тръгва и спира на интервали и при тръгването и спирането съска като предпазен клапан на парен котел. Това съскане ме притеснява и нощно време, когато се спи може да те побърка съска тръгва, съска спира и така докато не го изключа. А сега когато температурата пада под 0 и започне да размразява това съскане не спира токато не спре да размразява повече от 5 мин. дори, и в стаята не се седи камоли да се спи, а е в спалня това. Значи имам климатик FUJITSU Модел:ASYG14LECA и той съска ама по-слабо, и по тихо, само когато се изключва, и го прави да се изсушът нагревателите във вътрешното тяло. МОЛЯ помогнете ако знаете нещо по този въпрос. Някой няма ли такъв NORDIC да каже и при него ли е така или този има някакъв БЪГ.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Отговор: FUJITSU Модел:ASYA12LEC/AOYR12LECN Nordic - мнения

    ФУД....по принцип са си шумни при спиране и тръгване на компресора.Може да се провери дали нямаш пречупен тръбен път при монтажа.Това може да е причина за съскането ри дефрост.Получава се преди да се изравни налягането при промяна на режимите и при тръгване и спиране на компресора.Колко метра са ти тръбите.ФУД... си искат дълга тръба.Иначе машината не е за това помещение, прекалено мощна е.Ще имаш чести цикли ОН-ОФ, щеш не щеш, дори и при -10 градуса, като гледам помещението.
    mirandi одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    16
    #7

    Отговор: FUJITSU Модел:ASYA12LEC/AOYR12LECN Nordic - мнения

    Rubinio на каква цена го взе?Аз го пазарих за 1900лв. с монтажа и ги чакам да дойдат в четвъртък.Стаята ми е 15,5кв.,но май е малка за този климатик . Дано да не е много шумен, както казваш и дано да рабoти дълги годинки без аварийно
    Този пост е редактиран от lopesrr; 04-12-13 в 20:59.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Отговор: FUJITSU Модел:ASYA12LEC/AOYR12LECN Nordic - мнения

    Абе ще работи, ама защо се хвърляте на тези 12-ици.9-ки на N серията са напълно достатъчни.
    bobovo и mirandi харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #9

    Отговор: FUJITSU Модел:ASYA12LEC/AOYR12LECN Nordic - мнения

    При положение ,че има доста по добри модели не разбирам защо някои би си купил LECN а даже и за спалня ... и то 12-ка . Чудя се и на фирмите дето ги монтират дали ако искам една 50-ка да ми монтират в 15 кв ще кажат нещо или просто ще я монтират ...
    Mega, tony34al и ccankov73 харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    11
    #10

    Отговор: FUJITSU Модел:ASYA12LEC/AOYR12LECN Nordic - мнения

    Сложил съм 12-ка, защото врата на стаята е постоянно отворена понеже на етажа на къщата има още две стаи, които не се отопляват още, а и по принцип за напред ще топли заедно с 14-та коридора на къщата. Само вечер се затваря врата, но не ме притеснява ON-OFFa, а това съскане при спирането и тръгването, то и 14-та спира и тръгва, но без никакъв шум, дори не можеш да разбереш работи или не ако не си пред климатика. И съм избрал този климатик защото живея в Етрополе а тук зимата е дълга и студена, а в техн. информация на климатика пише, че има работи благодарение, на които климатика работи по-тихо (за външното тяло) на ниски температури, 14-та която не е нискотемпературен климатик не се чува никакво хучене при дефрост, а и външното тяло работи по-тихо от на НОРДИКА, който е с нагревател, по-широко място за копресора, нагревател на компресора, все неща с които да работи тихо. АМА НЕ. Компресора спира с удар и тръгва като трактор.

    - - - - - - - - - -

    - - - - - - - - - -

    LOPESRR - ако ще го слагаш в стая, в която и да има шум не ти пречи, ще ти продам моя за 1600 лв. и монтаж 100лв. ще ти излезе за 1700лв. иначе съм го взел с монтажа за 2000лв.

    - - - - - - - - - -

    LOPESRR - ако ще го слагаш в стая, в която и да има шум не ти пречи, ще ти продам моя за 1600 лв. и монтаж 100лв. ще ти излезе за 1700лв. иначе съм го взел с монтажа за 2000лв.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #11

    Отговор: FUJITSU Модел:ASYA12LEC/AOYR12LECN Nordic - мнения

    Rubino - не са направили монтажа както трябва, за да тръгва и спира с удар.След като 14-ката е тих, значи този не е монторан като хората.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    16
    #12

    Отговор: FUJITSU Модел:ASYA12LEC/AOYR12LECN Nordic - мнения

    Rubinio няма как-още миналата седмица го капарирах и го чакам утре

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    11
    #13

    Отговор: FUJITSU Модел:ASYA12LEC/AOYR12LECN Nordic - мнения

    Ок

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    16
    #14

    Отговор: FUJITSU Модел:ASYA12LEC/AOYR12LECN Nordic - мнения

    Rubinio светодиодите във вътрешното тяло operation,timer i coil dry ли са?Ако са такива можеш ли да включваш режимите икономичен и мощен(Economy,Powerful)?
    При мен нещо не се активират,а днес с моето дистанционно ходих в офиса на сестрата,където има фужитсу за 1100лв. с монтажа и там включва тези два режима.В някои оферти гледам,че вътрешното тяло е с economy светодиод и дистанционно,различно от моето,на което има и опция coil drq.Макар,че имам светодиод coil drq,нямам опция на самото дистанционно.Можеш ли да направиш снимки на вътрешното тяло и дистанционното?Ако някой може да каже как точно стоят нещата ще съм му благодарен.А също така в самите характеристики пише,че ги има.Свалих данни и каталози на руски и холандски и там пише,че ги има за fujitsu ASYA 12LECN.
    Този пост е редактиран от lopesrr; 12-12-13 в 19:39.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    11
    #15

    Отговор: FUJITSU Модел:ASYA12LEC/AOYR12LECN Nordic - мнения

    Това е дистанционото и светодиодите (operation,timer и coil dry), аз нямам powerful на дист. само ECONOMY. Economy се появява на дистанционото надпис Econo, когато е активирано.
    IMG_0392.jpgIMG_0391.jpg
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от RUBINIO; 13-12-13 в 18:36.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. мнения за този модел климатик FUJITSU ASYG12LU NEW PREMIUM
    От marianski във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 29-09-14, 08:06
  2. Мнения за Fujitsu/General Fujitsu/Fuji Electric 07 LU
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-13, 12:40
  3. Daikin ftxs25j/rxl25g nordic professional мнения
    От gogo.s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 23-02-13, 16:55
  4. Флагман на IVT/Sharp - Nordic модел
    От babati във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 25
    Последно: 22-12-11, 08:57
  5. Кой модел 12-ца да избера Fujitsu, Fuji или General ?
    От val_._ във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 22
    Последно: 19-11-09, 12:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе