Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Fujitsu AS-Z28R-W

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #1

    Question Fujitsu AS-Z28R-W

    Здравейте. Моля ,ако някой има впечатление да сподели мнение да ли е нормално климатика да изпада често в оn/off режим отопление при монтаж в помещение 35кв.м/90 куб.м при ПВЦ дограма с К-стъкла, подова настилка ламиниран паркет и вътрешна изолация с фибран 3см./на фасадните стени/. И евентуално при каква минимална консумация се изключва? При зададена температура 23 градуса достига измерена температура 22,3 градуса /термометъра се намира на височина 80см над пода/

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Отговор: Fujitsu AS-Z28R-W

    Машината е НОКРИЯ, ама явно бая и идва за отопление, щом дефроства често.Иначе машината на отопление е с капацитет 0,4-3,6-8 кв, с консумация 55-570-1980 вата.Помещението е по-скоро за 40 от същи ямодел.Ей тука можеш да си погледнеш за машината - http://www.fujitsu-general.com/jp/su...0-50-63-71.pdf .На 44-а страница са данните.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #3

    Отговор: Fujitsu AS-Z28R-W

    Автора каза за on/off режим, за дефрост не е споменал въобще. Винаги може да има условия при които да влезе в on/off режим. Ако не изключва няма ли да те притесни повече. Радвай се че изключва, ще дойде време и да не изключва - като паднат по-продължително температурите отвън. Пий си пиенето.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #4

    Отговор: Fujitsu AS-Z28R-W

    Благодаря. Това ръководство и данните ги имам и съм ги разгледзал подробно. Въпросите са ми от чисто практическо естество, защото има разлика как работи климатика и при какви параметри изключва. За да бъда по-конкретен в случая с отоплителния режим по технически данни минималната консумация трябва да е 250 вата, а машината изключва при 310-315 вата. Отделно от това не мисля, че климатика има този посочен минимум 0,4 kW. При този посочен СОР и температура на въздуха около 8-10 градуса климатика би следвало да работи при доста по-икономични показатели. Монтажа е изпълнен професионално и точно- лично наблюдавах процеса. Затова зададох въпроса тук във форума, ако има друг собственик на такава машина да сподели мнение и впечатления от работата.

    - - - - - - - - - -

    относно дефрост при сегашните температури и липса на мъгла не може да се говори

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #5

    Отговор: Fujitsu AS-Z28R-W

    Ако има "приток" на топлина/топлоотдаване от съседи към вас е възможно често да е в ОН-ОФ режим.

    Може да бъркате ОН-ОФ режима с дефрост режим.Ако е дефрост, то имате проблем.

    Ако е само ОН-ОФ то според мен няма проблем, макар че това помещение е огромно за тази машина.Все пак от най-голямо значение е какви са топлозагубите на помещението.Възможно е помещение като вашето да има топлозагуби като помещение 20 квадрата/50 кубика.Тогава ОН-ОФ режима е нормален.Ще работи повече без да изключва когато температурите навън паднат под -2-3 градуса.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #6

    Отговор: Fujitsu AS-Z28R-W

    машината не дефроства, а изключва поради достигане на зададената температура. И не виждам как по-мощната 40-ка ще работи по-добре в това помещение, при условие, че 28-цата влиза често в режим на on/off?

    - - - - - - - - - -

    приток на топлина нямам от съседи, дори на долния етаж под мен няма живущи. По-вероятно е изпълнената вътрешна изолация да намалява топлозагубите.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7

    Отговор: Fujitsu AS-Z28R-W

    Грешката е моя, сбъркал съм, че говориш за дефрост.Явно още е топло при теб в помещението /малки загуби или топла зона около машината, което ми се струва по-вероятно/, затова е в ОН ОФ режим.Голямо е помещението за тази машина все пак.Минималната консумация по книга е 55 вата, не 250, но лабораторни те данни трудно се достиган на практика.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #8

    Отговор: Fujitsu AS-Z28R-W

    минималната консумация по книга наистина е 55 вата, но може би само в лабораториите на фирмата. На практика нещата са много по различни. Точно тези данни бяха причината да избера този климатик. Но започвам да се съмнявам в изписаните данни от Fujitsu в съответните им каталози и ръководства.

    - - - - - - - - - -

    до момента само климатици от друга марка са потвърдили техническите и практическите си данни по отношение на минимиум и минимална консумация, но това е вече друга тема...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    52
    #9

    Отговор: Fujitsu AS-Z28R-W

    Имам подобна машина в помещение 20 кв.м. Вентилатора е на ауто и само в по-топло време съм го "хващал" да влиза в он/офф режим. На охлаждане въобще не съм.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #10

    Отговор: Fujitsu AS-Z28R-W

    подобна какво значи според теб? модел от съседна година на производство или близка серия Нокрия? ако не те затруднява посочи модела на твойта машина.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #11

    Отговор: Fujitsu AS-Z28R-W

    Цитат Първоначално публикувано от karrum Виж публикацията
    подобна какво значи според теб? модел от съседна година на производство или близка серия Нокрия? ако не те затруднява посочи модела на твойта машина.
    Предполагам, че подобна означава някоя от машините в подписа му.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #12

    Отговор: Fujitsu AS-Z28R-W

    Фужицу малко послъгват с минималните консумации .. моя малкия го дават 90 вата ама под 130-140 не съм го хващал да работи ( това с трафа но той консумира няколко вата ) .. но 300 е доста за минимална консумация на който и да е климатик на 100 волта ,нещо не е ок ..

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #13

    Отговор: Fujitsu AS-Z28R-W

    надявах се да има някой във форума с такава машина и да сподели впечатления. Мисля, че и модела AS28PPZ-W /2005г/ е със същите технически характеристики и неговата работа би следвало да е близка до въпросния модел AS-Z28R-W. /2006г/

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    52
    #14

    Отговор: Fujitsu AS-Z28R-W

    Аз имам въпросния климатик, но всичко на всичко съм го пускал два три пъти зимата на различни температури работи си нормално без да спира независимо от температурата навънка, колкото му задам токова държи, единствено като тръгне на на макс външното тяло направо ще литне, после като падне на по ниска степен се оправя.Ще му сложа едни тампони и се надявам да се оправи, консумация не съм му мерил.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #15

    Отговор: Fujitsu AS-Z28R-W

    Виждам,че явно си доволен от работата на климатиците Фуджуцу щом си закупил втори такъв. При мен няма такива състояния на външното тяло при стартиране на машината.Тръгва нормално без силни вибрации и шум. Мисля, че монтажа беше извършен много добре. А другият ти климатик 40PPZ2 как работи при стартиране? При мен много добре нивелираха външното тяло, дори не беше нужно да се монтират тампони. При първото стартиране след завършения монтаж почти не се усещаха вибрации по конструкцията на външното тяло - техника излезе прав,че при това изпълнение машината не се нуждае от тампони. И затова се учудвам на тези /според мен/ странни състояния, когато климатика затопли помещението и слезе на минималната си консумация.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 07:13
  2. Избор на климатик , FUJITSU AWYZ14LB/AOYZ14LB VS FUJITSU ASYG12LTCA/AOYG12LTC VS DAIKIN FTXS42K
    От schwepsi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-14, 08:27
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 22:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 01:38
  5. Fujitsu AS-Z28R-W Nocria - превод на инструкцията
    От vpdyankov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 24-01-10, 18:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе