Резултати от 1 до 4 от общо 4
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By chepkata

Инверторен климатик FUJI - проблем ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #1

    Инверторен климатик FUJI - проблем ...

    Здравейте,

    пиша с идеята да ми подскажете каква е причината, за да се случва следното. Искам да усиля да духа по силно вътрешното тяло, но след като задам промяната, не се случва нищо. В момента съм избрал да поддържа 22 г. и климатика включва и изключва много по често, като почти не се чува да работи външното тяло. Докато преди климатика спираше много по рядко в един момент започва да мига една от лампите на климатика и чувах как външното тяло работи, а сега не го чувам въобще да работи и климатика включва и изключва на къси позиции.
    Иначе си духа топло и в стаята поддържа даже над 22 г., но това, че не реагира на зададена команда ме притеснява. Каквото и да задам си духа все едно работи на най-ниската степен.

    Ако е необходимо ще видя и какъв е точно модела. Принципно е купуван преди 5-6 г.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #2

    Отговор: Инверторен климатик FUJI - проблем ...

    Я му задай примерно 28 градуса и изчакай малко, после кажи какво се случва.

    Времето е още топло и 22 градуса ги постига лесно, а мигането на лампата не се случва, защото не прави дефрост, пак заради високите външни температури.
    Според мен му няма нищо на климатика. И моите работят така сега, в София.
    zxc0 одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #3

    Отговор: Инверторен климатик FUJI - проблем ...

    chepkata, благодаря за коментара. Опитах това което ми каза, външното тяло вдигна по-високи обороти и съответно започна да духа по силно и топло. Вече ми приемаше и командите за силата на въздушния поток.

    Като не усилваше да духа по-силно след като му задавах от дистанционното и си помислих, че нещо се е прецакало. Явно няма проблем и просто така работи...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #4

    Отговор: Инверторен климатик FUJI - проблем ...

    А може би след като е достигнал температурата и е изключил и да му променяш силата на вентилатора ....няма да я коригира защото ...няма нужда. Евентуално би имало смисъл да я промени като включи отново.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 13-01-16, 10:58
  2. Евентуален проблем с инверторен климатик Haier
    От stefarata във форум Климатици Haier
    Отговори: 1
    Последно: 28-10-15, 09:20
  3. Проблем с начина на работа с инверторен климатик Самсунг
    От PESHO OT MARS във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 23
    Последно: 20-10-15, 07:38
  4. Инверторен климатик Fuji Electric RSG-12LMCA
    От ivslo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 12-08-15, 14:49
  5. Отговори: 7
    Последно: 23-06-14, 21:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе