Резултати от 1 до 6 от общо 6

Въпрос за мотор на General AOHG12LLCC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    5
    #1

    Въпрос за мотор на General AOHG12LLCC

    Здравейте,
    От няколко теми тук и от интернет останах с впечатлението, че моторите могат да бъдат отваряни за смяна на лагери. Купих два лагера SKF 608-2z/c3 и се заех със смяната им. Обаче се оказа, че мотора е MFE-22AVAL, който не намерих начин да отворя... Въпросът ми е този модел подлежи ли изобщо на подмяна на лагери, или директно се сменя с нов?
    Прикачвам и снимки.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #2

    Отговор: Въпрос за мотор на General AOHG12LLCC

    отваря се .. ти си почнал като си надигнал скобите ,сега трябва да чукнеш оста така че 2те части да се разделят ( набити са една в друга ) .. следва разпояване на платката ( внимателно да не я прецакаш без прегряване и дърпане на крачетата ) .. за избиването на лагерите ще ти трябва малка пресичка за лагери ,а новите лагери аз набивам като сложа оста във фризера на -18 за известно време ,след това обикновено влизат без усилие ..

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    5
    #3

    Отговор: Въпрос за мотор на General AOHG12LLCC

    Тоест двете части са пластмасовата черупка (бялата) и металната, нали? То дефакто е така, защото между тях има гумено уплътение, което го държи един пръстен който е захванат с тези скобички (на снимката съм го махнал). А дали ще успеят да се разделят ако държа само с ръка пластмасовата черупка, или трябва да мисля с какво да я захвана?

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #4

    Отговор: Въпрос за мотор на General AOHG12LLCC




    Александърс, писах на лично ама не стана май работата. Мой познат има този дедо на снимката който иска да оправи. Работел си но при стартирване се успивал и го почуквал по външното тяло и тръгвало. Съвети и евентуално заслужава ли си заниманието, седял е на село и се е е пускал 2-3 пъти в годината. Евентуално ти да го погледнеш тъй като си на километър разстояние, ако си заслужава упражнението и ако си....... и монтаж . Ако се налага после изтрий поста за да не се спами.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. rym
    rym е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    64
    #5

    Отговор: Въпрос за мотор на General AOHG12LLCC

    Цитат Първоначално публикувано от zillion Виж публикацията
    rym, да приемем, че КГ е недоразумение. (аз го намирам за добра машина за парите си)
    Погледни Pdesignh (-10) на KG на 07, 09 и 12
    Погледни и на 09LTC
    Дали 9 ЛТЦ е повече от 12 КГ на отопление?

    Кажи колко е, че не ми се рови по таблици. Сигурно на КГ-то е повече, щом го споменаваш...
    За топленето - топли. Там оплаквания нямам. За охлаждане още не знам, но предполагам, че няма да има проблеми.
    Дразнещите недостатъци са описани многократно назад по страниците. Да не се връщаме.
    А това с шума на турбината, който имам чувството, че се усилва, буквално ме довърши.
    Струва ми се, че тук във форума това е най-малко препоръчваният климатик за този клас, което не е случайно...

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    5
    #6

    Отговор: Въпрос за мотор на General AOHG12LLCC

    Понеже другата тема, която бях създал беше заключена, пиша в тази.
    Та, със задаване на втора или други степени на турбината нищо не се промени.
    Повиших температурата на 22 градуса и климатика заработи нормално.
    Благодаря на всички, които се включиха със съвети!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за икономичен режим на General 12 LUCA
    От dimitardimitrov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 17
    Последно: 04-12-21, 16:54
  2. Мотор за външно тяло на AOHG12LMCA - FUJITSU GENERAL
    От didi593 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 28-06-19, 11:03
  3. General 12 LUC - въпрос
    От vlad_4o във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 11-01-15, 18:28
  4. AEG CL S-W - мотор
    От joe8 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 11-01-15, 00:46
  5. General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6
    От Mendeleev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 33
    Последно: 19-06-12, 22:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе