Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33

fujitsu 09lmca спря

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #16

    Отговор: fujitsu 09lmca спря

    Цитат Първоначално публикувано от АНГЕЛ ГЪРНЕВ Виж публикацията
    Отново земрваха наляагане манометри...компресора сработи само първия път и спря след две минути работа...не успява и принудително да тръгне на студено ....тази иноформация не стига ли за боб ?
    Правилно ли разбирам, че имаш климатик в гаранция и се опитваш да го "ремонтираш" във форума?
    Ако е така, моля да споделиш името на Фирмата!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #17

    Отговор: fujitsu 09lmca спря

    На роторен компресор, да се счупи скрула. Странна диагноза от абсолютен аматьор. [emoji848]

    Изпратено от моят MI 8 Lite с помощта на Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    ПЛОВДИВ
    Мнения
    36
    #18

    Отговор: fujitsu 09lmca спря

    Благодаря..не нямам това предвид.....извинете ,моля говорим за предположения ,а не друго....

  5. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #19

    Отговор: fujitsu 09lmca спря

    На ниско квалифицираните кадри, обикновено им бяга фреона и после набеждават всякакви други компоненти от системата. Не става с предположения, а с инструменти и работа. Бориш се с проблема, докато се разреши. Ако нямаш необходимата квалификация, викаш на помощ ,някой дето разбира. Тук през компютъра, няма кой да помогне!

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #20

    Отговор: fujitsu 09lmca спря

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    На роторен компресор, да се счупи скрула. Странна диагноза от абсолютен аматьор. [emoji848]
    Счупен скрол на роторен компресор - зле е, но поправимо. Виж ако скъса колянов или разпределителен вал, тогава вече е фатално.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от АНГЕЛ ГЪРНЕВ Виж публикацията
    Отново земрваха наляагане манометри...компресора сработи само първия път и спря след две минути работа...не успява и принудително да тръгне на студено ....тази иноформация не стига ли за боб ?
    След като климатикът ти е гаранционен, защо "майсторите" не ти смениха неработещото външно тяло с ново, а старото да си го вземат и да умуват какво му е, колкото искат.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 08-12-19 в 19:49.

  7. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #21

    Отговор: fujitsu 09lmca спря

    Не се ли ориентираха по лампите на вътрешното тяло? Правилната работа е - ако техниците не разбират/не знаят какво да правят да свалят външното тяло и да го носят на който разбира в сервиза им.
    Не е хубаво да се излагаш пред клиенти.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    ПЛОВДИВ
    Мнения
    36
    #22

    Отговор: fujitsu 09lmca спря

    До колкото разбрах нямало индикации за грешка/и/ на вътршното тяло...!
    "Счупен скрол на роторен компресор" .... явно има все пак такава повреда...!
    Ще взимат и вътрешното тяло окончателно ...!
    Какво се прави в този случай с тръбния път ....нов ли да е ,стария почиства ли се някак....?

  10. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #23

    Отговор: fujitsu 09lmca спря

    Нов да слагат.

  11. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #24

    Отговор: fujitsu 09lmca спря

    Цитат Първоначално публикувано от АНГЕЛ ГЪРНЕВ Виж публикацията
    "Счупен скрол на роторен компресор" .... явно има все пак такава повреда...!
    Ангел Гърнев, такава повреда няма, още много ще се люшкате между реалността и фантазиите , ми се струва. Само , междувременно, да не Ви изтече гаранцията!?



    Изпратено от моят MI 8 Lite с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #25

    Отговор: fujitsu 09lmca спря

    Той какво може да направи човека. На саморазправа ли да тръгне. Ако е в гаранция, други майстори не може да търси.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #26

    Отговор: fujitsu 09lmca спря

    ...по описаната ситуация- чурук е работата...води къде 'параграф 22'- кьор сокак...
    Този пост е редактиран от teon; 10-12-19 в 20:58.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    ПЛОВДИВ
    Мнения
    36
    #27

    Отговор: fujitsu 09lmca спря

    "Счупен скрол на роторен компресор" .... явно има все пак такава повреда...!" ---- "РАЗВАЛЕН ТЕЛЕФОН" явно не съм разбрал ..!!!
    Казали са ми - съмнения за "счупена пружина на клапана"......
    Двете тела са в София...но още няма диагноза.Ако се окаже това дали ще ми сменят само компресора,цялото външно тяло,ще го отремонтират!?!?!Прочетох за проблемите ,които съществуват по отношение ремонт на компресора /рязане,пробиване ,стружки ,масло ,евентуално прегорели кабели.../ Как процедират при подобен проблем....!?
    Този пост е редактиран от АНГЕЛ ГЪРНЕВ; 12-12-19 в 17:08.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #28

    Отговор: fujitsu 09lmca спря

    Цитат Първоначално публикувано от АНГЕЛ ГЪРНЕВ Виж публикацията
    "Счупен скрол на роторен компресор" .... явно има все пак такава повреда...!" ---- "РАЗВАЛЕН ТЕЛЕФОН" явно не съм разбрал ..!!!
    Казали са ми - съмнения за "счупена пружина на клапана"......
    За тяхно голямо съжаление клапанът изобщо няма пружина. Да пробват с друго предположение, може да уцелят от 3-тия път.


    Цитат Първоначално публикувано от АНГЕЛ ГЪРНЕВ Виж публикацията
    Двете тела са в София...но още няма диагноза.Ако се окаже това дали ще ми сменят само компресора,цялото външно тяло,ще го отремонтират!?!?!Прочетох за проблемите ,които съществуват по отношение ремонт на компресора /рязане,пробиване ,стружки ,масло ,евентуално прегорели кабели.../ Как процедират предполагам "БУЛ.......ИМА" при подобен проблем....!?
    В твоя случай щом казваш, че компресорът тръгва за малко и спира, вероятните причини са две
    - повреда в инвертора
    - повреда в компресора
    Ако има достъп до външното тяло, около 10-15 минути са необходими за да се установи в кое от двете е причината.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #29

    Отговор: fujitsu 09lmca спря

    Само глупости се плещят....

    Изпратено от моят K9 с помощта на Tapatalk

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    ПЛОВДИВ
    Мнения
    36
    #30

    Отговор: fujitsu 09lmca спря

    Не ми се вярва да искат да се набутват да свалят двте тела,че да ги пращат някъде след което да ги монтират отново ,ако не са направили съответните замервания на място....
    "компресорът тръгва за малко и спира" това се случи само веднъж за има няма две минути и то на втория оглед....самия компресор работи има консумация ,но не се развърта/форсира ... и т.н.
    Добре и защо да не е пружина и клапан ,като на снимките на роторните компресори /нали е такъв/ има един палец ,а отзад пружинка.....
    Аз не се бия това да ми е проблема и съм вързан така да се каже....но ми звучи логично и се хващам за това. http://www.service-ruse.eu/forum/top...um=2&topic=318 не знам дали е разрешено да правя препратки към друг форум !?!?
    Благодаря
    Дано не се окаже мнго чел нищо не разбрал
    Този пост е редактиран от АНГЕЛ ГЪРНЕВ; 12-12-19 в 18:14.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Турбината работи странно fujitsu 09lmca
    От АНГЕЛ ГЪРНЕВ във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 10-08-19, 11:41
  2. Съвет за избор Fujitsu AWYZ14LB NOCRIA vs Fujitsu ASYG-14LMCB NORDIC
    От wwflubo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 21-09-17, 17:01
  3. Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA
    От georgibozhinov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 43
    Последно: 19-07-13, 11:14
  4. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 22:44
  5. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 01:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе