Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 44

Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #1

    Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Здравейте, ще обзавеждам 3 стаен апартамент. В Пловдивско. Двете спални около 15 кв.м. западно изложение, всекидневна и кух. бокс общо около 30 кв.м. - запад-север. В нова сграда с 10 см. външна изолация. PVC дограма с 4 сезонно стъкло. За това се сещам като необходима информация Какво мислите за тези климатици. И евентуално други ваши предложения. Целя се като цяло в икономията основно на климатика в голямото помещение. Открит съм за всякакви предложения. Търся и други мнения, защото не мога да се доверя само на "компетентните" фирми. Не споменавам цена, защото на този етап се интересувам от това, какво се предлага като качество и икономия и след това е цената.

    Поздрави )

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    При изолация 10см и такава дограма аз задължително бих се насочил към машини с много нисък минимум/0.3-0.5/. Сред европеиските модели такива не са много но за дневната може да се намери. Реално аз бих се насочил към качествена 12ка на 230В или дори добра 10ка на 100В за дневните и качествени 7ци за спалните. При японските 100В машини има доста по голям избор за спалните. В края на краищата всичко е въпрос на бюджет, но пак повтарям, при такава изолация и дограма само качествени машини ще работят добре и ефективно.
    С горепосочените машини въобще не бих се занимавал!
    Този пост е редактиран от tony34al; 16-07-13 в 09:48.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #3

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    При изолация 10см и такава дограма аз задължително бих се насочил към машини с много нисък минимум/0.3-0.5/. Сред европеиските модели такива не са много но за дневната може да се намери. Реално аз бих се насочил към качествена 12ка на 230В или дори добра 10ка на 100В за дневните и качествени 7ци за спалните. При японските 100В машини има доста по голям избор за спалните. В края на краищата всичко е въпрос на бюджет, но пак повтарям, при такава изолация и дограма само качествени машини ще работят добре и ефективно.
    С горепосочените машини въобще не бих се занимавал!
    Благодаря ти за мнението. Само ако може да ми дадеш конкретни модели или място от където да разгледам. За да ми стане по-ясно за какво точно говориш.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от georgibozhinov Виж публикацията
    Благодаря ти за мнението. Само ако може да ми дадеш конкретни модели или място от където да разгледам. За да ми стане по-ясно за какво точно говориш.
    Например:
    1. Дневна
    - Toshiba RAS 13PKVP-E DaiSekaiV - 230V или
    - LG Athena H12MW Inverter V - 230V или
    - Daikin S36MTHXS Flash Steamer - 100V или
    - Fujitsu AS-Z28V Nokria - 100V

    2. Спални
    - Mitsubishi Heavy SRK/SRC 25ZJX-S 230V или
    - Panasonic CS/CU E9PKE/W 230V или
    - LG Athena H09MW Inverter V 230V или
    - Panasonic CS 229XB 100V или
    - Mitsubishi MSZ-JXV228 100V или
    - Toshiba 221JDR 100V

    Това са само примери. Всичко е въпрос на бюджет!

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #5

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    За двете спални бих заложил на нещо по-тихо. Такива са CS/CU-E9PKE на Панасоник (не се чуват въобще) и някои мицубишита, които лично не познавам. А от стоволтовите машини бих стоял на страна, ако имам избор

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #6

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    А от стоволтовите машини бих стоял на страна, ако имам избор
    Някаква основателна причина?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #7

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Панасоник дето не се чува не съм виждал и чувал , за Мицубиши съм съгласен ... Това за 100 V машини няма да го коментирам - коментирано е достаръчно .

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #8

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Някаква основателна причина?
    Не мога да преценя доколко причината е основателна или не, но човекът, доколкото разбирам, обзавежда ново и добре направено жилище. Някак си не върви да окачва по стените вторични суровини, на всичкото отгоре и на 100V, с отдавна неясни параметри...

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #9

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Някъде да съм написал, че това са машини втора употреба? Всички посочени от мен машини са нови и се предлагат от различни търговци. А ако на теб параметрите им не са ти ясни.... то проблема е само твой.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #10

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Някъде да съм написал, че това са машини втора употреба? Всички посочени от мен машини са нови и се предлагат от различни търговци. А ако на теб параметрите им не са ти ясни.... то проблема е само твой.
    Дали?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #11

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Дали?

    Хубаво е колега преди да напишеш нещо да се подготвиш....иначе просто тролиш.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #12

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Не съм съвсем сигурен дали сме колеги, както и не разбирам термина "тролене". Нямаше да се включа, ако не бях подготвен. Става въпрос за това, че има въпроси, които плащащият клиент понякога не задава, а на които търговецът в някои случаи не може да отговори. Аз бих започнал с това, че у нас, от много време насам стандартът е 220V / 50Hz. Тръгвайки от тук, следва въпрос- как така и откъде са дошли тези чисто нови климатизатори на 100V, за каква точно честота са и кой ги поддържа? Каква е гаранцията? От там- ако не са на 50 херца, дали външният и вътрешен вентилатор са инверторни? Таймерът на инверторите кварцово ли е стабилизиран или ползва мрежовата честота? Къде точно се намират таймерите на климатизатора и ако са във вътрешното тяло, как са стабилизирани? Със сигурност има и други въпроси, за които още не съм подготвен и няма как да задам. Но знам, че ако не ми трябва българска гаранция, още днес си купувам класна машина от Солун на цена, която биха ми предложили у нас, само ако тегля кредит "енергийна дефективност". А дали ще е на 100V ?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #13

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Не съм съвсем сигурен дали сме колеги, както и не разбирам термина "тролене". Нямаше да се включа, ако не бях подготвен. Става въпрос за това, че има въпроси, които плащащият клиент понякога не задава, а на които търговецът в някои случаи не може да отговори. Аз бих започнал с това, че у нас, от много време насам стандартът е 220V / 50Hz. Тръгвайки от тук, следва въпрос- как така и откъде са дошли тези чисто нови климатизатори на 100V, за каква точно честота са и кой ги поддържа? Каква е гаранцията? От там- ако не са на 50 херца, дали външният и вътрешен вентилатор са инверторни? Таймерът на инверторите кварцово ли е стабилизиран или ползва мрежовата честота? Къде точно се намират таймерите на климатизатора и ако са във вътрешното тяло, как са стабилизирани? Със сигурност има и други въпроси, за които още не съм подготвен и няма как да задам. Но знам, че ако не ми трябва българска гаранция, още днес си купувам класна машина от Солун на цена, която биха ми предложили у нас, само ако тегля кредит "енергийна дефективност". А дали ще е на 100V ?
    За думата "колега" и значението и може да погледнеш българския синонимен речник, чисто новите климатици пристигат в корабен контейнер на пристанище Варна с необходимите придружаващи ги документи, честотата на тока в Япония е 50 херца в северната половина и 60 херца в южната и за това драги на всеки електрически уред за японският пазар пише 100 В. 50\60 херца което обезсмисля обясненията по останалите ти незнания. Гаранцията е 24 месеца и в повечето случаи сервиза е по-добър отколкото сервиза на новите машини за нашият пазар , примери в този форум има достатъчно. И виждам, че Солун за нищо го нямаш та те моля да ми пуснеш един линк за магазин в който мога да си купя класна машина на по-ниска цена от колкото в България. Иначе за стандарта на тока в Япония си прав, обаче пропускаш, че и стандарта за енергийна и техническа ефективност е в пъти по-висок от този за Европа...

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #15

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Ако това са цени без монтаж, като сложиш пътните и монтажа и идва същата цена. Дори и да са с монтажа, пак разликата е много малка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fuji Electric RSG-09LLC
    От chippen във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 19-08-17, 14:58
  2. Fuji Electric RYT-14 HA HELLP!
    От aandreev76 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 10-02-15, 17:05
  3. мнения за FUJI ELECTRIC RSG 12 LMC и FUJI RSA 12 LKC
    От valen79 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 10-09-13, 16:49
  4. FUJI ELECTRIC RSA-12LU
    От bybeep във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 30-06-13, 11:30
  5. Fuji Electric RSG-12LEC
    От santoyo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 28-12-12, 18:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе