Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Haier HSU-12RA03/R1(B) - шумен вътрешен вентилатор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    115
    #1

    Haier HSU-12RA03/R1(B) - шумен вътрешен вентилатор

    Имам инверторен Хайер 12 от лятото. Много голям шум издава вентилатора, никой друг климатик, който съм виждал не е бил така. Настроил съм го ръчно на 1 степен, най-ниска и въпреки всичко шума, който издава е все едно нямам дограма и навън духа силен вятър, едно фучене чак се плаша. Не съм и помислял да го включвам на по-висока степен, става страшно. Най силно е в момента когато заработи външното тяло, тогава вентилатора вътре започва да работи отначало на много високи обороти за 3-4 секунди и после оборотите намаляват, обаче все едно е от силен вятър шума, а вентилатора не духа чак толкова. Дайте мнение това нормално ли е / аз мисля че не е / обаче иначе си работи много добре - топли, лятото изстудява. Да викам ли техник да го отваря и да търси причината или заводски са си така Хайерите. В офиса има едно Беко, неинвертор, не ми харесва как топли обаче не се чува. Дори на макс степен е по-тих от моя вкъщи?!?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #2

    Re: шумен вентилатор

    Те, че са по-шумни, е врно, ама чак пък толкова.
    Викай техник.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #3

    Re: шумен вентилатор

    Нещо не зацепих , шума от кое тяло идва?? Вътрешното или външното или и двете?? Ако е само от външното, разгледай дали перката не се опира в нещо или не се е натрупал лед на топлообменника и перката да жули в леда че става лошо....

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    115
    #4

    Re: шумен вентилатор

    Шума идва от вътрешното тяло! Външното въобще не го чувам / 5 камерна ПВЦ дограма / На вътрешното му дават 28 децибела шум, не знам колко са обаче шума е като от вятър, фучене. Вентилатора представлява нещо като цилиндър напречно разположен по дължината на вътрешното тяло. Не знам какво толкова се завихря вътре като гледам през жалузите всичко си излежда нормално.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #5

    Re: шумен вентилатор

    А отвори ли капака на филтрите и да ги махнеш да разгледаш дали нещо не се опира във вентилатора на вътрешното? Ако е разбит лагер на вала на вентилатора шума е по-друг, не е като вятър...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    115
    #6

    Re: шумен вентилатор

    Не мисля, че има нещо разбито, шума не е такъв. Просто вътре като че се завихря циклон?!? Някой от вас нямат ли Хайер да каже как е при него

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    62
    #7

    Re: шумен вентилатор

    Цитат Първоначално публикувано от chriss
    Не мисля, че има нещо разбито, шума не е такъв. Просто вътре като че се завихря циклон?!? Някой от вас нямат ли Хайер да каже как е при него
    Аз имам инверторна 12-ка Хайер в хола, по-шумен е от другият ми климатик Хитачи, но не чак толкова колкото го описваш. Примерно на най ниската степен на вентилатора не е проблем да се спи т.е. не се чува дразнещ шум.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #8

    Re: шумен вентилатор

    Я викни утре някой да го разчопли, ако е в гаранция даже няма и да плащаш. Докато е в гаранция , ги викай всеки ден ако трябва, даже може да им кажеш, че твой познат с Дайкин-Японски-последен модел, ти е казал че неговия бил по-безшумен от твоя и да ги накараш да дадат максимума от себе си...

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #9

    Re: шумен вентилатор

    Цитат Първоначално публикувано от chriss
    шума е като от вятър, фучене
    Това са аеродинамични шумове. По принцип е нормално, все пак има движение на въздуха. Смяташ ли че като нов са били по-слаби? Можеш да си изчистиш филтрите и да погледнеш дали няма изкривени пластинки във вътрешното тяло или нещо което да пречи на въздушния поток. освен това можеш да експериментираш с положението на клапите и направляващите въздушния поток ляво и дясно пластини.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    115
    #10

    Re: шумен вентилатор

    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    Това са аеродинамични шумове. По принцип е нормално, все пак има движение на въздуха. Смяташ ли че като нов са били по-слаби? Можеш да си изчистиш филтрите и да погледнеш дали няма изкривени пластинки във вътрешното тяло или нещо което да пречи на въздушния поток. освен това можеш да експериментираш с положението на клапите и направляващите въздушния поток ляво и дясно пластини.
    Климатика е на няколко месеца. Като го пуснаха за пръв път си шумеше по същияначин. Филтрите си ги чистя редовно, с клапите съм експериментирал и няма никаква промяна. Какво значи изкривени пластинки във вътрешното тяло?

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #11

    Re: шумен вентилатор

    Най-вероятно не си уцелил от най-безшумните климатици, също така не си написал модела на Хайер-а да видиме колко децибела шум му дават "на книга" за вътрешното тяло.
    Най-добре отиди при някой познат с Хайер да чуеш и сравниш неговия шум, дали е същия "хеликоптер" като твоя и ще добиеш по-ясна представа дали всичко е нормално при тебе.
    Въпреки всичко, ми се струва, че е най-добре да викнеш майстори да го разгледат, не може чисто нов климатик да е толкова шумен, както го описваш....

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #12

    Re: шумен вентилатор

    Възможно ли е турбината да не е балансирана (има едни метални пластинки по нея които служат за баланс ) и от това да е по -шумна.Има ли вибрации по вътрешното тяло ,когато е на макс духалката?

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #13

    Re: шумен вентилатор

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Възможно ли е турбината да не е балансирана (има едни метални пластинки по нея които служат за баланс ) и от това да е по -шумна.Има ли вибрации по вътрешното тяло ,когато е на макс духалката?
    Ако не е балансирана турбината , няма да шуми ами за по-малко от 1 година ще разбие лагера и ще "забучи" като лагер на главината на Фиат Регата/1987год./

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #14

    Re: шумен вентилатор

    По-скоро ако турбината не е балансирана вътрешното тяло ще има вибрации,които ще се увеличават с повишасане на оборотите на мотора

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    115
    #15

    Re: шумен вентилатор

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    Най-вероятно не си уцелил от най-безшумните климатици, също така не си написал модела на Хайер-а да видиме колко децибела шум му дават "на книга" за вътрешното тяло.
    Най-добре отиди при някой познат с Хайер да чуеш и сравниш неговия шум, дали е същия "хеликоптер" като твоя и ще добиеш по-ясна представа дали всичко е нормално при тебе.
    Въпреки всичко, ми се струва, че е най-добре да викнеш майстори да го разгледат, не може чисто нов климатик да е толкова шумен, както го описваш....
    HSU-12RA03/R1(B) е модела, купен е от Технополис. Няма вибрации по вътрешното тяло, поне аз не усещам такива като си сложа ръката докато работи. Дават му 30 децибела шум не знам това дали е много. Ето линк към сайта на Хайер http://www.haier.com/products/product.asp?proID=3390

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. OSAKA CH-30-CN вътрешен вентилатор
    От frick във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 17-12-12, 19:55
  2. Haier HSU-12RA03/R1(B) - проблем
    От Mr. Bean във форум Климатици Haier
    Отговори: 14
    Последно: 17-02-10, 00:16
  3. Шумен вентилатор на вътр. тяло след профилактика
    От hristokk във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 33
    Последно: 23-12-09, 13:40
  4. Haier HSU-12RA03/R1(B) - вместо студено духа топло
    От xax4o във форум Климатици Haier
    Отговори: 3
    Последно: 07-08-09, 12:05
  5. Haier HSU-12RA03/R1(B) - търся сервизна докуменатация
    От Mr. Bean във форум Климатици Haier
    Отговори: 14
    Последно: 05-07-09, 23:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе