Резултати от 1 до 9 от общо 9

Haier HSU-12HN03 - профилактика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    35
    #1

    Haier HSU-12HN03 - профилактика

    Имам Haier-12HNO3 конвенционален от 6 години, монтиран от Булклима в нашия град.Още след втората зима спрях да го използвам за отопление по 2 причини-първо сметката за ток се различаваше с около 5 лева сравнено с отопление с акумулиращата печка; и второ в празнични дни, събота и неделя, когато работи нонстоп се налагаше се да го размразявам със сушоара в неделя следобед (циклите за размразяване си ги прави, ама леда не пада докрай)! Още като направи за втори път номера със замразяването се обадих във фирмата-чаровният отговор беше:"Спри го и го размрази, ние утре ще дойдем!".И вярно дойдоха, пуснаха го (изчистен, като нов) техният шеф се изказа "Работи перфектно машинката, виж компресора как пее!", след което за малко да се хванем за гушите, защото 5 минути ми обяснява като на малоумник защо заскрежава, а не можа да каже и две изречения защо не може да доведе размразяването докрай!
    Та от тогава ползвам климата само за охлаждане, но това лято ми прави впечатление, че и охлаждането му е отслабнало яко! В началото ако стоиш на струята 2 минути и почваш да зъзнеш, а сега-просто духа леко хладно.
    Та обаждам се по телефона на същият тарикат, като му казвам, че като се има предвид, че е Haier му е време да се провери налягането на хладилният агент и ако има загуби да се дозареди, на което отговорът му беше, че всъщност щели да измият топлообменника (но не разбрах дали на външното или на вътрешното тяло) и положението щяло да е "шест".
    Та сега съм в следната дилема:
    1.Дали да търся друга фирма, която да извърши проверката и ако се налага - да направи и профилактика.
    2.Дали да си го чистя сам.
    Между другото ако вторият избор е по-удачен ще ми трябва "помощ от другарче" от някой от отбора на знаещите под формата на информация кое се чисти с какво се чисти и ако има нещо като "цака" или "секрета на майстора" ще съм изключително благодарен; не съм скаран с техниката, но точно с климатици не съм се занимавал!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re: Профилактика на Haier-12HNO3

    Ами попрочети малко из форума! Има много писано както за профилактиките, така и за почистването - как, с какви препарати и т.н.
    Темата е тривиална.... Ползвай търсачката.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #3

    Re: Профилактика на Haier-12HNO3

    bojidar13 , ако от 6 години не е чистен климатика , е хубаво да си викнеш специалист да го почисти и ако има пропуск на газ , да го допълни. Климатикът в тази жега, не трябва да духа хладно а доста студено, на изхода температурата трябва да е около +5..+10 градуса.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    35
    #4

    Re: Профилактика на Haier-12HNO3

    Благодаря на Lupus, използвах търсачката, вече съм наясно с препаратите!
    Благодаря на rsvr, само че при нас е трудно да ги накараш да дойдат, камо ли да свършат нещата така, както клиента смята че трябва!
    И сега въпрос: Как, по дяволите, се сваля без да се счупи предпазната пласмасова решетка (позиция 2), коята се захваща видимо с един винт (поз.1), за да се осигури по-добър достъп до топлообменника?
    http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6879625
    Най-лявата стрелкичка на поз.2 е рейката, всъщност имам предвид, че решетката продължава и под рейката!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #5

    Re: Профилактика на Haier-12HNO3

    този капак не ти трябва да го сваляш вземи намери от някъде компресор и го продухай целия като наблегнеш най вече на вентилатора и двете пити вътрешна и външна.
    ще направиш мизерия до небесата ама поне ще знаеш че климатика е чист
    след като исчистиш всичко и ако климатика работи добре сядай на хладно да пиеш една студена бира

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    35
    #6

    Re: Профилактика на Haier-12HNO3

    Изчистих го с тоя японския препарат (в Техномаркет 13,99лв) и се увеличи силата на въздушната струя, бих казал дебита, обаче не духа по-студено. Мерих с два немски, сравнително точни, битови термометъра - единият показва 11, а другия 12 градуса на въздушната струя под рейката! Явно по лесния начин - без "специалисти" - няма да стане!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #7

    Re: Профилактика на Haier-12HNO3

    11*-12* си е добре, още повече, че не си написал при каква входяща температура и с каква сила на турбината е дал тези показания.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: Профилактика на Haier-12HNO3

    Сега изчисти и външното тяло. Понякога се замърсява много, макар че основно ефекта се постига с почистване на вътрешното тяло.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    35
    #9

    Re: Профилактика на Haier-12HNO3

    Когато измерих под рейката 11-12* вентилатора на вътрешното тяло духаше с максимална мощност, а външната темперетура не съм я мерил, но като се има предвид, че беше между 19,30 и 20,00 часа-била е някъде 26-28*!
    Ламелите на външното тяло са като нови, единствено нямам видимост дали в/у перката на външното тяло има някакви наслоявания, но и да има те едва ли ще повлияят значимо!
    Някой да знае към колко градуса трябва да загреят ламелите на външният топлообменник и дали от степента на загряването на ламелите може да се направи косвен извод за сътоянието на количеството на хладилният агент?



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. HSU-12HN03 ДУХА СТУДЕНО
    От scaffol във форум Климатици Haier
    Отговори: 13
    Последно: 23-01-13, 20:40
  2. Haier HSU-12HN03 - компресора бучи
    От bobi_67 във форум Климатици Haier
    Отговори: 4
    Последно: 03-11-08, 20:00
  3. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 21:10
  4. DIY препарат за профилактика
    От todor_l във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 29-05-08, 22:02
  5. Hitachi RAS/RAC-E14H2, Haier HSU-12H03/H(DBP) или Haier HSU-12HB03/R2(DB)
    От did във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-06, 19:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе