Резултати от 1 до 7 от общо 7

DIY препарат за профилактика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    32
    #1

    DIY препарат за профилактика

    Тъкмо приключвам дълъг ремонт и утре ще честя климатика основно т.е. сваляне на капаци електроника измиване и връщане. Но от известно време се носи една миризма от отводнителния канал. Та слушал съм че с по концентриран разтвор на белина се премахвало. Въпроса ми е нали няма да навреди на изпарителя. Ще напръскам и след 5 мин. отново с вода да се измие. Едва ли би му навредило.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #2

    Re: DIY препарат

    Белината може да разяде алуминиевите пластини . Недей рискува белината е евтина , но разяжда.
    Миналата година ми се появи такава миризма на климата в офиса. пръсках с Меглио.
    По добре с Меглио. С него почистих вътр. тяло на клима в помещение за наркомани / бивша сладкарница .Като влезеш вътре лисичарник е по-малко задимен.Тече тъмно кафява вода , но пластините светнаха , а бяха кафяво черни. Направо смрад.

    Имаше пост за някакъв препарат в Практикер - йероглифен за климатици / японски уж/. По помени под 20 лв флакона.Не споря за цена.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #3

    Re: DIY препарат

    тоя японския препарат върши работа но е спрей под налягане и свършва бързо /със зор за два климатика/

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    32
    #4

    Re: DIY препарат

    Да но тук по-града търсих и никаде не намерих Meglio. Аз не искав да пръскам изпарителя а отдолу внимателно само тавата където се събира водата, за да се махне мръсотията

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #5

    Re: DIY препарат

    @ todor_I
    Явно си си решил какво да направиш, и въпреки съветите на клолегите, пак се пънеш на твоя вариант!
    Ами направи го, защо питаш?!?
    АКо толкова ти липсва едно окуражително "Да!", за да го направиш, то ето, имаш го: Да, използвай белина за 38ст литъра! Нали няма да чистиш моя климатик!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #6

    Re: DIY препарат

    Цитат Първоначално публикувано от todor_l
    Да но тук по-града търсих и никаде не намерих Meglio.
    Koй град ?
    Има го в Кауфланд на добра цена

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    32
    #7

    Re: DIY препарат

    Ами той всъщност е на село, аз съм от Асеновград. Но сега за ремонта,който правим сме основно на село и няма много голям избор (има само 4-5 бакалии) :D

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Препарат за почистване и профилактика на климатик
    От Jackas във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 344
    Последно: 04-10-20, 21:22
  2. Въздушен поток FTX GV-профилактика?
    От iwoto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 10
    Последно: 07-08-10, 06:44
  3. Много ли са 45 лева за профилактика?
    От zaho_cool във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 105
    Последно: 12-07-10, 16:46
  4. И моят ред за профилактика дойде ...
    От roskos във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 13
    Последно: 19-11-09, 00:00
  5. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 22:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе