Резултати от 1 до 9 от общо 9

Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАЙТЕ!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    101
    #1

    Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАЙТЕ!

    Здравейте отдавна не съм писал, може би щото не съм имал проблеми. Та така горд притежател съм на два броя от споменатият просволут хипер инвертор на Хаиер 12HV03/R2D(SDB), за единия се оплаквах миналата зима но с въпросния не съм имал проблем от монтирането му преди 2,5 години.
    Проблема е следния при последните жеги лятото машинката взе да изключва на високи обороти, след като захладня я пробвах и на отопление резултата е същия. При включване бързо вдига оборотите на компресора за да си докара зададената температура но на 2/3 от мах. обороти компресора изключва от раз, око успея да я излъжа с малки температурни разлики (реална/зададена) машинката се кротва на ниски обороти и си работи. Несъм клима спец ама съм електричар така че измерих тока при изключване и се оказа че не константна стойност a в рамките на 4-4,6А или в активна мощност 600-700W при максимални 5.3А и 1100W в режим на охлаждане (обявени, а и потвърдени от втория ми Хаиер). На дисплея няма индикации за грешка (а без да се хваля знам че ги изписва) външното тяло не съм го отварял да видя дали мигат светодиодите кодирано малко по-трудно ми е щот виси на шпилки от тавана на терасата, но не е невъзможно.

    Надявам се да дадете някакви съвети че с този модел и сервизните специалисти не са много наа ти. А идват студове в това състояние не върши работа.

    Забравих да кажа, че като изключи след 2 минутки отново тръгва и така безкрай ....претоварва изключва претоварва.....

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #2

    Re:Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАИТЕ

    Виж дали са му чисти филтрите и питата на вътрешното и външното тяло.Виж и в какво положение е турбината вътре в смисъл дали не е затлачена с мърсотия.

  4. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #3

    Re:Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАИТЕ

    Това не ми звучи добре...имаш някакъв проблем ,но така не мога да кажа нищо...Не го мъчи ,ами извикай техник...ама истински...

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАИТЕ

    Отвори външното тяло и виж, когато изключи дали не мига за грешка.

    За какво да се чудим какъв е проблемът, ако климатика си го казва.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    101
    #5

    Re:Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАЙТЕ!

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Отвори външното тяло и виж, когато изключи дали не мига за грешка.

    За какво да се чудим какъв е проблемът, ако климатика си го казва.
    Това звучи най-разумно но се надявах някой да каже, например че този модел не изписва грешка за ниско налягане и че е изпуснал малко фреон (щот ми се струва че и на ниски не топли като преди или като другия, който като го пуснах замириса на разтопена пластмаса ) или че проблема е някой термо датчик..... но.

    Като го отворя и видя каво святка вътре ще пиша пак.

    А относно истинските майстори миналата зима имах проблем с другия, който не искаше да развърти при отрицателни температури даваше грешка 21 на дисплея и 19 мигания на диодите на платката, баш специалистите от Роял ме оферираха да си купя нов инверторен модул, та не си купих, изкубах го от контакта и го пуснах след 2 дни при по-висока температура - топлиме цяла зима и охлажда лятото без забележки. Затова питам и проверявам преди да си купя нов компресор или да го презаредя два пъти, пък и не събира малко 1320г

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #6

    Re:Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАЙТЕ!

    Най-вероятно и при този има проблем с инверторният модул IPM.

    Обаче това за другия ти ме учудва. Въпреки диагнозата за тежко заболяване с настъпил фатален край той взел, че възкръснал все едно нищо не е било.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    101
    #7

    Re:Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАЙТЕ!

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Отвори външното тяло и виж, когато изключи дали не мига за грешка.

    За какво да се чудим какъв е проблемът, ако климатика си го казва.
    Абе да вземе да каже ама мълчи като комунист, отворих го, пуснах го, всичко нормално компресор работи перка върти, стигна над средни обороти компресора изключи все едно съм го издърпал от контакта след секунди спря и перката, ама диода си свети постоянно и неще да мига. Отгоре на всичкото влизам вътре и след 10 секунди вътрешното тяло си пуска турбината все едно че няма никакъв проблем, а то само върти въздуха ( все си мислех че има някаква защита от студена струя при отопление или както му се казва там).
    Странното е че компресора развърта по бързо все едно няма товар, не се усеща топлина веднага, пък и фреона не го чувам да шуми толкова щото на ниски до средни преди се чуваше доста силно газовата фаза (да не ми се смеят специалистите ако съм изръсил някоя простотия).
    Та вече съм пълен шах, май ще си търся майстор и ще се започне решаване на проблема по принципа на проба грешка.
    Ако някой има идей да помага, че студе ни изненада.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #8

    Re:Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАЙТЕ!

    Онзи ден със същия проблем гледах един хаер изобщо никаква промяна в налягането при смяна на режимите. Оказа се компресор просто електрически здрав но механично не.

  11. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #9

    Re:Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАЙТЕ!

    Еех пичаги ! С тези ХИПЕР ........ на Хаер е така ! Купувайки този модел - купуваш занаят ! а това си има и добрата страна

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 62
    Последно: 15-11-20, 08:08
  2. Климатик Haier HSU-12HV03/R2(SDB
    От beliagalab във форум Климатици Haier
    Отговори: 22
    Последно: 10-02-15, 22:19
  3. Haier HSU-12HV03/R2 (DB) - проблеми!
    От galio във форум Климатици Haier
    Отговори: 92
    Последно: 23-07-12, 22:40
  4. Климатик Haier HSU-12HV03/R2(SDB
    От beliagalab във форум Климатици Haier
    Отговори: 1
    Последно: 21-02-12, 14:18
  5. Помагайте, че имам вирус
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 13
    Последно: 28-11-03, 14:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе