Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 93
Like Tree2Одобрявам

Haier HSU-12HV03/R2 (DB) - проблеми!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    9
    #1

    Haier HSU-12HV03/R2 (DB) - проблеми!

    Здравейте става въпрос за сущия климатик с почти същия проблем.
    HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) това е климатика с който реших да се отоплявам обаче нещо не ми се получава.
    Сервизът който подържа тази техника не успя да намери логично обяснение защо се случва това но е факт втори по ред климатик (същия модел) който монтирахме не успява да развие температура по висока от 17 градуса в къщи при температура на околната среда 0 градуса целзий.
    Външното тяло започва да се влденява и започват едни дълги преходи на режим размръзяване отопление и резултата е кучешки студ в къщи.
    С климатика отоплявам една стая която с обем 42 кубически метра (21 квадрата)
    Ако някой може да помогне ще съм безкрайно благодарен

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Няма как да е 42 кубика, щото тавана ти ще е на 2 метра.Най-вероятно е към 55-57 кубика.Щом за втори климатик се получава така, най-вероятно проблема е в монтажа, а не в машината.Дали е заредена добре с фреон.Иначе като мощност не би следвало да има проблем.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    9
    #3

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Височината е малка 2 м е стаята, което до колкото знам е благоприатно, с ПВЦ прозорци и врати.
    Сраята е с доста стабилен зид, няма изолация.
    Значи сервизните работници направиха всички възможни експерименти, изпускаха и доливаха фреон резултат нямаше.
    понеже климата е на 3 месеца отигохме до търговеца Технополис Добрич и с големи усиля успяхме да ги убедим да сменят климатика с нов.
    Вчера монтираха климатика новия и при - 3 градуса на вън вътре температурата е 17 градуса завода производител за този модел посочва при външна температура -15 градуса вътрешна +20.
    къде следва да е проблема

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #4

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Ако сте сменили климатика с нов, сигурно сте използували стария тръбен път, някой да се сети междувременно, да провери дали няма сгъната тръбичка...?

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    9
    #5

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Да точно така направиха, извадиха двете тела външно и вътрешно и ги пуснаха в моите кутии от първия климатик, не смениха 3 - метра тръби, жъзможно ли е в това да е проблема, климатика не работеше добре още от самото начало.
    октомври месец имаше доста топли дни и нямаше как да си проличи че не топли добре.
    при пържото застудяване (положителна температура) започна да си личи че нещо не му е съвсем таман.
    изписа грешка Е2 това означава че има проблем с датчиците или с една от платките един месец чакахме да изпратят датчици... и още куп експерименти си напражиха хората но не можаха да помогнат.
    смениха телата резултат никакъв.
    възможно ли е 12 -цата да е слаба за 42 кубика стая?

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #6

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Според мен, това ти е проблема, а и тази 12-ка , ама хич не е слаба за 42 кубика, даже е множко.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    9
    #7

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Такъв беше първоначалния ми замисъл да бъде по мощен от необходимото за да си спестя тези проблеми които имам сега, за мое нещастие падна ми се най сложното.
    Сега отново започват мъките, трудно се преговаря с технополис хора, адски е напражен закона обслужващ гаранцинното обслужане и по точно рекламациите.
    там са опели едни месеци и като съберем всичко се оказва че 2 месеца мога да остана без климатик да го изплащам, да търпя разходите за тяхна сметка и в крайна сметка резултата е силно несигурен.
    внимавайте много с това, ако нещо ви интересува ще ви дам съвети по този въпрос .

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #8

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Мммм, да, презапасил си се с мощности...
    Щом са сменили целия климатик и пак си е същото, проблема ще е там където е пипнала "монтажната ръчичка", или някъде е прищипано или запушено. Аз ако съм на твое място, ще сменя направо целия тръбен път, от всички работи, само това не сте сменили...
    Успех! и пиши после дали се е оправило

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    9
    #9

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Благодаря
    ще ви държа в течение, моля ви ако се сетите за нещо което пропускам помагайте

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #10

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Разбираме , че помещението е малко нестандартно.Външното тяло на проветриво място ли е ?Струята от вътрешното топла ли е? Провери .Разбери дали ти бяга топлината от стаята ,или климатика не може да загрява достатъчно.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #11

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    неразбирам много ,но при положение че имаш достатъчно мощност остава да е така както казва rsvr .Смени тръбите,невярвам да са ти пробутали два скапани климатика

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #12

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Е какъв е проблема да е фалшива партидата.
    Не забравайте , че след монтажа са го тествали и проверявали.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #13

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Цитат Първоначално публикувано от galio
    Височината е малка 2 м е стаята, което до колкото знам е благоприатно, с ПВЦ прозорци и врати.
    Сраята е с доста стабилен зид, няма изолация.
    Значи сервизните работници направиха всички възможни експерименти, изпускаха и доливаха фреон резултат нямаше.
    понеже климата е на 3 месеца отигохме до търговеца Технополис Добрич и с големи усиля успяхме да ги убедим да сменят климатика с нов.
    Вчера монтираха климатика новия и при - 3 градуса на вън вътре температурата е 17 градуса завода производител за този модел посочва при външна температура -15 градуса вътрешна +20.
    къде следва да е проблема
    Гледам аз , гледам спецификацията на този модел и това което виждам е - Operating temp. range -7C- +43C. Кой ти е казал тези -15 ? Дори и да работи мощността му ще е бледо копие на обявената. Обявената мощност е при +7-8 С външна температура !!! След това значително пада. Така , че при -3 С с този модел от обявени 3.8 kW , ти разполагаш с около 3kW . А дали ще са ти достатъчни - това вече е сложна работа . Истнските сметки включват 30-тина параметъра и отнемат часове. Затова никой не ги прави - най-малко търговците които дори не подозират за тях. Затова е възприета системата W*m3. И никой не отчита падането на мощността с падането на температурата. Това което се опитвам да кажа досега е , че много е вероятно климатика да е слаб за това помещение заедно с произтичащите от това последствия. Начина да се установи това е като се замерят температурите на входа и изхода на вътрешното тяло. После отчитайки дебита на вентилатора и влажността се изчислява реално отдадената мощност. Ако е по-малка от диаграмната стойност при съответната външна температура - технически проблем. Ако не е - слаб климатик .

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #14

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Аз доколкото разбрах тръбния път е стар от предишен климатик така ли е? И ако стария климатик е бил с R22 а новия с 410 трябвало е и тръбите да са нови. А колко външни стени има и отплявани ли са съседните помещения ако има такива де.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #15

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Цитат Първоначално публикувано от airclima
    Аз доколкото разбрах тръбния път е стар от предишен климатик така ли е? И ако стария климатик е бил с R22 а новия с 410 трябвало е и тръбите да са нови. А колко външни стени има и отплявани ли са съседните помещения ако има такива де.
    Пича е написал , че са му сложили абсолютно същия климатик и изниква същия проблем....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик Haier HSU-12HV03/R2(SDB
    От beliagalab във форум Климатици Haier
    Отговори: 22
    Последно: 10-02-15, 22:19
  2. Климатик Haier HSU-12HV03/R2(SDB
    От beliagalab във форум Климатици Haier
    Отговори: 1
    Последно: 21-02-12, 14:18
  3. Haier HSU-12HD03/R2(DB) - проблеми
    От Kotyo във форум Климатици Haier
    Отговори: 66
    Последно: 17-11-11, 16:43
  4. Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАЙТЕ!
    От DIDOTO във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 09-01-11, 16:29
  5. Haier HSU-12HV03/R2(DB) - не топли добре
    От zarzalai във форум Климатици Haier
    Отговори: 16
    Последно: 29-02-08, 21:50

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе