Резултати от 1 до 4 от общо 4

HSU-09H03/H(DBP) да се включа и аз с проблемче...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #1

    HSU-09H03/H(DBP) да се включа и аз с проблемче...

    Здравейте! От 4 години съм щастлив притежател на въпросният климатик. Винаги когато захладнее повечко си оставям климатика да работи постоянно, като през деня му свалям градусите. Преди 2 дена се прибрах и останах учуден, в стаята температурата беше 16,8 градуса а климатика работеше на слаби обороти на вентилатора. Помислих си , че тъкмо се е размразил и единственното което направих беше от дистанционното да задам 24 градуса и максимален вентилатор. За съжаление се оказва, че завалията си държи оборотите на вентилатора на минимална степен като само от време на време ги пуска за малко на максималните след което пак ги сваля на минималните а въздуха който излиза от него е сравнително хладен. Тъй като силата ми въобще не е свързана с подобен род техника да ми препоръчате някой читав сервиз във Варна който може да ми помогне топлото да дойде пак при мен

    П.С. Приятел който се занимава с климатици дойде и видя ,че фреона му е в норма и че питите са му чисти и до там. В същност първоначално се подлъга като каза ,че налягането е малко около 15 бара и доля с фреон след което климатика отказа въобще да топли, при връщане на фреона колкото си е поне излиза някакъв затоплен въздух от него. На охлаждане машината си работи.

    Предварително благодаря на отзовалите се.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:HSU-09H03/H(DBP) да се включа и аз с проблемче...

    Компресора по слух върти ли на максимални обороти? Ако не върти на максимум е възможно някоя защита да го ограничава. Ако върти на максимум и едвам топли може проблема да е в: компресора, чек вентила да не затваря или четирипътният магнит вентил да прави частичен байпас.

    Трябва да се обърне направи проба с обръщане режима на охлаждане, за да се види на него работи ли добре. На отопление каква е входящата и изходяща температура от вътрешното тяло при зададен режим отопление, вентилатор и температура настроени на максимум?

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re:HSU-09H03/H(DBP) да се включа и аз с проблемче...

    Забравих да спомена , че при смяна на режимите топло/студено, не се чува специфичното съскане на фреона. На охлаждане след като излъжа датчика, че е топло си работи нормално.На отопление входяща около 17 градуса, изходяща не-повече от 30. Вентилатора без значение на каква скорост ще го дадеш си тръгва на много слаба и по някое време за малко включва зададената скорост за около 20-30 сек. след което пак връща на слабата.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re:HSU-09H03/H(DBP) да се включа и аз с проблемче...

    Проблема е решен. 2 датчика на външното тяло си бяха заминали. Сега отново бачка като звяр.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. WI-FI smart screen-как да го включа?
    От vyy във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 4
    Последно: 04-01-14, 17:04
  2. Отговори: 3
    Последно: 04-05-10, 22:28
  3. БТК BIZ - как да включа още компютри?
    От NikkO във форум Мрежи
    Отговори: 13
    Последно: 28-10-05, 12:42
  4. Как да включа защитата
    От izwerga във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 03-11-04, 10:55
  5. КАК ДА ВКЛЮЧА TV-OUT НА GIGABYTE RADEON 9200
    От sclera_bg във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 9
    Последно: 05-09-03, 19:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе