Резултати от 1 до 4 от общо 4

моторчето за щорите няма синхрон

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    111
    #1

    моторчето за щорите няма синхрон

    Става дума за модел HSU-12HVA103/R2(DB). Горната му щора не се движи в синхрон с долната, не завършва движенията си докрай а спира където и падне. Моторчето трябва да е здраво, защото върти, но да не би да приплъзва там където е захванато за щората. Мисля че там е проблема, защото тя се върти много леко с ръка, а другата не може, а и не смея да я напъна, по принцип не трябва да се въртят на ръка.
    Та исках да попитам може ли това моторче да се разглобява и ремонтира, то проблема ще е в роторчето ? Махнах капака и щорите, откачих моторчето но отстрани в него влиза един сноп кабели, как да ги откача, на куплунг ли са ?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    8
    #2

    Отговор: моторчето за щорите няма синхрон

    Привет, getzov! Намери ли причината,че аз съм с Haier HSM-12/hea03R2 и вертикалната щора не иска да се вдигне до горе а е нужно ръчно да я повдигна и след това си работи от дистанционното.След следващо включване отново не иска да се качи до горе от дистанционното,пак ръчно и си работи докато не го изключа.Предполагам ,че частите са сходни.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    111
    #3

    Отговор: моторчето за щорите няма синхрон

    Честно казано се отказах, ще донамествам щората на ръка, мисля че моторчето трябва да се смени, но нямам идея откъде да го взема. Не е голям кахър, другото да работи.

  5. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #4

    Отговор: моторчето за щорите няма синхрон

    При мен пластмасовата дупка на щората, дето се нанизва на моторчето, беше пукната и щората изобщо не се движеше. Лепнах я с моментно лепило директно за моторчето и вече работи добре:P Отваря се, затваря се, всичко е точно Панасоник е машината.

    Само внимавай да не залепиш самото моторче:P

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Няма кракче :/
    От over_done във форум Програмиране
    Отговори: 3
    Последно: 22-11-12, 18:31
  2. Помощ - чупна се моторчето на хоризонталната жалуза - GC-35
    От milenjs във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 12-10-11, 22:50
  3. btk , няма нет , pinga e ok
    От eror във форум Windows
    Отговори: 16
    Последно: 20-06-09, 13:52
  4. Няма звук?
    От midjis във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 26-01-09, 01:07
  5. Синхрон на Bookmark-ите
    От DeathKnight във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 08-06-03, 14:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе