Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23
Like Tree1Одобрявам

Мнение за GREE ACS-09 GP ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    13
    #1

    Мнение за GREE ACS-09 GP ?

    Какво ще кажете за този климатик GREE ACS-09 GP ? Дали ще се справя добре с отоплението на 38 кубика, външна северна стена с изолация, дограма ПВЦ.Става въпрос за Бургас. Тук не е чак толкова студено по принцип. Благодаря предваително

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Re:Мнение за GREE ACS-09 GP ?

    Според мен не. Все пак тази машина е до -7 ако ще я ползваш за отопление до пускане на парното става.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    13
    #3

    Re:Мнение за GREE ACS-09 GP ?

    не използвам парно, но не искам и да е прекалено топло. искам да ми потдаржа 22-23 градуса.
    Въпроса ми е дали при температурите до минус 7 ще се справя. А в малкото дни които ще е по ниска температурата може да има подкрепление от духалка примерно

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    13
    #4

    Отговор: Мнение за GREE ACS-09 GP ?

    Цитат Първоначално публикувано от rodrigo Виж публикацията
    Какво ще кажете за този климатик GREE ACS-09 GP ? Дали ще се справя добре с отоплението на 38 кубика, външна северна стена с изолация, дограма ПВЦ.Става въпрос за Бургас. Тук не е чак толкова студено по принцип. Благодаря предваително
    Имам клиатика от пролетта. За лятото беше супер, но ето,че дойде зимата и ми се струва,че машината идва малка за помещението или незнам....
    Проблема е следния... Мисля ,че разхода на енергия е прекалено голям- около 12-13киловата за 24 часа при дневна темп.около 4 градуса и нощна минус 4-5.
    го спра(голяма глупост май). Сега при ваншна темп.минус 3 градуса неможе да достигне 20 градуса и въобще не изключва(освен за разскрежаване).
    Според мен има нещо нередно в климатика. Мнения?

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Отговор: Мнение за GREE ACS-09 GP ?

    Климатика е малък. Разхода е в зависимост и отражение на топлозагубите. Гледам, че разликата 9-ка/12-ка е 30 лева, досвидяха ли ти се?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    13
    #6

    Отговор: Мнение за GREE ACS-09 GP ?

    Цитат Първоначално публикувано от valen1 Виж публикацията
    Климатика е малък. Разхода е в зависимост и отражение на топлозагубите. Гледам, че разликата 9-ка/12-ка е 30 лева, досвидяха ли ти се?
    този беше на промоция и разликата беше повечко. Казаха ми,че този ще ми свърши работа. А и според писанията по форумите прецених ,че сън м/у 9-ка и 12-ка .Реших да рискувам и явно загубих. Минава ми обаче през ум че може да има нужда от дозареждане с фреон или да не е обезвъздушен както трябва. Възможно ли е?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Отговор: Мнение за GREE ACS-09 GP ?

    Толкова си може машинката. Помогни й малко с нещо като конвектор примерно. И недей да я чепкаш, че с дозареждане, шанса да влошиш нещата е повече от съществен.

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #8

    Re: Мнение за GREE ACS-09 GP ?

    Щом не топли не ти трябва. Разкарвай го и вземай друг, но първо питай.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Отговор: Re: Мнение за GREE ACS-09 GP ?

    Цитат Първоначално публикувано от valen1 Виж публикацията
    Щом не топли не ти трябва. Разкарвай го и вземай друг, но първо питай.
    Машината си топли. Аз лично имам 2 такива и съм много доволен, просто не очаквам от тях невъзможни неща.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    13
    #10

    Отговор: Re: Мнение за GREE ACS-09 GP ?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Машината си топли. Аз лично имам 2 такива и съм много доволен, просто не очаквам от тях невъзможни неща.
    какви помещения топлиш с твоите и в кой град? Не мисля че 20-21 градуса е невъзможно да се очаква.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #11

    Отговор: Re: Мнение за GREE ACS-09 GP ?

    Цитат Първоначално публикувано от rodrigo Виж публикацията
    какви помещения топлиш с твоите и в кой град? Не мисля че 20-21 градуса е невъзможно да се очаква.
    Единия е в 24m2 в Плевенско. Справя се идеално на охлаждане. Нямам забележки и с отоплението до 0оС, - предимно за поддържане на температурата, когато загасне печката на дърва. Другия го ползвам във високопланинските части на София за отопление на 7m2 + 80l Н2О.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #12

    Отговор: Re: Мнение за GREE ACS-09 GP ?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    ... Другия го ползвам във високопланинските части на София за отопление на 7m2 + 80l Н2О.
    Догодина да го направиш и ракия да вари.
    spas.slavchev одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #13

    Отговор: Мнение за GREE ACS-09 GP ?

    Онези дни ми се обади клиент който има същия климатик в 35м3 и е не доволен че духал хладно и не можел да направи 23градуса. Странното е че го закупиха въпреки че им казвах че не е за отопление а и те щели да го ползват до парното а сега се оказа друго.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    13
    #14

    Отговор: Мнение за GREE ACS-09 GP ?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Онези дни ми се обади клиент който има същия климатик в 35м3 и е не доволен че духал хладно и не можел да направи 23градуса. Странното е че го закупиха въпреки че им казвах че не е за отопление а и те щели да го ползват до парното а сега се оказа друго.
    за всички конвекционалки казвате,че не са за топлене, но някои все пак топлят(повечето мидеи). Всеки който си купи такъв се надява до -5, -7 да му върши работа, защото така ги дават по характеристика. То е ясно,че ако се дадат пари за нещо по-читаво, проблемите ще са по-малко,обаче всеки си знае бюджета.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #15

    Отговор: Мнение за GREE ACS-09 GP ?

    Топлят старите конвенционални МИДЕИ на R22, и то добре в студа, ама в тях матриала е доста, не като в сегашните.MSG12HR има 1,120 кила фреон.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. мнение за GREE GWH18KG-K3DNA5J
    От mirort във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 21-11-14, 21:33
  2. Мнение за GREE GWH12MB
    От esso във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 04-10-14, 20:23
  3. Мнение и информация за Gree GWH12NB
    От vsdvsd във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 14
    Последно: 20-07-13, 07:12
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе