Резултати от 1 до 15 от общо 15

Мнение и информация за Gree GWH12NB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    5
    #1

    Мнение и информация за Gree GWH12NB

    Здравейте, искам да помоля за мнение за Gree GWH12NB, как се справя през зимата, до минус колко градуса може да се очаква че топли, надеждни ли са и т.н. Трябват ми три броя за отопление на панелка с три стаи по 14, 18 и 21 кв. дограмата е стара, имат 5 см изолация, парното е изключено, ще се ползват основно за отопление.
    Видях че има няколко мнения за този климатик във форума, но не видях някой да е писал до каква температура се очаква да топли, а това ме интересува най-много. В един сайт е посочено че този модел е с компресор на Daikin, някой може ли да го потвърди. Мислех че само инверторните са с компресори на Daikin.
    Намерих това инфо, но не знам колко важи за моделите в БГ
    http://www.greebosello.it/index.php?...e&catid=86:bee
    Този пост е редактиран от vsdvsd; 19-07-13 в 09:58.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Отговор: Мнение и информация за Gree GWH12NB

    Този модел климатик е предвиден за температурен диапазон от -7 до +43 работи зимата но не топли добре. Ако мислите да се отоплявате разгледайте инверторните им модели.

  4. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #3

    Отговор: Мнение и информация за Gree GWH12NB

    Прегледай тази тема: https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...gwh12nb-2.html

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    5
    #4

    Отговор: Мнение и информация за Gree GWH12NB

    @VeleV.Klima Mерси, и мен ме притесняват тези -7, които ги пише в линка
    @igt Благодаря, разгледал съм я, но исках повече инфо и затова пуснах нова. За съжаление, човека който си е купил този модел не е писал как е бил през зимата.
    Мисля също за Gree GWH12KF, въпреки че ми идва повечко като цена.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Отговор: Мнение и информация за Gree GWH12NB

    По-добре сега си вземи 2 по-свестни инверторни машини, а третата догодина, от колкото сега 3, дето няма да вършат работа.Вземи си две ХИТАЧИ /според бюджета ти, който не е висок, като гледам/ в стаите, които са ти най-нужни, а после за третата стая.

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    5
    #6

    Отговор: Мнение и информация за Gree GWH12NB

    Случая е такъв че трябва да се вземат 3 заедно, няма как да оставя едната стая без отопление. Gree GWH12KF няма ли да ми свърши работа? Ще погледна и форума за Midea какви са мненията.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #7

    Отговор: Мнение и информация за Gree GWH12NB

    Цитат Първоначално публикувано от vsdvsd Виж публикацията
    @VeleV.Klima Mерси, и мен ме притесняват тези -7, които ги пише в линка
    @igt Благодаря, разгледал съм я, но исках повече инфо и затова пуснах нова. За съжаление, човека който си е купил този модел не е писал как е бил през зимата.
    Мисля също за Gree GWH12KF, въпреки че ми идва повечко като цена.
    Като начало ще спомена, че не съм специалист по климатици, а обикновен потребител. Това, че пише до -7 градуса не означава, че климатика няма да работи, а става по-енергонеефективен. Ползвам доста години конвенционални климатици и трябва да ти кажа, че видях зор само за един ден през последните 5 години, при -23 градуса климатик 12-ка започна да работи без да изключва в стая 21 кв.м. и се наложи да пусна за няколко часа радиатор да помага. Дори за малката ти стая 12-ка е твърде голям. До миналата година отоплявах подобна стая с 9-ка без никакви проблеми, дори преди да сменя дограмата и да сложа изолация на външната стена.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #8

    Отговор: Мнение и информация за Gree GWH12NB

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Като начало ще спомена, че не съм специалист по климатици, а обикновен потребител. Това, че пише до -7 градуса не означава, че климатика няма да работи, а става по-енергонеефективен. Ползвам доста години конвенционални климатици и трябва да ти кажа, че видях зор само за един ден през последните 5 години, при -23 градуса климатик 12-ка започна да работи без да изключва в стая 21 кв.м. и се наложи да пусна за няколко часа радиатор да помага. Дори за малката ти стая 12-ка е твърде голям. До миналата година отоплявах подобна стая с 9-ка без никакви проблеми, дори преди да сменя дограмата и да сложа изолация на външната стена.
    Аз също ползвам един конвенционален но е от старите модели които наистина с повечко излапан ток но се справят с отоплението но не го съветвай така защото зимата той ще студува.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #9

    Отговор: Мнение и информация за Gree GWH12NB

    Къде видя съвет, Велев? Давам съвети само за областта в която работя и за неща от които разбирам. Дал съм само обективното си мнение, без да имам какъвто и да е интерес. Интересно по какво съдиш, че ще студува!
    Само да отбележа: Хората ви питат за модели, които могат да си позволят и не е редно да ги съветвате само за скъпи и маркови машини. Просто им отговорете точно и честно на това за което ви питат и нека сами си направят изводите и си изберат машината, която ще им върши работа.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #10

    Отговор: Мнение и информация за Gree GWH12NB

    SPSt, няма лошо, че машината е бюджетна. Въпроса е, че след като производителя е обозначил до -7 градуса. Това не означава, че на -7 ще спре. И аз имам една такава машина и работи до -12 добре, не говоря за дефрости на 45 мин. и заледяване. За парите си е супер. Но клиента не бива да има свръх очаквания. Всичко под -7 е бонус. Въпроса е, че никой от нас не може да гарантира, дали човека ще е на топло или на студено. В този ред на мисли е коректно да прецени сам, след като е прочел някои мнения. Всички искаме да купим машини за без пари и да сме на топло при -25, но реалността е друга. Има техника и техника.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #11

    Отговор: Мнение и информация за Gree GWH12NB

    Това исках да обясня и аз-да се обясни на човека и сам да си направи избора, съобразно нуждите и възможностите си. Затова се опитах да споделя личен опит, а не да давам съвети. Но и не приемам да се дават съвети /понякога отвисоко/ за скъпи машини, защото, когато финансовият ресурс е неограничен е лесно, но в момента ситуацията в страната не е цветуща и трябва да се помага на хората съобразно нуждите и възможностите им. Лека вечер на всички!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #12

    Отговор: Мнение и информация за Gree GWH12NB

    @SPST, понякога не е добре човек да е откровен, а да попремълчи някои неща или да ги изкаже по заобиколен начин, за да не бъде квалифициран като груб и невъспитан. Защото недостатъчно добре обезпечени финансово потребители търсят и избират климатизатори за охлаждане, според възможностите си. Нека да им помагаме. Проблемът с отоплението на семействата на тези хора, ако са достатъчно интелигентни, следва да решат с алтернативни източници на отопление, не с еленергия. Извинявай, но изключително глупаво звучи фразата "ТРЯБВА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА СЕ ЗАКУПЯТ n- на брой климатици за отопление...", изречена от човек, неразполагащ с достатъчен финансов ресурс. Рърво, ще обрече семеиството си на студ, лишавайки го от жизнено необходими финанси през зимата и второ, ще налее нови пари в търговската машина за репродуциране на шкарто. Дано да бъда правилно разбран, за което предварително благодаря на уважаемите съфорумници.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #13

    Отговор: Мнение и информация за Gree GWH12NB

    Защо си мислиш, че човека не знае какво иска? Ясно си е казал какви са нуждите му. Ако можете помогнете, наклон в живота едва ли му трябва. Явно разполага с финансов ресурс за 3 конвенционални климатика, затова и пита за тях. Едва ли не знае разликата м/у инвертор и конвенционалка.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #14

    Отговор: Мнение и информация за Gree GWH12NB

    Прочетох какво е написал и си направих съответния извод. Иска да отоплява панелно жилище с обезсмислена изолация, поради неподменените дограми. Това упражнение го отигравах преди 14 години и знам какво пиша. Убеден съм, че помагам. Не е това начина да постигне това, което иска.

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    5
    #15

    Отговор: Мнение и информация за Gree GWH12NB

    Колега dodo_pv, моля те, без да ме познаваш не давай мнение колко глупаво ми звучат изказванията. Мислех че мисленето на хората се е променило малко но съм се объркал. Къде прочете че нямам достатъчно финансов ресурс и къде изобщо съм го коментирал и трябва ли да се коментира. Мисля че това си е моя работа. Написал съм какъв е бюджета, а не колко пари имам. Трябва да почнете да правите разлика между двете неща. Има разходи, които са оправдани и които не са, в моя случай скъпи климатици не са оправдани, поради причини, които не искам да обсъждам тук.
    Данните, които съм пуснал в първия линк са за модел за Италия и изобщо няма гаранция че са същите като за модела в БГ, най-малкото, означенията след GWH12NB са различни. Инфо за модела в БГ не мога да намеря и затова и питам. За италиянския пише че е с различен компресор от този при нас (за модела тук пише че е с Дайкин). Не знам дали Дайкин в момента изобщо правят конвенционални компресори (ако изобщо наистина е с Дайкин). Графика на това колко му пада мощността с температурата също не намерих никъде. Затова пуснах и темата, за да имам малко повече техническо инфо и за да могат дурги като си търсят климатик да могат да прочетат, а не за да се обсъжда дали имам пари или нямам.
    Този пост е редактиран от vsdvsd; 20-07-13 в 15:01.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Midea MSG-12HRN1, или Midea 12 V1 "Vertu", или Gree GWH12NB
    От kaliniliev във форум Климатици Midea
    Отговори: 57
    Последно: 26-02-16, 22:21
  2. мнение за GREE GWH18KG-K3DNA5J
    От mirort във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 21-11-14, 22:33
  3. Мнение за GREE GWH12MB
    От esso във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 04-10-14, 21:23
  4. Мнение за GREE ACS-09 GP ?
    От rodrigo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 22
    Последно: 26-01-13, 13:30
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 22:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе