Резултати от 1 до 9 от общо 9

Избор между GREE GWH12KF, SANG GWH12MB и Nippon - KFR 14 DC LUX

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    5
    #1

    Избор между GREE GWH12KF, SANG GWH12MB и Nippon - KFR 14 DC LUX

    Здравейте, трябва спешно да избирам между един от 3-те.Мисля, че Sang i Gree са на практика еднакви, но според майстора на Sang компресора и управлението били на митсубиши, докато на Gree навсякъде се рекламира като Дайкин.Nippon-a е с различни варианти някъде го намирам с тошиба компресор, а някъде с хитачи и това май е проблем.Според него дори Nippon-а е по-добър от Gree от гледна точка на доставка на сервизни части ако се наложи де.Той е склонен да сложа Sang-а.Гледам, че нипона е с по-големи и малко по-тежки тела.На санг-а не мога да намеря размерите на телата.В нета го споменават като сравнително евтин и сполучлив модел.Същите са отзивите и за другите има теми за тях във форума ама не ми помагат особенно или аз не мога да чета между редовете.Умишлено не споменавам размери на стаята, дограма и изолация, понеже вече съм решил че това са мощностите, които ме интересуват.Извинявам се за правописа.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #2

    Отговор: Избор между GREE GWH12KF, SANG GWH12MB и Nippon - KFR 14 DC LUX

    Аз го имам този Nippon и съм доволен ,но тук при нас в гр.Петрич рядко пада темп. под -5 гр.

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    5
    #3

    Отговор: Избор между GREE GWH12KF, SANG GWH12MB и Nippon - KFR 14 DC LUX

    Мерси за интереса и отзива.

  5. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #4

    Отговор: Избор между GREE GWH12KF, SANG GWH12MB и Nippon - KFR 14 DC LUX

    +1 за GWH12KF, въпреки че не знам откъде може да се намери. Най добрия е от всички посочени.

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    5
    #5

    Отговор: Избор между GREE GWH12KF, SANG GWH12MB и Nippon - KFR 14 DC LUX

    Ще го поръчам на майстора тази вечер.

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    5
    #6

    Отговор: Избор между GREE GWH12KF, SANG GWH12MB и Nippon - KFR 14 DC LUX

    Наистина го нямаше модела по доставчиците, та се наложи да се обзаведа със PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX.Надявам се, че не съм се прекарал много, поне не много де.Засега не смея да го отворя да видя какъв е компресора, но според майтора е на матсушита.Не мога да намеря повече данни технически за компресора и климатика като цяло, само обща информация.Това е за сега, като се застуди ще споделя впечатления.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #7

    Отговор: Избор между GREE GWH12KF, SANG GWH12MB и Nippon - KFR 14 DC LUX

    дават го до -5 градуса и ако живееш в студените части на българия........................а това,че не си споделил размери на стаята е в твой минус.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #8

    Отговор: Избор между GREE GWH12KF, SANG GWH12MB и Nippon - KFR 14 DC LUX

    Цитат Първоначално публикувано от miroslavkl Виж публикацията
    Наистина го нямаше модела по доставчиците, та се наложи да се обзаведа със PANASONIC CS/CU-YE-12-MKX.Надявам се, че не съм се прекарал много, поне не много де.Засега не смея да го отворя да видя какъв е компресора, но според майтора е на матсушита.Не мога да намеря повече данни технически за компресора и климатика като цяло, само обща информация.Това е за сега, като се застуди ще споделя впечатления.
    Допуснал си грешка с избора. При този модел външния кондензатора (радиатор) е направен през два реда липсват тръби което на практика го прави едноредов което е голям минус в режим отопление. Не случайно е определен от производителя до -5.

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    5
    #9

    Отговор: Избор между GREE GWH12KF, SANG GWH12MB и Nippon - KFR 14 DC LUX

    Извинявам се, че не си следя тематата.Четох отзивите във форума още преди да го купя и снимките бях видял, но липсата на пари ме принуди да направя компромис с изискванията си. На квартира в Софийски квартал съм, при това много студен.Надежда ми даваше това, че модела е с високи продажби и няма лоши отзиви за него, няма и добри де.Видях външния топлообменик(т.нар кондензатор) и забелязах че ребрата са алуминиеви, та ми стана ясно защо е много лек.От обща култура знам че алуминия е с по-лош топлобмен от медта, та се чудя с повишени обороти на външния вентилатор дали няма да наваксва.Обичам да поправям грешките на инженерите та се чудя какво мога да направя за да компенсирам този недостатък.От друга страна той затова е по-евтин, а и аз не съм се занимавал в подробности с климатици, а да не говорим,че още е гаранция.Да дойдат първите студове и ше споделя впечатления и ще му мисля тогава.Благодаря за интереса към темата, ще чакам с нетърпение момента да го отворя с оправданието, че трябва да го почистя, да се оправдая пред жената имам предвид.Поздрави.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мнение за GREE GWH12MB
    От esso във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 04-10-14, 20:23
  2. SANG GWH12MB-K3DNB3B - въпрос за макс. дължина на тръбния път.
    От ilesubmarinе във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 4
    Последно: 27-09-12, 09:20
  3. Става ли Gree GWH12KF za 32 кв.м.
    От kudj00 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 3
    Последно: 02-08-12, 10:40
  4. Труден избор SHARP AY-XP12 LSR или GREE GWH 12 KF
    От BOSHIRO във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 5
    Последно: 27-04-12, 22:03
  5. избор между
    От qnkogundito във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 14-02-11, 21:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе