Резултати от 1 до 5 от общо 5

SANG GWH12MB-K3DNB3B - въпрос за макс. дължина на тръбния път.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    6
    #1

    SANG GWH12MB-K3DNB3B - въпрос за макс. дължина на тръбния път.

    Здравейте, наскоро ми монтираха такъв климатик.Понеже става въпрос за стая в апартамент на първи етаж с остъклена тераса, нямаше много възможности за монтажа на външното тяло ( на самата тераса ниско или по-високо на една странична панелка, но в противоположния край на вътрешното тяло).В крайна сметка предпочетох външното тяло да е на по-високо, а не всеки отвън да има достъп до него, и така тръбният път стана 7,5 м (все пак около 6.5 метра от него минават вътре в остъклената тераса и се надявам да няма чак толкова темп.загуби). Та въпросът ми е имало ли е нужда от доливане на фреон при тази дължина? В семплото ръководство към климатика е указана макс. дължина на тръбния път 10м, но само това.

    Поздрави.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #2

    Отговор: SANG GWH12MB-K3DNB3B - въпрос за макс. дължина на тръбния път.

    Определено има нужда от добавяне на фреон при дължина на тръбния път над 3м. Това би трябвало да го пише в манюала.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #3

    Отговор: SANG GWH12MB-K3DNB3B - въпрос за макс. дължина на тръбния път.

    петров,за"манюала"си прав,за другото-не,пък и няма кой да се занимава с доливане,лепиш на стената и бегаш.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #4

    Отговор: SANG GWH12MB-K3DNB3B - въпрос за макс. дължина на тръбния път.

    johny01 , По спомен май беше 50гр. на метър, но не съм сигурен. Ще видя в манюела на една мидейка, ако трябва да съм точен.
    Поздрави!

    ПС:"лепиш,бегаш" и повече не се връщаш!

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    6
    #5

    Отговор: SANG GWH12MB-K3DNB3B - въпрос за макс. дължина на тръбния път.

    Както писах в ръководството му е отбелязано максимален тръбен път 10м., но не се разбира дали това е максималният без доливане.Просто исках мнение от хора имащи опит с този модел.Проверявах и ръководството на GREE GWH 12KF (понеже този SANG дефакто е GREE ) и там също беше отбелязано макс.тръбен път 10 м. без да е отбелязано нещо за доливане. Например в инсталационното на другия климатик, който имам ( Fuji 12 LD ) е отбелязано максимален тръбен път без доливане 15 метра, и ако е повече се долива (20 или 30 грама на метър доколкото си спомням ).
    Както и да е, ще изчакам зимата и ще разбера в крайна сметка работи ли добре климатика . Трябва и да поразровя из форума, за да видя какви са "симптомите" за недостатъчен фреон.
    Благодаря на включилите се.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мнение за GREE GWH12MB
    От esso във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 04-10-14, 21:23
  2. Избор между GREE GWH12KF, SANG GWH12MB и Nippon - KFR 14 DC LUX
    От miroslavkl във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 8
    Последно: 19-10-12, 23:07
  3. Дължина на тръбния път
    От avast3 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 18-03-10, 15:41
  4. Panasonic CS/CU-YW9DKE - каква е стойността на тръбния датчик?
    От plastkomfort във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 11
    Последно: 29-12-08, 18:48
  5. За дължината на тръбния път
    От dragozow във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 37
    Последно: 13-07-07, 18:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе